Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a gyerekét Dzsesszikának, Dzsenifernek vagy Málnának hívják? Miért ezt választottad? Megbántad?

Figyelt kérdés

2013. aug. 28. 23:18
1 2 3
 21/23 Frigg ***** válasza:
77%

Nekem is virág nevem van, de sosem így tekintettem rá :) Mármint megszoktam, hogy így hívnak és kész :D (Hajnalka).

A Málna még nem is lenne olyan vészes, viszont ami még tetszik, az a Boróka. egyszer találkoztam egy csajjal, akit így hívtak, de Borónak becézték, és megtetszett :)

2013. szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
77%

Azért egy tévhitet eloszlatnék. x évvel ezelőtt még úgy anyakönyvezték a külföldi neveket, ahogy odakint írták.

Most pár éve a nagymagyarkodás következtében már csak úgy anyakönyvezhető, ahogyan kiejtjük.

A régi nevekkel is lehetett így "trükközni" egyébként. Ismerek Piros Rózsát, Búza Virágot is. Egyik sem okozott kisebb meghökkenést, mint amit egy Málna okozna pl. munkahelyen. Szerintem egyáltalán nem ezen csúszik el senki egy állásinterjún, nem emiatt dobják vissza az önéletrajzát. A Málnánál nekem vannak rosszabbak is. Mindenesetre egyiket se adnám gyereknek.

2013. szept. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a Málnáról mindig a Misel Vájt lánya jut eszembe, akit így hívnak, hát nem szívesen adnám, meg ráadásul egy kutyát is tudok az utcába ilyen névvel. Én olyat ismerek, hogy Caroline /Kerolájnak ejtik, de az előbbi módon írják, kb 20 éve lett anyakönyvezve/, de nekem így sem tetszik. Mi a francért kell külföldi neveket adni, van magyarosítás, és úgy már mindjárt nem olyan gagyi. Pl. Kerolájn helyett miért nem Karolina? Sztem hülye az ilyen szülő, de nem azért, hogy kiszúr a gyerekével, általában nincs probléma senki nevével sem, megszokják az emberek és kész...hanem inkább az miatt, hogy az ilyeneknek vagy feltűnési viszketegségük van, vagy ízlésficamuk.
2013. szept. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!