Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit számít az, hogy a választo...

Mit számít az, hogy a választottad kinek a képét lájkolja, kommentálja a facebookon? Miért ott élik az emberek az életüket, miért nem a valós életben?

Figyelt kérdés
2014. nov. 12. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Én a való életben élem az életem, de azért ha ritkán fellépek és látnám, hogy a párom azt üzenné Marcsának, "jó a segged", én is elgondolkodnék a folytatáson.
2014. nov. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igazad van!
2014. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Amit az első írt ,azért egy eléggé ritka és kisarkított példa :-D Puszta hízelgésből is lájkolnak, mondván semmibe nem kerül egy gombnyomás. Írok egy példát: Megtudtam, hogy a sógornőm lecsekkolta a férje facebookját, és egy másik rokont kért fel ebben segítségére, mert nem ért hozzá. Kiakadt, hogy én felköszöntöttem a férjét a szülinapján a facebookon, meg azon, hogy egyáltalán honnan tudtam ,hogy szülinapja van. Ekkor ez a közös ismerős elmagyarázta neki, hogy az oldal figyelmeztet mások szülinapjára, onnan tudhattam. A másik meg, amiről nem tud a túl gyanakvó feleség, hogy én a férjemmel meg is beszéltem, hogy "szerinted írjak neki üdvözlőt?" És közös megegyezéssel írtam. Szóval sokszor nem kellene túl nagy dolgokat látni egy lájkba, vagy kommentbe.
2014. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Az internet ugyanúgy a valós élet része.
2014. nov. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ez egyszerű, mert a párom nincs is fent fb-on :)

De van néhány ismerősöm, aki folyton azt bújja, hogy mit, kik, hányan lájkolnak.

Nekem is szoktak írogatni, hogy miért nem lájkoltam ezt vagy azt a képüket. Amit egyébként sokszor nem is látok, mert nem nézegetem állandóan, vagy egyszerűen csak nem tetszik :)

Szóval sajnos tényleg így van, hogy sokaknak a fb túl fontos lett az életükben.

2014. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy párkapcsolati blogon láttam a minap, hogy a facebookos kommentsávban egy fickó teljes névvel, arccal ecseteli, hogy havi egyszer fekszik le a feleségével. Két kattintással meg lehetett találni őt és az asszonyt is, szegényt, hát az ő helyében tutira kiakadnék, hogy ilyeneket ír ki a férjem ország-világ előtt, saját néven.


Nekem a facebook annak az eszköze, hogy a más-más városokban, illetve országokban élő barátaimmal tartani tudjuk a kapcsolatot. A "valós életben" ez sokkal nehezebb/költségesebb lenne. De nem érzem úgy, hogy ott élném az életemet.

2014. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én sok olyannal találkozom sajnos, hogy az egyik fél észre veszi, hogy a másik rakott fel egy képet, és egy lány lájkolta, és késztetést érez arra, hogy ő is írjon valamit, éreztetve ezzel azt, hogy az illető az "övé". Szerintem ez totál nem normális. Vagy hogy a kedvese lájkolta x képét, de az övét nem. Most őszintén ez miért számít? Erre miért kell alapozni? Következtetéseket levonni a kapcsolatukat illetően. Szerintem ahol alapjáraton jól működik a kapcsolat, ott ilyennek nem kéne számítania.
2014. nov. 12. 16:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem baj, de a komment sokkal jobb. Mármint ha odaírsz valamit, hogy jól nézel ki, szép hely, jó a hajad, stb.


De egy sima like? Minek? Írd meg, hogy miért tetszik. A like szerintem értelmetlen.

2014. nov. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!