Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisbabát szeretnék, de még jó...

Kisbabát szeretnék, de még jó ideig biztos nem lehet! Hogy viseljem el, hogy szinte minden percben ezen jár az eszem? 21/l

Figyelt kérdés
Nyilván elobb az egyetemet kell befejeznem, elvileg 24 évesne végzem el. Barátom tudom, hogy még nem akar, majd csak 4-5 év mulva, ami abszolút értheto, de én már legalább ennyi éve vágyakozom egy kisbabára, napi szinten beszélek róla szinte mindenkivel, nem vagyok korlátolt, vannak céljaim, egyetemre is ezért járok, de sajnos boldogtalannak érzem magam, pedig minden rendben van az életemben, de ugy vagyok vele, hogy nagyon vágyom babára nagyon régota, és egyre no ez az érzés, és nem érzem magam teljesnek, hiába tanulok, bulizok, akármi. Hogy várjam ki az idot, mikor a barátom is akar majd, és nekem is johetne? Az is a baj, hogy anyagi gondjaink nincsenek, nagyon szeretjuk is egymást, csak o tudom, h még várni akar ezzel, de azt is tudom, h majd szeretne késobb, mig eddigi kapcsolataiban odzkodott ettol a kérdéstol, velem már nem.O most 27 éves. Velem van a baj, h csak erre tudok gondolni és lassan már semmi nem tesz boldoggá. Kosz, h elolvastatok.
2009. okt. 31. 16:06
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%
Én meg nem akarok gyereket, adjunk egymás érzéseiből egy kicsit, hátha helyre rázódunk. :)
2009. okt. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
81%

17:03 vagyok ismét.

Ha te egy elégedett nőlennél, akkor nem lennél egyre boldogtalanabb. Ha ennyire akarsz babát és a párod nem, akkor miért nem lépsz? ha ennyire elszánt és biztos vagy abban, hogy te tudnál igazi anya lenni akkor miért tétovázol egy pasi melett aki 27 évesen még nem akar?

Látod ebből látszik, hogy egyenlőre körölötted sincsenek rendben a dolgok, mert egy kapcsolatban egy hullámhosszon kell mozogni, főleg ilyen fontos kérdésben. és ráadásul a párod is már benne van a korban,simán lehetne neki. Gondolom nem véletlenül nem akar.

És én nem a bulizásra értettem, hogy nem tudnád abbahagyni, hanem az ilyen dolgokra.

ha egy nő elszánt, akkor lép, nem pedig vár, hogy majd x időn belül megváltozik párja véleménye, miközben te napról napra lelki csatákat vívsz ezért magadban.

Még mindig ne haragudj de fiatal vagy és tapasztalatlan. Biztos szeretnéd a babót, de ez nem elég.

2009. okt. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
95%

Na igen, szegény lány aki 15 évesen nem szülhet gyereket a társadalmi elvárások miatt! A társadalmi elvárások miatt nekem olyanokat kívánnak anyák (már ha ezek anyák) hogy kapartatott volna ki anyám, csak mert én meg NEM akarok gyereket! Akkor én mit szóljak!? Pedig nem vagyok beteg. Semmit sem teszel hiába, hiszen lesz majd egy kisgyereked, és te meg tudsz neki adni mindent mert dolgoztál, tudod nevelni mert tanultál, tudsz neki tanácsot adni ha nagyobb lesz mert buliztál is, tudsz neki mesélni a céljaidról, élményeidről! Én úgy gondolom, hogy minden embernek magának kell boldognak lenni nem mástól várni. Ha te boldog vagy és jól érzed magad akkor nincs veled semmi baj! Akkor lenne baj, ha az elcs*szett életed akarnád megvigasztalni egy gyerekkel. Mert ha te nem vagy boldog akkot másnak sem tudsz örömet okozni. De úgy látom az írásaidból, hogy boldog vagy.

A kedves kérdezőnek szerintem nincs semmi baja, de ha én akarnék gyereket akkor mindenképp befejezném az iskolát és utána hajrá! Én nem tudom mi a jobb... Ha addig nagyon lefoglalod magad és nem hagy időt gondolkozni, vagy ha babád dolgokkal ütöd el az időt addig, pl segítesz egy barátodnak akinek kisgyermeke van. De ha esetleg a párod meggondolja magát, akkor szerintem előbb is bevállalhatod, sok lány tanul babával.

Sok szerencsét! :)

2009. okt. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Hm.. Én 20 vagyok de bele is őrülnék ha gyereket kéne szülnöm.. egyszerűen taszít a gondolat hogy valaha is gyerekem legyen :S Nah mind1 ez az én álláspontom! Amúgy szerintem amíg nem lehet babád, FOGADJ ÖRÖKBE egy kutyust! De persze ne pótléknak tekintsd hanem családtagnak! Ezzel nem csak életet mentesz hanem talán ezt az űrt is betudod kicsit tömni :) Bár nem tudom hogy vagy az állatokkal.. De tényleg csak akkor tedd ezt ha nem pótléknak fognád fel és nem dobnád vissza a menhelyre ha jönne a baba!
2009. okt. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem teljesen normális, hogy kisbabát szeretnél. Előbb-utóbb szinte minden nő szeretne, és Neked hamarabb jelzett be az ösztönöd, ennyi. Ha úgy érzed, kész vagy rá, akkor úgy is van. Baba mellett is be tudod fejezni az egyetemet. Inkább én ott látom a problémát, hogy a párod még nem így látja a dolgokat. Neked kell eldöntened, hogy vársz-e rá, vagy keresel mást, aki máris családot alapítana.


Akik lehúzták a válaszolót, hahó! Szerintetek kb 30 évvel ezelőttig, a történelemben folyamatosan mikor szülték a nők az első gyereküket? Hát 20 körül, de inkább alatt. Miért gondoljátok, hogy fontosabb a suli, meg a karrier, meg mittudoménmi, ha egy nő gyerekre vágyik?

2009. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretnék babát,de a párom még nem:(.Én azért szeretnék,mert lehet hogy később nem lehet gyerekem(betegség).És félek hogy késő lessz már akkor,hogy nem úgy hatnak a kezelések,gyógyszerek stb.

22/L

2009. okt. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
95%
Egyetértek az utolsóval, én 21 vagyok de fejbe is lőném magam, ha gyereket kellene most szülnöm, mondjuk én később sem akarok, mert kifejezetten idegesítenek a gyerekek, és kb semmi pozitívumot nem látok a gyerekvállalásban. Inkább élvezem az életet szabadon:) De ha benned viszont ennyire erősek az anyai ösztönök, akkor én is csak javasolni tudnék vmilyen kis állatkát, de a legjobb talán egy kutyus lenne. Addig is kitartást, a későbbiekben pedig sok sikert!:)
2009. okt. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

szia. biztos le leszek pontozva, de én azt mondom, beszélj a pároddal a babáról! nem te lennél az első, aki baba mellett levelezőn végzi az egyetemet, semmiről nem maradnál le, azzal pedig nyilván tisztában vagy, hogy rengeteg lemondás, örök felelősség egy baba. az előttem lévők jól kioktattak, nem ismétlem őket, inkább azt mondom: ha érzelmileg, anyagilag és minden téren fel vagy készülve, beszélj a pároddal, hogy átjelentkeznél levelezőre és jöhetne a baba.

nagyon nehéz lesz, de ha vállalod, miért nem jöhetne a baba? 22 lennél mire megszületik, nem vagy már gyerek, és ha több gyereket akartok, miért ne jöhetne most az első? az egyetem után indul a munka, több hónap, mire lesz melód, ott bizonyítani kell és nem mehetsz azonnal szülni...stb. ördögi kör ez, mindig lehet találni kifogás a baba ellen, én is ezt tettem. most 32 vagyok, és most indul a baba-projekt, te nem járj így!

igenis lehet érett egy 22 és 28 éves ember a gyerekvállaláshoz!


beszéljétek át a mentális részektől az anyagiig az egészet: lakás, jövedelem, kocsi, havi kajapénz...stb. ha minden stimmel és van tartalék és jó nagyszülők, akkor győzd meg a párod és mindent bele, én szorítok neked!

2009. okt. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Egyrészt nem szeretném, ha az életem megállna 22 évesen, nem is ezt akarom. Nagyon szeretnék karriert, de ha belegondolok, 24-25 leszek mire elvégzem, munkakeresés, tapasztalatszerzés, stb és csaknem 30 leszek, ezért gondolom ugy, h karrier elott kéne babát vállalnom, mert utána jobban tudnék koncentrálni én is a munkára, ha már ennyi mindent megteszek most is azért, h jo munkám legyen (egyetem, nyelvtanulás stb). Nem akarok sokáig várni. De sajnos nem tudom, mit akar a barátom, mert én nem témadom le ot ezzel, tudja, ilyne fontos nekem, de o szerinte ráérunk még, szerintem annyira nem. Nem azt mondom h most rogton, de monjduk 2 év mulva mindneképp szeretnék, és e helyzetben nagyon nem mindegy, h o meg mondjuk 5 év mulva akar. Nem akarom, h ezt folyton halogassuk , mig én 30 leszek. Nem tudom, h fog erre reagálni, ha kozeledik tényleg az egyetemem vége, és majd konkrétan beszélni fogok rola, de remélem, nem fogok pofára esni, hogy ja drágám, hát énmég nem akarok. Bizom benne, és tudom, h szeret, naponta bizonyitja, de néha ugy érzem, o még nem ilyen dolgokra vágyik, lehet ez majd megváltozik benne 1-2 év alatt, leeht h nem, mér amiota egyutt vagyunk is sokat változott elonyére, komolyodott, de honnan tudhatnám, h o mit akar, hiszen most még konnyu azt mondania, h jaj persze majd 5 év mulva de jo lesz!
2009. okt. 31. 18:44
 20/29 A kérdező kommentje:
Mert szerinte is a legnagyobb érték a gyerek és elég családcentrikus, csak nem mindegy nekem, számára mikor jon el a helyes pillanat, mikor én 23 vagy 33 vagyok, nagyon nem mindegy...
2009. okt. 31. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!