Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisbabát szeretnék, de még jó...

Kisbabát szeretnék, de még jó ideig biztos nem lehet! Hogy viseljem el, hogy szinte minden percben ezen jár az eszem? 21/l

Figyelt kérdés
Nyilván elobb az egyetemet kell befejeznem, elvileg 24 évesne végzem el. Barátom tudom, hogy még nem akar, majd csak 4-5 év mulva, ami abszolút értheto, de én már legalább ennyi éve vágyakozom egy kisbabára, napi szinten beszélek róla szinte mindenkivel, nem vagyok korlátolt, vannak céljaim, egyetemre is ezért járok, de sajnos boldogtalannak érzem magam, pedig minden rendben van az életemben, de ugy vagyok vele, hogy nagyon vágyom babára nagyon régota, és egyre no ez az érzés, és nem érzem magam teljesnek, hiába tanulok, bulizok, akármi. Hogy várjam ki az idot, mikor a barátom is akar majd, és nekem is johetne? Az is a baj, hogy anyagi gondjaink nincsenek, nagyon szeretjuk is egymást, csak o tudom, h még várni akar ezzel, de azt is tudom, h majd szeretne késobb, mig eddigi kapcsolataiban odzkodott ettol a kérdéstol, velem már nem.O most 27 éves. Velem van a baj, h csak erre tudok gondolni és lassan már semmi nem tesz boldoggá. Kosz, h elolvastatok.
2009. okt. 31. 16:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
én 26 vagyok. lassan közeledik a 27... a férjem nagyon szeretne és én is, de az anyagi helyzetünk, finoman fogalmazva is pocsék. Tele vagyunk tartozásokkal. Erre nem merek bevállalni egybébit, hiába fáj a szívem utána... Van, hogy én is csak erre tudok gondlni, de nem tudok mit csinalni
2009. okt. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%

Azt mondod, már 4-5 éve vágysz egy gyerekre? Nem lehet, hogy valami hiányzik az életedből? Vannak saját céljaid, terveid? A gyerek nem azért van ám, hogy Téged teljes emberré tegyen, ha magadtól nem tudsz az lenni - a gyerek önmagáért van! Nem tudom, ez most érthető-e. (Nem rosszindulatból mondom!) Szóval ő egy önálló ember, éppen ezért nem lehet ő az anyja életének értelme! Neked mint személynek is kell hogy legyen értelme, célja az életednek, ami Rólad szól - az anyaság a gyerekről szól elsősorban.


Másik, ami eszembe jutott: Biztos tudod, mivel jár egy gyerek? Gondozás, lemondás (mondjuk Nálad az anyai nem játszik be, de akkor is) Nem az van, hogy látod mások gyerekeit, szerinted aranyosak, és akkor arra gondolsz, hogy Te is szeretnél?


Feltétlenül fejezd be előbb az egyetemet, és eszedbe ne jusson a barátod tudta nélkül teherbe ejtetni magad!

2009. okt. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
jav anyai=anyagi
2009. okt. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

Én most 20 éves vagyok. 14 éves korom óta! egyetlen vágyam egy baba. Semmi mást nem szeretnék immár 6 éve, csak hogy kisbabám legyen. Voltam pszichológusnál, hogy normális vagyok-e, vagy mi a baj, de megnyugtatott, és azt mondta, hogy csak nagyon erős az anyai ösztönöm, ill. korán értem, korán lettem felnőtt mind lelkiekben, mind testiekben. Álterhes is voltam, köszönhetően valószínüleg ennek a nagyon erős vágynak. És most egyetemre járok. 23 évesen fogom befejezni, tehát még 3 év minimum. És utána is jó lenne legalább beindítani a karrierem.

Ilyenkor úgy bánom, hogy az idióta társadalmi elvárások miatt nem lehetett 15 évesen gyerekem. Akkor most már 5 éves lenne, a karrierem is csinálhatnám, pluszban lenne gyermekem, családom, meg lenne minden, amit az élettől szeretnék.

DE!

Bennem az tartja a lelket, hogy talán az, hogy immár n6 éve vágyom babára, és valószínüleg mire megszületik, több mint 10 éve fogom várni, ez adja majd meg, hogy a lehető legjobb anyukája lehessek, és olyan családban élhessen, ami számára a lehető legjobb. Hiszen tizenévesen nagyon mást még nem tehettem, mint könyveket olvastam a témában, az ismerős babáknál segítettenm, figyeltem őket, rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem ilyen téren, láttam nagyon eredményes, és nagyon rossz nevelési módszereket. Ez a sok-sok évnyi "tapasztalat" és figyelés szerintem a lehető legjobb anyává tett/tesz. Véleményem szerint minden anyának kéne

2009. okt. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Igazad van, de én tudom, h nem potolni akarom a hiányt egy babával, hanem maga a hiány van amiatt, h nincs. Céljaim igenis vannak, ezért is ilyen nehéz, mert tudom, mi a dolgom. Egyszeruen nehéz ugy, h tudom, ettol lennék a legboldogabb és mindent megadnék neki és mégsme lehet még évekig.
2009. okt. 31. 16:29
 6/29 A kérdező kommentje:
Csak a hulyék tennének lyesmit, h a férfi tudta nélkul... én vele szeretném, tole és teljes egyetértésben, sosem tennék ilyet, nem kérdés, nem is értem ezt a feltételezést...
2009. okt. 31. 16:31
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, csak sajnos hallok ilyen esetekről, és ez egyik érintettnek sem jó.

Majd a diploma után lehet gyereked, nem biztos, hogy a barátod ki akarja várni a 4-5 évet. Addig mit tehetsz? Segíts be rokon kisbabák körül, vállalj akár baby sitterkedést, és szerintem tarts valamilyen állatot (macskát?). Az állat ugyan nem gyerekpótló, mint sokan hiszik, - sokaknak van mind a kettő :) - de gondoskodni kell róla, és cserébe nagy szeretetet ad.

2009. okt. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a legnagyobb hülyeség ha csak azért akkarsz gyereket mert nem vagy boldog. Nem a gyereknek kell téged boldogá tenni kitölteni az ürt az életedben. Még nagyon fiatal vagy elöbb élj szórakoz, dolgoz különben késöbb a gyereket fogod hibáztatni mert valami kimaradt az életedből.
2009. okt. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

nézd vágyakozni lehet, ha ép ésszel felfogod, hogy most épp erre nincs lehetőség, akkor talán a gondolataid is lenyugodnának. Kicsit abnormális hogy ennyi idősen csak ezen jár az eszed és ettől teszed a függővé a boldogságodat.

Azért szülj, hogy életet adj, ne azért hogy te boldog legyél, az úgyis jön vele, de nem lehet ez az elsődleges cél, mert ez nagyon önző dolog.

Az hogy vágysz babára az természetes, de az hogy neked ez ilyen dillemákat okoz, az márpedig azért van, mert nem teljes az életed és nem a gyerek miatt, hanem mert valóban nincsenek céljaid és motivációd. ezt majd a baba egy ideig pótolja, aztán rájössz, hogy nem ez volt az ami hiányzott és ott állsz egy gyerekkel, korlátozott lehetőségekkel.

Szerintem semelyik életkorban nem normális, hogy valaki ENNYIRE babát szeretne, főleg nem ennyi idősen. Bulizol, haverozol, tanulsz, most léptél még ki az életbe és úgy gondolod, hogy felelős tudnál már lenni egy babaért?

Azért mert erősebbek benned az anyai ösztönök az nem azt jelenti, hogy amikor érzed ezt akkor szülni kell. Ugyanis ez különböztet minket az állatoktól, ezért nem vagyunk csak "Ösztönlények".

Kérlek ne vedd rossz néven, de a soraidból már az elöttem szólóknak is feltűnt, hogy hiába bulizol és tanulsz meg vagy "elvileg boldog" pérkapcsolatban, nem az anyaság vonz, hanem az hogy történjen veled valami.

Mielött rossz néven veszed, azért őszintén nézz a lelkedbe.

Azt írtad, hogy semmi nem tesz boldoggá...ezt nem egy baba fogja megoldani. itt más problémák vannak. Egy baba egy eleve kiegyensúlyozott, lelkileg felkészült nőnek való, nem pedig egy sóvárgó, életcélt keresőnek.

Remélem értetted a lényeget és nem veszed rossz néven, de te 21 évesen nem vagy még nagyon tisztában magaddal sem.

Mindenesetre kívánom, hogy megoldódjon ez a lelki "dilemmád".

30/N

2009. okt. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Utolsonak: mér leirtam nem vagyok elégedetlen az életemmel, a rossz érzés emiatt van csak, bulizni jártam-járok eleget, ha mostanol nem mennék bulizni tobbet, akkoris mondhatnám, h kiéltem magamat, persze jo eljárni szorakozin néha, de ez csekélység a babához képest. Dolgozni meg szeretnék majd egyetem után, de még nem tudom h lesz, valszin baba elott is fogok már.
2009. okt. 31. 17:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!