Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogyan döntsek?...

Mit tegyek? Hogyan döntsek? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Távkapcsolatban élek a barátommal, felmerült az a lehetőség, hogy 11 hónap múlva odaköltözöm. Viszont...addig kikészülôk idegileg... pár napja, mióta hazajöttem, alig iszok, alig eszek..és csak sírok... Anyukám meg nem az a fajta, aki vígasztal... A lényeg az, hogy én most szeretnék menni..mert belepusztulok a hiányába, de nem akarok a szüleinek gondot okozni..mert a sulit is be kéne fejezni..(okj-s képzésen vagyok, van ott is ugyanilyen szak, csak lehet, hogy más könyvek kellenének). Na meg az öcsémet sem szeretném itt hagyni, mivel..anya néha iszik...azért is, mert néha nincs mit enni....télre nincs tüzelőnk stb..Szóval...tanácsot kérnék, tőletek, mint kívülállóktól, hogy mi legyen, mert nekem fogalmam sincs. Megjegyezném, hogy barátom is szeretné, ha mennék, csak azt mondogatja, hogy nem kéne anyától haraggal elválni... 20\L

2013. aug. 27. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten ezt szeretnétek, akkor nem értem miért kell 11 hónapot várni. Nagy valószinűséggel a családi helyzet annyi idő múlva sem fog változni nálatok. Gondolom az öcséd akkor is anyudnál maradna.
2013. aug. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyilván az a 11 hónap nem hasraütésszerűen lett megállapítva, valószínűleg akkorra lesznek meg a feltételek hozzá...


Mennyi van még hátra a suliból? Ha nem akarsz a szüleinek kellemetlenséget okozni, akkor érdemesebb lenne akkor odaköltöznöd, mikor már "munkaképes" vagy, megszerezted a képesítést. Addig meg, hogy ne "pusztulj bele" a hiányába, vállalhatnál diákmunkát, amivel kisegíted a szüleidet.


Nem tudom, mióta vagytok együtt és ebből mióta vagytok távkapcsolatban, de fogd fel úgy, mint egy próbát. Egy gyenge kis szerelmecske valószínűleg nem éli túl, és jobb ha előbb kiderül, hogy nincs bennetek kitartás a másikért. Ha viszont erős a kapcsolat, nem lesz gond.

Szintén 20L

2013. aug. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hmm, igen ez igaz, ebbe még bele sem gondoltam. :) viszont..barátom szülei sem úsznak a pénzben..és ha meg kell venni a könyveket...az kiadás...plusz tényleg nem úgy szeretnék elválni anyától, hogy összeveszünk..... nem tudom, nagyon nem tudom, hogy mit kéne...
2013. aug. 27. 09:58
 4/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Belegondoltál abba, hogy ha elköltözöl, akkor valóban sértődés lesz belőle otthon, ezzel elvágod magad mögött a menekülési útvonalat? Hiszen a barátodnál is csak addig lakhatsz (kegyből, ami már eleve sz.r dolog szerintem), míg együtt vagytok. És ha nem működik a dolog? Visszaköltöznél a szüleidhez, akik mondjuk nem kérnek belőled?

Biztos anyagi háttér - de legalábbis munka - nélkül én nem cuccolnék oda senkihez.

2013. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szintén 20L! 11 hónap múlva végzek a sulival, azért lett pont ennyi.. :) igazából nem lenne nagyon nagy gond, csak nagyon nem bírom az itthoni helyzeteket sem...
2013. aug. 27. 10:02
 6/10 A kérdező kommentje:
2.! Ebben sajnos igazat kell, hogy adjak neked!
2013. aug. 27. 10:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy rossz otthon, csak azért mondom, hogy míg egyedül nem állsz meg biztosan a lábadon, addig valójában csöbörből vödörbe eshetsz. Menekülsz otthonról egy másik családba, olyan emberek közé, akikkel egy percet nem laktál még együtt. Az is lehet, hogy ott sokkal több dolgot kell eltűrnöd. Ha lehetőségetek engedi, suli után inkább a barátoddal béreljetek lakás/szobát, szerintem az még mindig jobb.

Egyébként tapasztalatból mondom, hogy ha tényleg van jövőtök a pároddal, nem a távolság fogja tönkretenni a kapcsolatotokat. :)

Persze nem mindegy, hogy mekkora távolság.

2013. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Laktam már náluk, egyszer 3, aztan meg kicsit több, mint két hetet. Tudom, hogy nem túl hosszú idő....

250 km van köztünk...

2013. aug. 27. 10:15
 9/10 anonim ***** válasza:

250 km az abszolút áthidalható. Diákjeggyel kéthetente szerintem nem olyan egetverő összeg (nálunk is hasonló a felállás).


Az a baj, hogy 3 hétig az emberek még tudják "tartani magukat", biztos magadon is észrevetted már, hogy másképp viselkedsz, ha vendég van nálatok, és hiába vagy a fiuk barátnője, egy ideig még vendégként kezelnek majd. Aztán elfáradnak. Hallod a vitáikat, kerülgetitek egymást a lakásban, és belefáradtok mindannyian. Nem érzed magad otthon náluk, stb. És ezek még az enyhébb tünetek.

A barátoddal való összeköltözés albiban szóbakerült már köztetek?

2013. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Diákjeggyel is 5000-en felül van...

Mondjuk igen, ez is igaz..


Igen, gondoltunk rá, még neki is van egy éve, utána talán elmegy dolgozni, vagy elkezdi az egyetemet. De ha dolgozni fog, meg én is, akkor persze külön költözünk a szülőktől.

2013. aug. 27. 10:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!