Ùj tv-t szeretnék venni. Mi alapján döntsek, hogy lcd, led, vagy plazma legyen? Mindenki mást mond. Ezenkívül tanácsot szeretnék kérni, hogy kb.30 nm-es nappaliba mekkorát vegyek?
A legfontosabb, hogy mennyid van rá? Szerintem 42"-os lenne az ideális, de az 50 col sem elképzelhetetlen.
Nem annyira a négyzetméter számít, hanem a távolság, ahonnan nézed és hogy mekkora helyre kell bepasszírozni!:) Nyilván egy 26 colos tv elég hülyén mutatna egy óriási nappaliban, de a hálószobába meg már majdnem nagy.:) Nálunk egy 32"-os LG tv szolgál, átlagos méretű nappaliban (négyzetmétert nem tudok mondani). 42 colosban gondolkodtunk, de a 3 éve vásárolt, nem éppen olcsó szekrénysort nem volt szívünk lecserélni, vagy átalakíttatni egy 42"-os készülékhez, ezért maradt a kisebb. A legnagyobb távolság kb. 3 méter, ahonnan nézzük, de az ablaktól (5-6 m) se sokkal rosszabb.
2. vagyok
Én elégedett vagyok az LCD színhűségével, bár a plazmáé kétségkívül élethűbb. Sajnos ilyen méretben jót nem találtam plazmából, plusz örök emlék marad, amikor durván 10-11 éve egy fél autó árárért vásárolt plazmába beleégett az RTL, vagy HBO logója. Azthittem agyvérzést kapok. Tudom, hogy mára fényéveket fejlődött a technológia, de ez az "emlék" mindig bennem fog maradni.
Két alaptipus va Plazma és LCD , a LED tv egy led megvilágítású LCD tv.
A technologiábol adodik Plazma elönye, a teljes fekete, de hátránya a kisebb fényerő,
az LCD, LED tv erősebb fényerő,de a hátsó panelvilágítás miatt a fekete szín nem teljesen fekete.
TV nem csak sötétben nézzel, ezért elönyös a nagy fényerő.
Érdemes a képfelbontást is figyelni, lehetőleg FullHD legyen.(az olcsóbb Plazmák sokkal kisebb felbontást használnak)
Én egy FullHD LED tv-t ajánlok.
Olvasnivaló
A nézési távolsághoz tudok adni pontos infót:
Az a lényeg, hogy a képernyőt alkotó elemi kép pontokat már ne lásd. Akkor látod a legjobban a teljes HD adás minden részletét.
Pl egy 117 centis képernyőt 1,75-méterről érdemes nézni, ha teljes felbontású a rajta megjelenő kép.
A régi hagyományos, régi.. felbontású adást viszont olyan közelről életlennek látjuk, ezért azt kb. 3.4 méterről érdemes nézni. Viszont ha a HD adást nézed 3.4 méterről, annak elvesznek a részletei.
Itt korábban szó volt a 80 cm-es tvről.
Azon Full HD-t nézni kb. 1 méter 25 centiről érdemes.
Viszont a régi adást leginkább 2.4 méterről élvezheted, hogy ne látsszon a régi technikai szabvány szerint sugárzott adás alacsony felbontása.
Ezek a tv-k már egészen más eleven jelenítik meg a képet. itt nincs az a korábbi technikából adódó villogás, ami nem a kép villogása volt hanem annak ahogy kirajzolta a fénysugár másodpercenként 50-szer a képet. Itt ha alacsony is netán a kép frissítés, azt egészen más technikával jelenítik meg és nincs ebből eredő, a szemre káros vibrálás. /Azért írom mert többen mondanak ilyesmit, akik csak a régit tv-t ismerik./
Még amit kifelejtettem, az LCD+Led kombináció a legjobb.
A plazmával vigyázni kell, mert az gyorsabban öregszik, mert hasonló a fénypor gerjesztése a régi képcsövekéhez. Annyiban hasonló, hogy fényport gerjesztenek benne világításra. Szóval olyan mint egy rengeteg mikró fénycsőből álló képernyő, ami színes reklámokat lehet látni mindenfelé. A plazma képernyőn a kép pontok méretének nagyobb részét teszi ki egy bizonyos perem vagy border rész, ami optimális közelségből néze már zavaró. Igaz, lehet távolabbról is nézni, de akkor meg a FULL HD képet sem látod elég részletesen. Azért a plazma képernyő sajnos öregszik és utána az egészet ki lehet dobni. A hagyományos CCFL fénycsöves háttér világítású tv fénycsöve szintén öregszik és a színét sem tartja. A legtartósabb a ledes megvilágítás és a színek is hihetetlenül szépek.
Még amíg el nem felejtem..
Ha 3D tv-t veszel, akkor aktív szemüveges rendszert érdemes venni, mert a passzív alapelvéből adódik, hogy szemüveggel csak minden második sort látod egyik szemmel és a másikkal a közte levőket. Ez abban mutatkozik meg, hogy a FULL HD műsor nézéséhez optimális távolságból látni fogsz egy sűrű vízszintes csíkozottságot a képernyőn. Ha megszokod akkor ez nem annyira zavaró. Leginkább akkor tűnik fel ha kettő televíziót nézel a hozzá való szemüveggel, egy aktív és egy passzív 3D-t. Akkor viszont ég és föld a különbség! Érdemes elmenni egy plázába és a tv osztályon megnézni az aktív és passzív látványokat a saját szemüvegével. Ha valaki nem figyel oda, akkor lehet, hogy elsiklik mellette, viszont ha otthon derül ki, akkor már késő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!