Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idősebbek tudnátok tanácsot...

Idősebbek tudnátok tanácsot adni? Már egy lúzer vesztesnek érzem magam mert semmi nem jön össze, se munka semmi. Mit csinálhatok rosszul? 26/F

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár évben semmi nem jön össze nekem,én már nem tudom mi lehet,de nagyon unom.Pár évvel ezelött nem ilyen voltam,de mostanában annyi negatív ért hogy egyszerűen nem tudok pozitívan hozzá állni a dolgokhoz.Mert bármibe fogok bele,tuti balúl sül el.Volt egy 3 éves iszonyat sz@r kapcsolatom,ami hozta el a mélyrepülést az életembe,nagyon rossz hatással volt rám.A családom is mondta hog nem jó írányba változtam a lány miatt,nem hittem nekik,mert szerelmes voltam és gondoltam ne pofázzanak bele.De rá kellett jönnöm hogy igazuk volt.Munkanélküliség,züllés,motíválatlanság stb.Elötte mindig szorgalmas voltam,már 16 éves koromban dolgoztam iskola mellett,nyelveket tanultam és több szakmát is szereztem.Nem akarok mást hibáztatni,de valóban rossza hatással volt rám.Már 1 éve szakítottunk de még mindig nem találtam vissza régi önmagamhoz és semmi,de semmi nem jön össze,bármibe belefogok nem úgy alakúl ahogy szeretném.Nem vágyom álom nőre,álom munkára egyszerűen élni akarom az életem de elindlulok az utamon,mindig falakba ütközöm.Anyámmal élek ami megint csak hab a tortán...mit csinálhatok rosszul?Hogyan indulhatnék el az utamon?
2013. jún. 19. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Kezdésnek: Írtad hogy több szakmád is van. Akkor tessék valamelyik szakmádban dolgozni. Ha van munkád akkor leköt, és már egy jó pont hogy fizetést viszel haza. Utána lehet szép lassan változtatni a dolgokon. Lehet külsőleg változni, majd eljárni helyekre ahol barátokat lehet szerezni. Optimistán kell hozzá állni az egészhez. Tudom miről beszélek mert én 3 év munka keresés után kaptam végre munkát. Még csak nem is a szakmámban, de nem számít. A lényeg hogy végre haladok.
2013. jún. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen igazad volt: Ne pofázzanak bele!

Ha tudnak valamit segíteni, az jó, de ha folyamatosan csak szidnak és kritizálnak, az sehova nem vezet. Ezt gonoszságnak hívják.


Nézzük inkább a jó oldalát: Összejöttél a szerelmeddel. Na ez sok embernek nem sikerül. Aztán kiderült, hogy nem illetek össze. Hát még ez is jobb, mint gondolkozni, hogy mi lett volna ha, miközben összejösz kínodba valakivel, akihez kicsit sem vonzódsz.


A problémád pedig, amiért semmi nem sikerül, hogy a hiányosságodra építesz. Ha el akarsz jutni valahova, akár csak egy átlagos élethez is, ezzel nem fog menni. E helyett viszont biztos van valami amihez értesz, amiben jó vagy, vagy amit szeretnél csinálni. És ha ez megvan, akkor már csak a hogyant kell megtalálni, vagyis hogy hogyan használod ezt a képességed, hogy elérd amit akarsz.

2013. jún. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!