Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim elváltak, nagy a baj,...

Szüleim elváltak, nagy a baj, most kollégium?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szüleim elváltak már rég, anyukámnak új férje lett velük éltem. Született egy húgom. Egy éve anyukám meghalt. A nyarat most az apukámmal töltöttem, viszont nem szeretné hogy visszamenjek a férjéhez és a húgomhoz.


Az iskola a húgomékhoz van közelebb (5km, apukámtól 2 óra lenne a bejárás)


Most úgy néz ki visszamehetnék a húgomhoz, viszont apám azt akarja hogy kollégiumba menjek.


Teljesen ki vagy, nem szeretnék kollégiumba menni. A gép nyugtat engem le normálisan, úgy mint mást a cigi. A koleszban viszont nem tudok rendesen gépezni. A fő ok amiért nem enged vissza az, hogy túl sokat gépezek és azt hiszi hogy nem tudom majd megállni és nem tudok majd tanulni. (középiskola 3.)


Ha valaki tudna valami tippet adni, megköszönném!



2013. aug. 25. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A nevelöapád kérje a gyámhatóságon, hogy továbbra is nála legyél elhelyezve, mivel már régóta vele élsz közös háztartásban, a helyzeted sokkal rosszabb lenne apádnál (bejárás, kollégium, félig-meddig ismeretlen szülö). Ezt a kérvényt te is támogasd, leírod, hogy neked mi a véleményed. Mivel már elég idös vagy ahhoz, hogy eldöntsd, hol, és kivel akarsz élni, nagy valószinüséggel engedélyezik, föleg, milve már majdnem magykorú vagy, és attól kezdve ott élsz, ahol akarsz.

Viszont apádnak abban az esetben, ha nem vele élsz, fizetnie kell továbbra is utánad a gyerektartást.

2013. aug. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem akarok apával élni, hanem hogy nem tudom eldönteni, hogy mi legyen? Az egyik azért jó mert közel a suli, ugyan úgy az eddigi megszokott életem.

Apával jobb lenne, csak a kolesz és a bejárás.

2013. aug. 25. 11:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs közelebb egy középiskola, ahova átiratkozhatnál?
2013. aug. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Osztálytársakat nem tudom otthagyni. Ez Mo. második legjobb középsulija, informatikai. Ilyen csak Pesten van, de oda meg nem fogok menni. Jó kapcsolatrendszer felépítettem az iskolában.
2013. aug. 25. 12:12
 5/5 anonim ***** válasza:

"Apával jobb lenne, csak a kolesz és a bejárás."


Ha kollégiumban laksz, akkor NEM vagy apáddal, legfeljebb hétvégéken, a bejárásnál meg csak éjszaka vagy nála.

2013. aug. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!