Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én változtassak valamit, vagy...

Én változtassak valamit, vagy a párom viselkedése nem stimmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (hosszú lesz, szóval ha nem érdekel ne is olvasd végig, mert úgy is csak az jönne le belőle, hogy én egy hisztis házisárkány vagyok)

meg szeretném tudni, hogy én látom rosszul a dolgokat, én változtassak-e valamit, vagy ez a kapcsolat így egyáltalán nem fog menni?

Az a helyzet, hogy 1 éve vagyunk együtt a párommal,és együtt is élünk az én szüleimnél. A szüleimmel teljesen jól kijön, ad bele a családi kasszába, jóval kevesebbet mintha egyedül élne albérletben. Szeretjük, imádjuk egymást, de a kapcsolat eleje óta problémák vannak az ő és a szülei kapcsolatával. Az még nem annyira zavar, hogy 2 havonta 1 hétvégét hazajár vidékre hozzájuk(bár ez is kicsit rosszul esik, mert ha gyerekünk lenne, és az unokákat vinnénk együtt az teljesen rendben lenne, de az hogy friss kapcsolatunk elején, mikor elkezdjük a saját kis jövőnket építgetni, ilyen sűrűn hazajár, az nekem azt mutatja hogy valamiért nem én vagyok most neki a legfontosabb.), hanem azért is, mert naponta, van hogy naponta többször is felhívják egymást. Oké, hogy jó a kapcsolata a szüleivel, meg ragaszkodnak egymáshoz, ez tökre rendben van és szeretném is, hogy ez így maradjon, de ahogy itt olvasgatom a gyk-t is, meg a tesóm kapcsolatából is ahogy leszűröm,tesóm a szüleimet 1 héten 1x hívja fel 1-2 órára, hogy elmeséljék egymásnak hogy vannak mi történt velük stb, illetve h4 havonta vagy fél évente látogatnak haza egy hétvégére. És ez nem azért van mert nem szeretné a szüleinket, mert imádja őket,és a szüleim is őt, csak szimplán ő megkezdte a saját kis életét vidéken a párjával, és nem akaszkodnak se a szüleim az ő nyakára, se fordítva. Már a kapcsolatunk elején zavart, hogy ennyire szoros lenne a kapcsolatuk, de úgy voltam vele hátha jobb lesz idővel ez csak az újdonság varázsa, hogy el kell mesélni minden nap hogy jajj iyen szép a varázsa, jajj ez történt velem meg ez meg stb.


Volna itt még egy probléma, hogy most hétvégén is elment haza párom,és nagyon összevesztünk, mert nem értettem miért kell megint hazamenni mikor múlt hónapba is volt otthon, erre hozzám vágta, hogy azért mert ők az egyetlen akire számíthat,és ha én elhagyom, csak hozzájuk tud menni. Mondtam neki, hogy ha ennyire ott tart már a kapcsolatunkba, és ennyire készpénznek tartja hogy én elfogom őt hagyni akkor menjen szépen haza de vissza se jöjjön, maradjon anyja szoknyája alatt egész életében.


Most én érzem magam szarul, és bűntudatom van amiért ilyeneket vágtam a fejéhez, de nekem se esett rosszul amit mondott, mert

ad1. honnan tudja ennyire hogy szakítani fogunk, és nem leszünk együtt életünk végéig?

ad2. ez kb olyan mintha nem én lennék számára az első, hanem az anyja mert ott megtudja húzni magát ha én kidobom...


Keserítsetek el! Tényleg én látom rosszul a helyzetet és egy házisárkány lennék? :S


Én 19 ő 26


2013. aug. 23. 17:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
A párodnak látnia kellene ezt a kérdést és kifejtést, remélhetőleg kiábrándulna belőled egy életre...
2013. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát az biztos mindenesetre, hogy nem vagy egészen normális.
2013. aug. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Jezusom, te nem vagy normalis. Tudod, az ember egy egy eves kapcsolatban nem kotelezodik el ugy, hogy a partnere legyen maris a legfotosabb. 19 eves vagy, meg fiatal, tuti mas pasi utan nezel. En megertem, hogy neki a szulei az elsok, nekem is ok azok, es 40 evesen Is hetente akarom oket latogatni, es minden nap beszelni akarok veluk, amennyit lehet. Erdekes, az en baratom megerti ezt, pedig neki messze nem ilyen a kapcsolata a szuleivel.

Oszinten remelem, hogy a baratod raebred mennyire eretlen vagy, es komolyabb not keres, akinek kisebb gondja is nagyobb annal, mint hogy kethetente egy hetveget egyutt tolt a szuleivel.

Ket napig nem tudod lefoglalni magad, vagy mi? Borzaszto szanalmas a viselkedesed.

2013. aug. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Látszik,hogy nagyon gyerek vagy még, azért gondolkozol így. Azt hiszed még ciki a szülőkkel minden nap beszélni,de majd ha elköltözöl,főleg ha más városba,és kicsit érettebb leszel,rájössz,hogy nem olyan "gáz" az.

Nálunk minkét félről messze laknak a szülők. Minden nap beszélünk velük mind a ketten, és ha úgy jön össze,akkor néha 1-2 órát is sikerül beszélni velük. Nincs ebben semmi.Nem szűntek meg létezni csak azért,mert messze laknak.Ugyan úgy szülők,akikkel jó beszélgetni.

Ráadásul havonta mindkettőnk szüleihez el szoktunk menni, nagyon max 1,5 havonta. Miért is lenne rossz ez?

A barátod még nem is jár sűrűn...Azt meg nm is értem, miért lehet bajod azzal,hogy minden nap telefonálnak.Foglald el magad addig.

Amúgy ezzel a hozzáállással nem lesz hosszú a kapcsolatotok. Mondjuk véleményem szerint egy 19 és 26 éves még nem is igen élhet meg hosszú kapcsolatot.Más életkor, más elvárások, más dolgok a fontosak.

2013. aug. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak ámulok ezen a teljesen beteg kérdezőn. Mi lenne, ha a srácnak lett volna valami komolyabb kapcsolata előtte? Adja el a házat, ahol az exével is laktak, égessen el minden bútort és menjen rá ásóval a közösen örökbefogadott macskára, mi?


Az, hogy közös élet, nem azt jelenti, hogy utána szarja le a saját szüleit. Basszus, én külföldön élek már több, mint fél éve. Csak decemberben tudok majd hazamenni két hétre, de nagyon hiányzik már anyukám. Ha tudnék (jövőre tudok majd), akkor sokkal gyakrabban mennék, 2-3 havonta simán.

2013. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
remélem kérdező elgondolkozol ennyi vélemény olvasása után...kéthavonta egy hétvége? Az iszonyú kevés. Másrészt 19 évesen összeköltözöl a pasiddal és képtelen vagy neki teret engedni, nem akarlak elkeseríteni, de ennek nem lesz jó vége. egy 26 éves férfiről van szó, nem egy 12 éves kisfiúról, ha ilyeneket nem tudsz neki elnézni minek vagy vele? Ő már nem fog a kedvedért ilyen kaliberű dolgokban változtatni, szóval ha nem tetszik akkor ez van
2013. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Kéthavonta egy hétvége az teljesen normális.


Az lehet, hogy sok ha naponta többször beszélnek, de a heti egy pedig nagyon ritka.


" mert ők az egyetlen akire számíthat,és ha én elhagyom"


Hosszabb párkapcsolat, egy következő elcs.szett házasság és válás után azt mondom: igaza van. Akire én mindig számíthattam, az a családom: a szüleim, a testvéreim. Senki kedvéért nem fordítanék nekik hátat, mert az az illető bármikor kiléphet az életemből, de ők mindig ott lesznek nekem. Persze nem ülünk egymás fenekében állandóan, éljük az életünket, de rendszeresen keressük egymást, érdeklődünk.


És igen, hisztis önző házisárkány vagy. Keress egy új pasit az árvaházban, az való neked.

2013. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól látod, ez a kapcsolat így egyáltalán nem fog menni, mert egy hisztis kis p.csa vagy, aki féltékeny a saját párjának a szüleire és azt hiszi birtokolhat egy másik embert. Képzeld az én párom van, hogy HAVONTA 2-szer is!!!! hazamegy hétvégére és van, hogy én nem tudok vele menni. Jóval több ideje együtt vagyunk, mint ti és még soha nem rendeztem ezért cirkuszt. Anyám 40 felett van, mégis - kapaszkodj meg - mindennap beszél telefonon az anyjával! Nagyon nem vagy még érett egy kapcsolatra. Attól, hogy valaki elköltözik a szüleitől, még nem jelenti azt, hogy onnantól beleszarik az egészbe, mert neki élni kell a saját kis életét...
2013. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!