Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én változtassak valamit, vagy...

Én változtassak valamit, vagy a párom viselkedése nem stimmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (hosszú lesz, szóval ha nem érdekel ne is olvasd végig, mert úgy is csak az jönne le belőle, hogy én egy hisztis házisárkány vagyok)

meg szeretném tudni, hogy én látom rosszul a dolgokat, én változtassak-e valamit, vagy ez a kapcsolat így egyáltalán nem fog menni?

Az a helyzet, hogy 1 éve vagyunk együtt a párommal,és együtt is élünk az én szüleimnél. A szüleimmel teljesen jól kijön, ad bele a családi kasszába, jóval kevesebbet mintha egyedül élne albérletben. Szeretjük, imádjuk egymást, de a kapcsolat eleje óta problémák vannak az ő és a szülei kapcsolatával. Az még nem annyira zavar, hogy 2 havonta 1 hétvégét hazajár vidékre hozzájuk(bár ez is kicsit rosszul esik, mert ha gyerekünk lenne, és az unokákat vinnénk együtt az teljesen rendben lenne, de az hogy friss kapcsolatunk elején, mikor elkezdjük a saját kis jövőnket építgetni, ilyen sűrűn hazajár, az nekem azt mutatja hogy valamiért nem én vagyok most neki a legfontosabb.), hanem azért is, mert naponta, van hogy naponta többször is felhívják egymást. Oké, hogy jó a kapcsolata a szüleivel, meg ragaszkodnak egymáshoz, ez tökre rendben van és szeretném is, hogy ez így maradjon, de ahogy itt olvasgatom a gyk-t is, meg a tesóm kapcsolatából is ahogy leszűröm,tesóm a szüleimet 1 héten 1x hívja fel 1-2 órára, hogy elmeséljék egymásnak hogy vannak mi történt velük stb, illetve h4 havonta vagy fél évente látogatnak haza egy hétvégére. És ez nem azért van mert nem szeretné a szüleinket, mert imádja őket,és a szüleim is őt, csak szimplán ő megkezdte a saját kis életét vidéken a párjával, és nem akaszkodnak se a szüleim az ő nyakára, se fordítva. Már a kapcsolatunk elején zavart, hogy ennyire szoros lenne a kapcsolatuk, de úgy voltam vele hátha jobb lesz idővel ez csak az újdonság varázsa, hogy el kell mesélni minden nap hogy jajj iyen szép a varázsa, jajj ez történt velem meg ez meg stb.


Volna itt még egy probléma, hogy most hétvégén is elment haza párom,és nagyon összevesztünk, mert nem értettem miért kell megint hazamenni mikor múlt hónapba is volt otthon, erre hozzám vágta, hogy azért mert ők az egyetlen akire számíthat,és ha én elhagyom, csak hozzájuk tud menni. Mondtam neki, hogy ha ennyire ott tart már a kapcsolatunkba, és ennyire készpénznek tartja hogy én elfogom őt hagyni akkor menjen szépen haza de vissza se jöjjön, maradjon anyja szoknyája alatt egész életében.


Most én érzem magam szarul, és bűntudatom van amiért ilyeneket vágtam a fejéhez, de nekem se esett rosszul amit mondott, mert

ad1. honnan tudja ennyire hogy szakítani fogunk, és nem leszünk együtt életünk végéig?

ad2. ez kb olyan mintha nem én lennék számára az első, hanem az anyja mert ott megtudja húzni magát ha én kidobom...


Keserítsetek el! Tényleg én látom rosszul a helyzetet és egy házisárkány lennék? :S


Én 19 ő 26


2013. aug. 23. 17:50
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy 19 éves kis ostoba liba vagy!
2013. aug. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvastam szenvedve, keservesen. Egy hisztis p..csa vagy. Elfog tőled menekülni, ez nem normális amit csinálsz, könyörgöm, a szüleiről van szó...
2013. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Végig olvastam, de nem értem miért hibaztatod a parod

Talán az lehet a baj, hogy túl fiatal vagy es ezért nem érted meg, értesz meg dolgokat.

Lehet, jobb is lenne neki ha otthon ( vagy jó messze tőled) maradna.

2013. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Neked a kéthavonta egy hazalátogatás sűrű? :O

Mi a párommal kéthetente meglátogatjuk egyikünk szüleit, nem kéthavonta! Van, hogy csak felugrunk hozzájuk dumálni. Oké, ott aludni nem szoktunk, mert közel lakunk, de csak ezért nem...


Hát neked problémáid lehetnek, ha szerinted az a normális, ha 4 havonta 1x látod a szüleidet... Én a 300km-re lakó nagyszüleimet szoktam évi 3x látni, és őket is sokkal gyakrabban látogatnám, ha közel laknának.

2013. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Szegény párod... Az teljesen természetes, hogy a te szüleiddel lakik, az meg már nem fér bele, hogy 2 havonta lássák egymást a saját szüleivel és beszéljenek, ha úgy tartja kedvük.

Egy szóval: önzőség.

2013. aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

A férjem naponta járt haza a szüleihez és a tesójához, amíg csak 50 km választotta el minket egymástól, sose zavart... Sőt! Örülök neki, nagyon is. Az első fél évben, minden egyes vasárnap anyóséknál ebédeltünk... Azóta már 3500 km választ el tőlük, így csak évi 2-3 alkalommal találkozunk, de hiányoznak.

Te meg csak egy hisztis, önző kis csaj vagy... Te találkozol mindennap a szüleiddel, a barátaiddal de a barátodtól elvárod, hogy csak miattad minden korábbi kapcsolatát szakítsa meg mindenkivel?... Ha már arra adtad a kicsi fejed, hogy valakivel együtt élsz, akkor próbálj már meg felnőttként gondolkodni is.... Nem csak abból áll a felnőtt lét, hogy széttesszük a lábunkat és dúl a lamúr....

2013. aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Kívánom, hogy ha neked lesz 20 éves gyereked, ne nézzen feléd, csak fél évente egyszer.

Ostoba vagy.

2013. aug. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember más. Neked nincs annyira szükséged a szüleidre (persze még nem voltál tőlük távol így ne tudhatod, hogy akkor mi lesz, ha elköltöztök) neki szüksége van rá. Lehet, hogy vannak olyan dolgok, amit pont ez miatt veled nem tud megbeszélni és velük megtud. Örülj neki, hogy ennyire törődik a családjával, mert akkor ez a jövőre nézve is jó lesz neked.
2013. aug. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"Elég gáz lenne, ha 19 évesen 1 napot se bírnék ki úgy, hogy ne halljam anyám hangját."


Tudod valaki tisztában van azzal, hogy bizony a szüleink nem lesznek mindig velünk. Akit szeretünk, azzal törődünk, ameddig ezt megtehetjük. Nem utólag siránkozunk majd, hogy bárcsak több időt szántunk volna a szeretteinkre, amikor ők már nem lesznek.

2013. aug. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
97%

Már eleve tök ellentétesen írsz:


"Oké, hogy jó a kapcsolata a szüleivel, meg ragaszkodnak egymáshoz, ez tökre rendben van.."


"Már a kapcsolatunk elején zavart, hogy ennyire szoros lenne a kapcsolatuk,.."


Nos. 19 éves vagy. Nem való neked kapcsolat ilyen hozzáállással. Én 21 vagyok, minden nap többször beszélek anyámmal és hetente látom! De ha ezt a párom neheztelné, páros lábbal rúgnám ki. Ehhez képest a 2 havi hétvége semmi.. A párom évente 2x látja a családját de ő ilyen mentalitású. Ahogy neked sincs úgy szükséged a szüleidre. A párodnak van, ezt tartds tiszteletben. Meg mi az hogy van saját közös életetek, azt kell építhetni?! A napi 24 órának minden percét azzal töltenéd hogy tervezed az életeteket? Normális vagy? Mit fáj az neked ha napi pár órát beszélnek? Tudod a párod szüleinek ő volt az életük.. És abban nyugodt lehetsz hogy a szülei mindig is előrrébb lesznek nálad egy ideig. De ha van egy kis esze, akkor menekül tőled. 1 szó mint 100; keress magadnak egy taknyos kis kölyköt, akinek ilyen debil gondolkodása van, mert neked nem való KOMOLY kapcsolat!

2013. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!