Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan akadt ki a nővérem...

Jogosan akadt ki a nővérem anyósa? Engedélyt kellett volna kérniük a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés

A nővéremék 3 éve házasok, anyóséknál élnek, de teljesen külön. Amikor odaköltözték megbeszélték, hogy csak akkor újítják fel, ha hosszú távon maradhatnak. Közel 3M-t költöttek rá, a sógorom szüleinek kívánságát is figyelembe vették, náluk is új csempe, nyílászáró, parketta stb. Teljesen külön mérőórák vannak, külön konyha, fürdő.


A nővérem babát vár, amin az anyósa teljesen fel van háborodva. Szerinte engedélyt kellett volna kérni tőlük, hiszen az ő házukban laknak. Ők még nem akarnak unokát, most azt akarják hogy a nővéremék költözzenek el.


Ti mit gondoltok erről? Én nyilván elfogult vagyok.


2013. aug. 21. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Nézd, az o házuk. Joguk van a saját eletukhoz, érthető, ha nem akarnak gyereksirast. Engedély keres elég hülyén hangzik, de minimum említeni kellett volna, hogy rövid időn belül gyereket terveznek. A megoldás a költözés.
2013. aug. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Semmi csak a szokásos hülye anyós. Akkor jó ha porhanyós.
2013. aug. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem kellett volna engedélyt kérni. Viszont én elköltöznék.
2013. aug. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
71%
Miért kellene ahhoz engedélyt kérni h gyermeket vállaljanak? :S 3 éve házasok, még szép h tervbe van véve h majd szeretnének közös gyermeket, és ha ennek most jött el az ideje annak örülni kéne, ilyen emberekkel nem is élnék együtt akik így gondolkoznak úúúúú....
2013. aug. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

A teljesen külön mit jelent? Mondjuk egy 2 szintes családi házban, ahol a felső emelet csak a nővéredéké, külön bejárattal, vagy egy szinten mindenki, csak elkülönülve annyira, hogy külön főznek, külön rezsi stb.?

Engedély nem kell, nevetséges is, de azért megbeszélhették volna anyósékkal a terveket. Mondjuk nyilván ha ott élnek anyósékkal, és beleegyeztek ebbe, valamint lakásfelújítás volt, akkor a szülők is gondolhatták, hogy nem azért ölnek bele ennyi pénzt a házba, hogy fél év múlva költözzenek. Talán anyós nem tud mibe belekötni, vagy nem gondolta át az együttélősdit...

2013. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Persze, az ő házuk, de ezt mondhatták volna 3 éve is. Mivel én is adtam a nővéremnek pénzt, ott voltam amikor erről beszéltek, szóba került hogy lesz gyerekszoba is, hogy szeretnének majd gyereket. Akkor egyértelműen megbeszélték, hogy hosszú távon maradnak. Az anyósa még mondta is, hogy milyen jó iskolák vannak a környéken meg ismeri az óvónő vezetőjét, nem lesz gond a bejutással.


Külön emelet külön bejárattal.

2013. aug. 21. 10:49
 7/13 anonim ***** válasza:
98%

Nekem az jön le a történetből, hogy kedves anyósnak ki lett nyalva a lakás..nem igazán akarta így se ezt az egész összeköltözést, és most itt van az indoka hogy kidobja nővéredéket..Nem semmi gerinctelen nő lehet ez!!

Ha megvannak a számlák, szépen ki kell fizettetni vele, és utána lelépni.

Ha tényleg az ő házuk, akkor szépen fizessék is ki azt amit más bele ölt..

Gondolom szerződés nem íródott??Mert ugye családon belül senki nem számít rá hogy átverik...

2013. aug. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ki kell fizettetni a felujitasi költségeket es elköltözni.
2013. aug. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Anyos el van szallva nehogy mar o engedeje keljen a kulon csaladhoz.

Nem az o elete en jol elkuldenem a fenebe.

2013. aug. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom!

Szegény nővéred :(((

Három év azért nem kevés idő, mit gondolt az anyós tíz és házasság után jön az unoka?

Vagy vezényszóra "kedves Katika, felkészültem az unoka érkezésére, most már szülhetsz. A gyerekszoba úgyis készen van már öt éve"

Bődület...

Költözzenek el? Ilyet mondani egy kismamának, megáll az ész! A sok pénz és megbeszélés után?

Gondolom akkor is meg volt ez a véleménye, hogy még nem akar unokát, miért nem mondta akkor??

Gondolom, ha ezt előadja a nővéred sosem költözik oda!

2013. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!