Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a házaspárok akik gyereke...

Azok a házaspárok akik gyereket szeretnének, de természetes úton ez nem sikerül hosszabb idő alatt sem, miért nem fogadnak örökbe? (Csak kíváncsiságból kérdezem)

Figyelt kérdés

Azért teszem fel a kérdést, mert nem tudom mi ennek a magyarázata. Én nem vagyok sem abban a korban sem abban az élethelyzetben hogy átérezzem a helyzetet. Csak felmerült bennem a gondolat, hogyha elég sok olyan pár van, akinek nem lehet gyerekük de szeretnének és elég sok olyan gyerek van akiről lemondtak a szüleik, miért nem tudják boldogítani egymást?


Egy párnak valóban ennyire meghatározó, hogy egy kisbabát örökbefogadnak vagy "legyártják"?


2013. aug. 20. 16:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
76%

Én félnék az örökbefogadástól. A személyiséget örököljük, azon a neveltetés csak finomhangol, de gyökeresen meg nem változtatja.

Egy örökbefogadott gyereknél tudja a fene milyen géneket örökölt, és milyen emberré válik felnőtt korára.

2013. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
93%

11: " A személyiséget örököljük, azon a neveltetés csak finomhangol, de gyökeresen meg nem változtatja. "


Pontosan, és ugyanez igaz az IQ-ra. Több tanulmány és ikerkísérletek is bizonyították, hogy az is öröklődik. Egy 8 általánossal sem rendelkező részeges pár csemetéjét hiába nevelik születése után agysebészek, a gyerekből akkor sem lesz orvos.


Ismerősi körben van család saját és örökbefogadott gyerekekkel, mindig ugyanazt adták mindegyiknek, a saját gyerekek mégis többre vitték, mint az örökbefogadottak. Pedig tanulást, lehetőségeket, anyagi támogatást mindent ugyanúgy biztosítottak az összesnek.

2013. aug. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

11-es, ezt alá tudod támasztani tudományosan is?

Én azt olvastam, hogy a személyiségnek kb az 1/3-a örökölt, de én ebben sem volnék biztos.


Elég sokféle vizsgálatot elvégezhettek már. Kell legyen erről is már anyag.


Amúgy szerintem a nevelés sokkal többet nyom és döntőbb, mint az örökölt gének.

2013. aug. 20. 17:25
 14/27 A kérdező kommentje:
12-es, érdekes amit írtál. Köszönöm. Amikor írtam az előző hszemet még nem láttam a tiéd
2013. aug. 20. 17:26
 15/27 anonim ***** válasza:
47%
Én is saját gyereket szeretnék nevelni, nem valaki másét. Mondjuk azt, aki örökbe fogad, még mindig jobban megértem, mint azt, aki marháskodik donor petesejttel meg minden, aztán a végeredmény ugyanúgy egy olyan gyerek, akihez genetikailag nincs köze.
2013. aug. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
59%

12es vagyok "Amúgy szerintem a nevelés sokkal többet nyom és döntőbb, mint az örökölt gének."


Ez nem így van.. Nekem két gyerekem van, pici korkülönbség, semmi kivételezés az egyikkel sem, mégis két külön személyiség. A barátnőim és ismerősök gyerekein is azt látom, hogy "egy fészekből való fiókák" és mégis tök különbözőek.

2013. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
15-ös, a donorsejttel legalább van várandósság, szülés, ez sok nőnek fontos, mert jobban tudnak kötődni a babához, mintha "készen" kapták volna.
2013. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
90%

[link]


"Az adatok alapján nyilvánvaló, hogy az IQ egyéni különbségeit részben környezeti különbségek okozzák. Ugyanakkor az a tény, hogy a külön felnőtt egypetéjű ikrek jobban hasonlítanak egymásra, mint az együtt felnőtt kétpetéjűek, valamint az, hogy az örökbefogadott gyerekek számottevő mértékben hasonlítanak a biológiai szüleikre, azt mutatja, hogy az egyéni különbségek kialakításában genetikai különbségek is szerepet játszanak."

2013. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

[link]


"Észak-Amerikában a pszichológusok 1930 óta végeznek kutatásokat annak megállapítására, hogy a különböző személyiségvonások hátterében milyen mértékű a genetikai hatások szerepe. Gardner és Newmann híresé vált vizsgálatában sikerült 19 külön nevelt egypetéjű párt összegyűjtenie. A másik két vizsgálati csoportot együtt nevelt egypetéjű és kétpetéjű pár képezte. A hasonlóságokat és különbségeket keresték. Kutatásaik eredménye azt mutatta, hogy az örökletességnek a fizikai tulajdonságok, a testi felépítés, az alkat és az alaphangulat kialakulásában nagyobb szerepe van, mint a többi emberi jelleg kialakításában, de ezek hatása nem közvetlenül érvényesül. Az ikervizsgálatoknak jelentősége van a speciális értelmi képességek, a pszichiátriai betegségek (pl. tudathasadás, depresszió), a különböző szenvedélybetegségek (alkoholizmus, dohányzás) és a bűnözési hajlam tanulmányozásában is. Ikerminta segítségével jutottak ara a következtetésre, hogy az öngyilkosság motivációjában minimális az örökletes hatások szerepe, és elsősorban a társadalmi, ill. családi mintának van meghatározó jelentősége."

2013. aug. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
50%

"Pontosan, és ugyanez igaz az IQ-ra. Több tanulmány és ikerkísérletek is bizonyították, hogy az is öröklődik. Egy 8 általánossal sem rendelkező részeges pár csemetéjét hiába nevelik születése után agysebészek, a gyerekből akkor sem lesz orvos."


És ha nem lesz orvos, akkor mi van? Két okos szülőnek is születhet olyan saját gyereke, aki minden igyekezet ellenére (vagy szimplán lustaságból) rossz tanuló lesz. Szerintem meg legyen egészséges, akkor sem nézném le a gyerekem, ha buta, mint a tök. Attól még lehet jó ember.

2013. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!