Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtagadnátok az apátokat...

Megtagadnátok az apátokat ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az élettársa hordja a nadrágot, mióta ismerem próbál befektetíteni, megalázni, be is feketít, meg is aláz, a saját gyerekeinek mindent megad.


Apám védi, teszi is alá a lovat, ráadásul úgy áll hozzá, hogy igenis menjek el dolgozni és hagyjam a fenébe.


Nemrég anyám kidobott, nehéz megmagyarázni miért, ezért apámtól kértem lakhatási segítséget. A barátnője miatt csak a kertben sátorozhatok konkrétan, a házba reggel 6 és este 10 között be se mehetek, persze a saját poronytyai apám élettársának a házában élnek, és valahányszor ide átjönnek hawaii buli diszkó van, úgy beszélnek velem mint egy kutyával és az apám ezt hagyja.


Most majdnem hajléktalan lettem a családom miatt, ha a barátnőm nem lenne mellettem talán öngyilkos lennék. Beszéltem apával hogy nem vezet jóra ez a helyzet, hogy döntse már el ki a vére, hogy megaláz, és hogy szerintem felelős az egész miatt és nem engem kellene rendre utasítani mert ez egyszerűen természetellenes.


Ez alig fél órája történt. El kezdett üvölteni, hogy kussoljak. Mivel tudom, hogy őrült, nem szóltam egy szót sem, de ettől függetlenül felállt odajött hozzám és kétszer fejbevert. Csak azért nem védekeztem, mert nem akartam még nagyobb verekedést, eltűrtem ezt a két ütést de úgy érzem meg lettem tagadva.


Ezt a megtagadást pedig szeretném viszonozni. Ha ki tudok mászni ebből a helyzetből, minden kapcsolatot megszakítok a családommal.


(ráadás: az akkori barátnője (anyám miatt) 30 éve, a saját apját is megütötte)


Vélemény?


2013. aug. 13. 22:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul félek, hogy esetleg megöl. Mert ahogy elnézem nem ismer határokat. Egy két atyai pofont eltűrök még 22 évesen is. De itt most ez nem az volt.
2013. aug. 13. 22:17
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor azonnal menj el onnan.
2013. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na most ugye nem tudom,hogy mennyire számíthatsz a barátnődre és családjára ilyen helyzetben,de ha ők tudnának segíteni,és támogatni(ameddig tényleg szükséges),akkor te megpróbálhatnál a lábadra állni,és ha sikerülne,akkor viszonoznád a barátnődnek és a szüleinek ezt a szívességet.Én a barátnőd szülei helyébe engedném,hogy pár hónapig,vagy mondjuk akár 1-2 évig nálunk legyél,összeszedd magad,de csak úgy,ha besegítesz,meg normális vagy(nem drogos,nem minden hétvégén bulizós,meg nem alkoholista).

Amúgy a semmiért nem szoktuk kitagadni a gyerekeinket.Valaminek mégis csak lennie kell itt,főleg,ha mindenki ellened van.ETTŐL FÜGGETLENÜL ISZONYÚAN SAJNÁLLAK!!!

Amúgy nem tagadnám meg az apámat,de biztos,hogy megszakítanám vele örökre a kapcsolatot,vagy legalábbis jó darabig.Mondjuk én sosem tudtam,hogy mi az,hogy apa..és azt hiszem,hogy hiányozni sem hiányzik annyira az életemből.Van egy,akit állítólag így nevezek,de ő nem a biológiai,sőt engem örökbefogadtak,így anya se a vérszerinti anyám,de a vérszerinti apám is ismeretlen,szóval egyáltalán nincs apám,ha úgy vesszük.:S Ezt azért írtam le,hogy megértsd a válaszomat.

2013. aug. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"ráadásul úgy áll hozzá,hogy igenis menjek el dolgozni"


????????????

2013. aug. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Te vagy az aki el akarta venni az anyja házát, és őrültnek akartad nyílváníttatni?
2013. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
pakolj össze és költözz el ha tudod huzd meg magad a barátnődnél vagy barátoknál és ha így viselkednevelem az apám énis megszakítanék vele minden kapcsolatot
2013. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés: ha megtagadod apádat, ... akkor mi van?

Olcsóbb lesz a kenyér, vagy mi? Ilyen fennkölt dolog, mint a "megtagadás", jól mutat a regényekben meg a filmekben, de a valóságban semmi értelme.

2013. aug. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Válaz: elkönyvelem magamban, hogy lélekben meghalt, már genetikailag talán igen, de ez lényegtelen, viszont elvi értelmeben nem az apám, mert úgy kezel mint egy idegent, és tőlem idegenekkel bánik kesztyűsebb kézzel.


Tehát megszakítok vele minden kapcsolatot és talán még a gyerekeimnek sem fogom bemutatni.


Ha a saját apját megverte, engem is megtámadhat, akár a családommal. Ráadásul már hallottam tőle durvább dolgokat is, csak egészen addig amíg nem fajult idáig ez az egész, nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget. Például, hogy anyámat megkéseli és inkább leüli. Azt hittem viccel, vagy csak úgy mondja.

2013. aug. 13. 22:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna eltűrnöd a két pofont, ugyanis felnőtt ember vagy.


Apád nem őrült, csak hülye. Anyád a párja. A megtagadást megteheted, de előtte rendezd a saját soraidat.


Menj el egy pszichiáterhez (nem kevesebbhez, a jobbak közül!), te még TB-r e is kapsz, pénz sem kell sok, vállalj fel egy terápiát, aztán a barátnővel húzzatok el külföldre dolgozni. (Ha fordyítva csinálod, a fel nem dolgozott fájdalmak, sebek és bántalmazások miatt előbb-utóbb munkaképtelen leszel.)


Amikor van pénzed, akkor pedig írsz szépen egy végrendeletet, amelyben kitagadod a szüleidet. A kiatagdási okokat ha nem tudod, akkor keresd meg a Polgári Törvénykönyvben. Az is jó, ha elmész egy ügyvédhez vagy egy közjegyzőhöz. Ahogyan bántak veled a szüleid, minden kitagadási feltételnek megfelel a végrendelet.


Én ezt tettem. Van végrendeletem, és az egész díszes társaság ki van belőle tagadva, mind egy szálig, és okkal. Nekem is igen "szerető" családom volt. :(

2013. aug. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es voltam: kitagadási okok


A megtagadás csak teátrális, mint ahogy előttem írták: a filmekben jól mutat (más kérdés, hogy amikor azok a filmek játszódtak, akkor a megtagadás egyenlő volt a kitagadással és a kitaszítottsággal, vagyis a pénztelenséggel és a nincstelenséggel és nagyon komoly következményei voltak), de ma méár nincs jelentősége.


A kitagadásnak van, mert az ma is élő, érvényes jogi kategória. Ezért is csináltam végrendeletet. Egyébként a családommal semmiféle viszont nem tartok fenn, hosszú évek óta. A temetésükre sem biztos, hogy elmegyek, ha előttem halnak meg.

2013. aug. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!