Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elhívnátok az apátokat a...

Ti elhívnátok az apátokat a diplomaosztótokra, ha ilyen lenne a viszony köztetek?

Figyelt kérdés

Röviden: szüleim 8 éves koromban elváltak, anyámmal maradtam, apám pedig szépen lassan teljesen eltűnt az életemből. Én mindent megtettem, hogy tartsam a kapcsolatot vele, de folyton elfordult tőlem, ő soha semmilyen alkalomból nem keresett, nem hívott fel, nem írt üzenetet, nem reagált az én üzeneteimre sem.

Kapcsolatunkban soha nem volt konfliktus, nem vitatkoztunk, egyszerűen csak "lemondott" rólam. A háttérben áll még az élettársa is, akit nagyon zavar, hogy itt vagyok én az előző házasságból, valószínűleg ő is manipulálja apámat.

Mégis, valahol szeretném, ha egyszer még jóra fordulna a kapcsolatunk, talán ez a meghívás egy fontos lépés lenne efelé. Ti mit tennétek, elhívnátok őt? És szerintetek el is jönne?

Köszönöm a válaszokat.



2013. jún. 25. 22:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Elhívnám. Ha nem jönne el, valószínűleg ez lenne az utolsó (fájó) próbálkozásom vele.
2013. jún. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én lesz.rnám a helyedben, az ilyen nem apa.
2013. jún. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőbe járok,annyi különbséggel,hogy én soha se láttam csak igen kicsinek amire én nem emlékszem így.

Biztos nem hívnám meg,eddig nem keresett,leszart,akkor én is így tennék,illetve teszek is..

2013. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Kérdezd meg,hogy akar-e menni a diplomaosztóra,ha nemet mondd,szard le. ;)
2013. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hívnám el, nagy valószínűséggel erre sem jönne el, ha már eddig nem érdekelted. Anyám is ilyen egyébként, állandó visszautasítást kap keresztanyámtól, mégis mindig próbálkozik, és hívja erre-arra. Azt mondja ő nem akar bunkózni, kedves akar lenni. Nem mondom, hogy olyan stílusban kéne beszélnie keresztanyámmal, mint ő velünk, de azért valahol mégiscsak van egy határ, ahol abba kéne hagyni, hiszen ha egyszer nem kíváncsiak, akkor mi minek erőltetjük ezt az egészet?
2013. jún. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meghívnám, de ha erre sem reagálna, akkor ott lemondanék róla. Esetleg egy búcsúlevélben megköszönném, hogy ilyen felelősségteljes apám volt, ennyit törte magát, hogy szép gyermekkorom legyen, ennyire vigyázott, hogy a válásuk ellenére is kimutassa a szeretetét...
2013. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
78%

Én elhívnám. Próba- szerencse, szokták mondani. Ha elmegy, talán még esélyed is lesz rá, hogy beszélgess Vele a kapcsolatotokról.

Én is apa nélkül nőttem fel, az enyémet is manipulálta az élettársa és emiatt nem is tartottuk a kapcsolatot, de tegnapelőtt felkeresett, a volt élettársával szét mentek, és most próbálkozunk a kapcsolatunkat felépíteni. Kívánom, hogy Te is járj szerencsével! :)

2013. jún. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is most volt a diplomaosztóm és nem hívtam meg. Hasonló a szitu, mint Nálad, csak annyi a különbség, hogy az én apám egyedülálló.

Volt számtalan próbálkozásom nála, de sosem kellettem neki.

Nem hívtam meg, mert úgysem jött volna el és csak saját magamnak szereztem volna ismét egy rossz napot. Így legalább azokkal ünnepelhettem, akik szeretnek és akiknek igazán fontos vagyok! Ezt javaslom Neked is, kedves kérdező.

Tudom, hogy fájdalmas, de túl kell ezen lépned, nem szabad önmagadat hibáztatnod azért, mert ilyen az apád.

2013. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Fiamnak sem jött el az apja. Nem akart 70 km-t autózni ilyen melegben. Én örülök, hogy nem láttam a búráját. Nélküle is rendben lezajlott.
2013. jún. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Végül úgy döntöttem, nem hívom meg, mert nem jönne el és fájna az elutasítás, ha mégis eljönne, meg csak sírni tudnék azon a napon, amin boldognak kéne lennem, szóval csak elrontaná az ünnepséget.

Ha akar, megkeres.

2013. júl. 4. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!