Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén: Ti nem féltek az...

Őszintén: Ti nem féltek az öregedéstől?

Figyelt kérdés
Ha belegondolok, hogy már 35 éves vagyok és még annyi, de annyi tervem van, amit már nem biztos, hogy megtudok valósítani...másrészt, igen a külső is. Sokkal fiatalabbnak nézek ki, talán ezért is visel meg annyira a téma...Ezen annyit gondolkodom mostanában. Ti hogy vagytok ezzel? Ez egy anonim oldal, nyugodtan írjátok le, mit éreztek.
2013. aug. 4. 14:49
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Nem. 29/nő
2013. aug. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a választ. :) Ez igaz, minden fejben dől el.
2013. aug. 4. 17:55
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 éves vagyok és legalább 40-nek érzem magam. Az életuntság a sok gond és a sikertelenség megöregített főleg belül, de kívül is nagy meglepetésemre. 22-nek nézek ki pedig ezelött mindig letagadhattam volna 5-6 évet és nem is bántam.

Mára már nem is tudom ki vagyok, mit akarok csak vegetálok, mint egy páfrány a sarokban.

Amúgy nem az öregedéstől félek, hanem attól, hogy mi mindent kihagyok a viselkedésem, hozzá állásom miatt.

Egyetem, doktori, tanfolyamok, lakás, autó, család... Az életem nem lehet teljes ezek nélkül és az egyáltalán nem luxus, hogy valaki házat, autót, családok akar magának, hogy rendben és tisztességben nevelhesse gyerekeit.

2013. aug. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Még nagyon fiatal vagy. Ha még egyszer 22 lehetnék... :)
2013. aug. 4. 21:38
 35/38 anonim ***** válasza:
Én félek. 34 vagyok, 3 éve mióta megszületett a fiam, azóta lélekben érzem az öregedést. Külsőleg jól és fiatalosan nézek ki, de ránézek a tini lányokra és rájövök, hogy már nem vagyok fiatal. Igen irigyeltem például most Balcsin őket, nem a kinézetüket, hanem eszembe jutott az enyém a világ érzés és a gondatlanság, amit ilyen korban éreztem.És sajnos a mai magyar viszonyoknál az idősebb embereket leIrják, ettől is félek.
2013. aug. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Én félek,de 40/N leszek.20 évesen,mikor 15-nek néztek még én sem féltem,akkor még minek?


Egyrészt annyira szerencsés adottságom van,de csak arcvonásilag,hogy 25-nek néznek,de a másik rész a bőr állapota az már nem adottság,mert 30 évesen viszont majdnem annyinak néztek,olyan rossz volt a bőröm.


Akkor a félelem és az egészség miatt drasztikusan átálltam más táplálkozásra,azonkívül bőrvitamint is szedek ,4 szer gyógyteát iszom naponta (amiket látványosan megérzek) stb.


Más öregség miatt nem kell aggódnom nagyon tág az érdeklődési köröm és nagyon társasági ember vagyok.

2013. aug. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Vagy megöregedünk, vagy még meghalunk előtte. Nem jó egyik sem, de ez van. Én nem félek az öregségtől most még 22 évesen, de attól félek hogy valamelyik családtagom beteg lesz vagy én :( Most még minden olyan jó. De olyan szörnyű betegségekről hallani...
2013. aug. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Az öregedéstől nem. Szeretem elnézni azokat idős embereket, az arcukon látszik a sok év, amit megéltek, a bölcsesség, a szemükben viszont még ott csillog a valaha volt gyerek. Én is ilyen szeretnék lenne 50 év múlva.

Viszont félek az elbutulástól, attól, hogy emlékszem a gyerekkori szerelmemre, de az előző esti vacsorámra már nem. Attól is, hogy nem tudom ellátni magam, kolonc leszek. Ettől nagyon félek, ha lehet, még azelőtt szeretnék elmenni, mielőtt ilyen állapotba kerülnék.

Amitől viszont még jobban félek, az az, hogy a szeretteim öregednek és halnak meg.

2013. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!