Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig előhozza az exét. Mit...

Mindig előhozza az exét. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Régóta harcolok magammal, és a párommal. Már megpróbáltam sok mindent. Nagy részben én is hibás vagyok. Kapcsolatunk elején sokat mesélt az exeiről, de az utolsó akivel együtt élt, hát ő gyakran szóba jött. Elkövettem egy nagy baklövést, hogy a részleges információk miatt kíváncsi lettem, hogy ki is ez a nő, akiről ennyit beszél. Annyira bennem volt a tüske, hogy miért beszél róla annyit, hogy kíváncsi lettem, egy idő után már kérdezgettem is. Igazából arra voltam kíváncsi, hogy érez -e iránta még valamit, vagy csak úgy sztorizgat, mint az ember az ismerőseiről szokott beszélni másoknak. De minél többet hallottam, annál szarabbul éreztem magam, mert összehasonlítottam a velem való viselkedését azzal, amit róla mesélt. Eljött a nap, mikor már úgy éreztem, hogy ez így nem mehet tovább, nekem ez fáj, nem akarom ezt. Megkértem, hogy ne beszéljünk róla többet, és ha kérdezném is, inkább mondja azt, hogy erről nincs kedve beszélni. Sajnos nem így történt. Akkor tanácsot kértem, és megfogadtam amiket ítak nekem az emberek. Pl. én is elkezdtem mesélni az exemről. Csak hallgatta, de nem szólt semmit. Továbbra is volt olyan, hogy azzal jött haza, hogy találkozott az exe anyukájával a boltban, gratulált a kisbabánkhoz, és mesélte neki, hogy mi van a lányával. Ment fel bennem az ideg. Minap beállított a csaj sógora is, egyedül voltam itthon a kicsivel. Furán nézett rám, minthogy én mit keresek a lakásban. Megkértem arra is a páromat, ha esetleg maradt itt valami, ami még az övé, vagy ő vette, azt dobja ki legyen szíves. Erre rávágta a párom, hogy "a wc-t ne dobjam ki mert abba kakált?" Aztán üzent az apja, hogy beszéhetnének. Majd a testvére is előbukkant. Kezdett zavarni nagyon. Idegesített, hogy olyanokkal jött haza a párom, hogy képzeljem ma hallotta, hogy a csaj milyen nagy kölcsönt vett fel. Aztán a történet, hogy eltűntek a párom családi ékszerei, és az egyik akire tippel, hogy elvihette, az a csaj, és figyeli a sorsát, hogy hirtelen nem -e kezd el költekezni, mert akkor tuti ő volt. Most már teljesen kész vagyok, mert most már mindig ez lesz, hogy úgy kell éreznem, mintha hárman lennénk a kapcsolatban? Meg is mondtam a páromnak. Ő erre annyit válaszolt, hogy ők már sosem lesznek együtt, nyugodjak meg, neki az a csaj már nem kell, engem szeret velem van. Kezdtem megnyugodni, eltelt egy hét, és tegnap este meséltem neki, hogy egyik ismerősöm abortuszon volt, nem akart 3. babát. Erre mi következett? Hát, az exe is elvetette a babáját, mert terhes volt az új pasijától és mivel drogoznak, nem merte megtartani. Legszívesebben üvöltöttem volna, hogy "honnét tudod? mit érdekel ez téged?" De már belefáradtam. Félek, hogy egy nap el fogom hagyni, és ő nem fogja érteni, hogy miért. Mert hát ő imád bennünket a babával, és milyen jól élünk. De akkor miért mindig az a k...a ex? Nem értem. Lehet, hogy én vagyok a hü**e, és ez a normális, de engem már nagyon zavar, mert már önbizalmam sincs. Mit tegyek?

2013. júl. 28. 18:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A srác egy tapasztalatlan férfi, nem volt túl sok kapcsolata, ami komoly tapasztalatot adott volna. Az utolsó pedig, komoly nyomot hagyott benne, és nincs más hasonlítási alapja. Valószínűleg érzelmileg még belül kötődik azokhoz az időkhöz, de ugyanakkor az új családjának is szeretne megfelelni. Nehéz úgy családot fenntartani, hogy az akinek a tartást kellene adnia, a férfinak, még nem zárta le teljesen a múltját.
2013. júl. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nem értem miért csinálja
2013. júl. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Kérdés az, hogy mennyire tudsz erős lenni ahhoz, hogy észrevegye, hogy már veletek van, és nem velük. De óvatosnak kell lenned, és el kell dönteni, hogy tud-e változtatni, és miért támad, ha arról van szó, hogy hagyja már a múltat.
2013. júl. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
24%

1. nem hiszem hogy egy drogos p.csától kellene féltened a férjed

2. valószínűleg azért hozza fel mindig az exét, mert nem tud más témát felhozni... sok kapcsolat bukik el azon hogy egy idő után nem tudnak már miről beszélgetni egymással... (mi volt ma amunkában? semmi... mit csináltál itthon? semmit..) ez egy fajta pletyka.. neki nem elég izgalmas ugymond az élete ezért a másikéval foglalkozik, és ezt megosztja veled... kb mintha lemaradnál a baráttok közt 3132144123432. részéről és ő elmeséli mi volt benne. Próbálj meg ugy tekinteni az exes sztorikra, mintha csak "egy ismerősöm" címmel kezdődne...


3. probáld meg ezeket a dolgokat ugy felfogni: hogy nah látod milyen jó szét mentettek, téged is csak belerángatott volna... persze ezeket ne mond neki... gondolj arra hogy a párod az exben és a családjában csak egy ismerőst és a családját látja.... lehet nem is az exnek szólnak a dolgok, hanem a volt anyósnak sogórnak stb.... esetleg még az is lehet hogy egyfajtta bűntudata van, amiért a csajszi ennyire lecsuszott... probáld meg ugy felfogni a dolgokat mintha egy közös ismerösötök lenne a hölgy

2013. júl. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem ennek a kapcsolatnak vége.
2013. júl. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%
Adj neki két puszit, mondd meg neki, hogy köszi a szép éveket és csomagolj össze, aztán hátra se nézz.
2013. júl. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretném megmenteni a kapcsolatunkat, mert igazából ezen kívül nagyon rendes ember, nem iszik, nem csavarog, sokat dolgozik, tényleg lehetne rosszabb is. Csak már allergiám van attól is, ha az ex nevét meghallom. Mára már ki is bukok, mikor felhozza valamilyen történettel kapcsolatban. Volt már olyan, hogy megkritizálta a kaját, amit főztem, belőlem meg már kibuggyant, hogy "akkor hívd fel az exed, ő biztos jobbat tudna neked főzni". Erre azt mondta, hogy tudja miért csinálom ezt, azért vágom a fejéhez, mert nekem fáj az ő múltja, és azt akarom, hogy ő is szarul érezze magát, azért támadom. Erre csak annyit válaszoltam, hogy nem kellene róla ennyit beszélni. Megígérte, hogy változtatni fogunk ezen, bár nem érti, hogy miért fáj ez nekem. Ma már délelőtt munkából írt egy sms-t is, hogy "szeretlek", amit nem szokott. Szerintem érzi, hogy baj van. Tudom, hogy hibás vagyok én is. Mert hiszen azt kérem tőle, hogy ne beszéljen róla, arra kényszerítem, hogy figyeljen oda, nehogy szóba hozza. Én tudom, hogy ez is rossz lehet. De már tényleg úgy érzem, hogy ha nem tűnik el a csaj az életünkből a pereputtyával együtt, akkor én megyek el a babával.
2013. júl. 28. 18:48
 8/23 anonim ***** válasza:

a párodnak nagyon jó szíve van, és mint irtad érzi ő is hogy baj van.. szerintem ne kérd hogy ne beszéljen róla többet, tényleg egyszerűen ugy hallgasd meg mintha nem róla beszélne...


csak azért mert az exéről beszél folyton - és még csak nem is ugy hogy az orrod alá dörgöli hogy jobb volt vele vagy ilyenek- szakítani nagy butaság lenne. az életben vannak ennél nagyobb problémák is amiket meg kell oldalni

2013. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

4-es!


Igazad lehet, mert egyszer rákérdeztem, hogy miért nem beszélünk másról? Vissza kérdezett, hogy miről beszéljünk? Próbálkoztunk végül is, de minden történetben sajnos nők voltak. Egyszer a google térképen még azt is megmutatta, hogy egy másik exével melyik házban laktak a tengerparton. Valahogy kijött belőlem, hogy "az ágyat nem akarod megmutatni, amelyiken dugtatok?" Nem értette a felháborodásomat. Aztán elmagyaráztam neki, hogy ha esetleg engem is elvitt volna a tengerhez nyaralni, akkor valószínűleg nem érintene így a dolog, de most úgy érzem, hogy én nem vagyok neki csak annyira jó, hogy megmutassa, hogy másokkal hol volt, és meséljen róla, én ugyan ezt nem érdemlem meg. Aztán volt olyan történet is, hogy az egyik exét ő húzta ki a trutyiból, vásárolt neki ruhákat, hogy valahogy kinézzen. Bevágtam az ajtót. Utánnam jött, hogy most mi rosszat mondott ezzel. Ja, nekem nem vett egy ruhadarabot sem. Azzal voltam kifizetve, hogy "ott a pénz, neked adtam, vegyél magadnak ami kell". Jól esett mondhatom. De szerinte ő nem csinál semmi rosszat. A fura meg az az egészben, hogy ismerősöktől meg azt hallom vissza, hogy milyen jól élünk, milyen boldog. A kettő valahogy üti egymást.

2013. júl. 28. 19:09
 10/23 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:



Jhaj te nő :D


ne vágd be mindenre a hisztit. a pasik a nőkhőz képest érzelmileg hülyék, ő nem érti hogy ez neked miért rossz...


ha legközelebb olyat mutat, akkor szimplán kérdezd meg "kérlelően" hogy engem is elviszel majd?

a ruha vásárlásnál pl: igen adtál pénzt, de én örülnék ha velem jönnél (még ha nem is szereted a vásárlást) és te néznél ki nekem pár ruhát


legközelebb ha ilyen van, vegyél egy mély levegőt és számolj el magadban 10-ig majd fújd ki... ő tényleg nem érti miért ilyen nagy problémák ezek :)

2013. júl. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!