Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg elárult a családom?...

Tényleg elárult a családom? Vagy csak rosszul értelmezem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
47 éves nő vagyok. Kb. 10 éve tervezem, hogy kiköltözöm Ausztriába, a nyelvet jól beszélem, állásom is lenne. Azért nem mentem eddig, mert anyukám és húgom nélkül nem akartam ilyen lépést megtenni. Végül itthonra rendezkedtem be, mert úgy tűnt, nem megyünk sehová. Most a húgom kitalálta, hogy mégis megy, kapott állást, el is költözött, vitte a kislányát. Férje nincs. Anyukám azon nyomban vele költözött, hogy segítsen a 12 éves gyerek ellátásában. Ami fáj az, hogy meg sem kérdeztek, csak közölték, elmentünk, minden el van intézve, szia, így alakult, eddig nem szóltunk, mert nehogy kiderüljön a munkahelyen. Ahhoz, hogy utánuk menjek, így már nincs kedvem, plusz azt érzem, átvertek, ez így nem család, nem is gondolkodtak abban. Nekem is van egy fiam, de ő már 25 éves, és bármennyire is szeretjük egymást, nem igényli már túlzottan anyucit:) Rátelepedni nem akarok, ezért volt számomra nagyon fontos anyukám és a húgom. Elváltam, barátom nincs. Szerintetek elárultak, ez nem igazi család, vagy felfújom, önző vagyok, és nekik van igazuk, mikor azt mondják, "mindenkinek élnie kell a maga életét" és "jól megleszel majd"? Ti mit tennétek ebben a helyzetben? A fiatalok sokszor éles szeműek, de most inkább 40-esek válaszát várnám. Előre is köszönök minden választ.
2013. júl. 23. 12:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

*Azért nem mentem eddig, mert anyukám és húgom nélkül nem akartam ilyen lépést megtenni.


A TE döntésed volt, te nem akartál menni - vagy csak nem mertél. A húgod meg mert, és most ezért haragszol? Ha tiltottak vagy lebeszéltek volna, más lenne a helyzet, de így csak magadat okolhatod szerintem. Te "feláldoztad" magad, amikor senki nem kérte. Ezért senki nem felelős, kizárólag te.

2013. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem árultak el, csupán arról van szó, hogy ők tulajdonképpen lesz@rják mit gondolsz a döntésükről, Te meg figyelembe vetted őket is anno. Ennyi.
2013. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha nem egyeztetek meg, hogy mindent együtt csináltok, nincs okod hibáztatni őket. Hogy te nem mentél nélkülük, az a te döntésed volt.
2013. júl. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

10-esnek tökéletesen igaza van. Ők nem felelősek azért, hogy alakítottad az életedet. Az valóban rosszul eshetett, hogy az utolsó pillanatban tudtad meg a költözést, csak szerintem ha őszintén magadba nézel, nem ez az IGAZI problémád.

Én a helyedben valószínűleg megmondanám nekik, hogy nem esett jól, hogy nem szóltak előre, de semmi mást. A "Mi lesz velem, ha itt hagytok?" és "Én itt maradtam veletek, ti bezzeg kimentek nélkülem!" típusú érzelmi zsarolásokat kerüld, mert abban a részében nincs igazad.

2013. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindannyiótoknak. Nem is gondoltam volnak, hogy ennyi választ fogok kapni és minden hosszan el tudok gondolkodni. Nagyon sokat segítettetek, és azon is elgondolkodtam, hogy hol hibáztam, és annak a válaszolónak is igaza van, hogy lehet, hogy nem ez az én igazi problémám.

Köszönöm még egyszer a nagyon jó, okos válaszokat!!

2013. júl. 23. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!