Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálam vannak itt gondok...

Nálam vannak itt gondok agyban? Vagy ti se tudnátok elviselni?

Figyelt kérdés

Páromnál csak 1 macska van. Ugye ilyenkor nyáron vedli le a téli bundáját, és borzasztóan száll a macska szőr mindenhová, mondtam neki már ezerszer, hogy vigyük el a macskát kozmetikushoz, és nyirassuk meg egy picit a szőrét, hogy ne hulljon annyira, de őt erre nem lehet rávenni, mert, hogy szeret esténként belebújni a macska hosszú meg selymes bundájába ha én nem vagyok ott, neki ez megnyugtató érzés. Agyban tudja, hogy ez nagyon zavaró, és próbálja azzal kompenzálni, hogy állandóan fürdeti a macskát, takarít,porszívóz, ágynemüket mos szinte 2 naponta, meg felmos naponta 2x 3x. De nagyon zavaró szokott lenni, mikor akárhová ülök, meg fekszek ott a macska szőr, meg a ruhám is tiszta macskaszőr lesz, bele megy a számba, meg néha a kajába is beleszáll macska szőr. Nekem ettől herótom van.


Mielőtt a páromat hibáztatnátok, tudtam hogy macskája van így fogadtam el őt, a macskával, csak télen jöttünk össze és akkor még nem tudtam előre mi lesz nyáron.


2013. júl. 19. 08:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én felajánlottam neki, hogy elviszem én, kifizetem én, neki semmi dolga nincs, csak hogy oda adja a macskát, és mire visszahozom semmi gondja nem lesz. Állandóan fésülgeti szerencsétlen azt a macskát, de kb olyan mintha sose érne véget, volt mikor 2 órán át, csak ült, fésülte, és még mindig ugyanannyi szőrt szedett le mintha 2 órával ezelőtt neki se kezdett volna. Ezt azzal a kefével csinálta ami begyűjti a szőrt, szóval semmi haszna nem volt. Egyszerűen nem lehet rávenni,hogy had vigyem el a kozmetikushoz, aki jobban ért ehhez, és megtudná oldani a problémát, mint ő egyedül otthon. Amúgy a szülei meghaltak, és a haláluk előtt 1 héttel kapta meg a cicát, valószínűleg ezért óvja úgy, mintha a gyereke lenne...
2013. júl. 19. 09:12
 12/21 anonim ***** válasza:
Ráadásul ha ennyire hullik, az nem feltétlenül jelenti azt,nhogy a természetes szőrváltása, érdemes lenne álllarorvoshoz is elvinni.
2013. júl. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Megnéztem ezt a furminator-t köszönöm szépen a tippet, lehet, hogy megveszem, és kipróbáljuk a cicán, ez ellen páromnak se lehet semmi kifogása
2013. júl. 19. 09:16
 14/21 anonim ***** válasza:
95%

#9


Miért? Mert nem az a kérdés, hogy szemét anyós, trehány felség/élettárs, félrekefélő pasi, alkoholista após, drogos gyerek a téma?


Igen, tud probléma lenni az állatszőr, és szerencsére vannak kapcsolatok, ahol ez a legnagyobb probléma. Nem, nem az a baja a kérdezőnek, hogy a párja a trehány, a kosz eszi meg a lakást, nem dolgozik, nem főz, elveri a konyhapénzt, félrelép. Micsoda pech! Egy normális kapcsolat, normális emberekkel, és macskaszőrrel.


Kevesebb fürdetést javaslom én is, mert attól valóban jobban tud hullani a szőre. + a rendszeres kefélést, fésülést. De ezeket már írták mások is, jobb ötletem nekem sincs :(

2013. júl. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nekem is fura, hogy csak most vedli le a téli szőrt...késő van már hozzá. Egyébként én sem tudnám nagyon tolerálni. Szeretem az állatokat, de én úgy tartom, hogy nem a lakásba valók, főleg nem amik ennyire "koszolnak".

Náluk is van kutya, macska. De az udvaron!!! Nálatok nincs udvar? Esetleg megoldás lehet, hogy ilyen jó időben kinn van a macs, hullassa oda szőrét, szerintem a macskának is jót tenne. Lehet azért is hullik ennyire a szőre, mert folyton bent van. Amúgy meg ha benti macska, akkor elvileg télen sem kéne akkor bundát növesztenie.

2013. júl. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, hülyeségeket beszélsz, már bocs! Az európai rövidszőrű az konkrétan a házi macska, de mind1... Valószínűleg valamelyik felmenője hosszabb szőrű fajta volt, ezért nem átlagos a szőre hossza. De ez nem változtat a tényen, hogy macskát NEM nyíratunk! Egyrészt nem birka, másrészt ugyanúgy fog hullani a szőre, csak rövidebb lesz.

A fürdetést nagyon sürgősen felejtsétek el, mert nagyon nem tesz jót a bőrének, nem lepődnék meg ha ez lenne az oka a túlzott szőrhullásnak. Fél évente max egyszer érdemes fürdetni, ha muszáj: pl. kiállítás, bolhák, vagy ha koszos lesz nyilván.

Vegyetek Furminatort, nem olcsó, de nagyon jó!

Dermafit Cat, vagy Dermoscent Essential oldatokat is ki lehet próbálni, ezek "belülről" segíthetnek a problémán.

DE! Ahol macska van, ott szőr is mindig lesz, ezt el kell fogadni, ezzel jár sajnos. Lehet mérsékelni, fésülheted, takaríthatsz, de ha a szőrt teljesen eltüntetni nem tudod!

2013. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem csak most kezdte el vedleni a szőrét, csak kb március óta 1 hete jöttem haza mert külföldön dolgoztam. Hullatta télen is a szőrét azzal nem volt probléma, de nem ennyire, hogy megsimogatom a macskát, és egy tenyérnyi szőr jön ki belőle.


Tudom, hogy az európai rövidszőrű a házimacska, csak azt mondtam, hogy se nem rövid szőrű, se nem perzsa a kettő között van a macska. Mármint a szőr hosszát illetően.


A nyiratást a kozmetikus ajánlotta, mert a macska is jobban érzi magát, ha ilyen nyáron egy kicsit rövidebb lesz a szőre, de gondolom a kozmetikusnál mást is csinálnának vele, nem csak megnyírnák. Párom panel lakásba lakik, így benti macska marad, és azért fürdeti gyakran, mert mikor leviszi sétálni, tiszta por lesz, meg koszos lesz. Télen sosem fürdeti!!!!

2013. júl. 19. 10:11
 18/21 anonim ***** válasza:
Miért nem a párod megy hozzád? akkor otthon annyi szőrt nyeldekel, amennyit akar, és te is kimaradsz belőle...
2013. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk szőre is nagyon hullik (nagy udvarunk van, de többnyire velünk van bent a házban), de azon kívül, hogy minden söprésnél egy kisebb kutyát szedek össze, más gond nem szokott lenni. Ételben még soha nem volt szőr, pedig néha a konyhába is besétál körbenézni, nincs kitiltva sehonnan.

Max. azt tudom elképzelni, hogy hagyja a párod a cicát az étel körül ugrálni, de azért az csak nem lehet olyan nagy kérés, hogy erről szokjon le...Amíg nem éltek együtt, addig meg mielőtt mész, tiszta ágynemű + cica szépen lent marad esténként (napközben meg ha elteszitek az ágyneműt, nyilván nem lesz szőrös). Meg hosszú távon is ez talán a legkivitelezhetőbb megoldás, napközben hadd legyen fent a cica, mégiscsak az ő területe (is) volt eddig, esténként meg szokja meg, hogy lent alszik, vegyetek neki egy kényelmes kosárkát, és szoktassátok rá. Ha ebben nem tudtok megegyezni a pároddal, akkor lesznek még a cicánál nagyobb gondjaitok is.

2013. júl. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

1, a macskát nem szokás megnyírni, főleg ha rövidszőrű.

2, a szőr attól, hogy nyírt, ugyanúgy hullik, ráadásul szúr is.

3, nem tudom milyen macska ez, de nekem 20 éve vannak benti házimacskáim, és soha nem hullott csomókban a szőr, sőt úgy általában alig. Pedig még takarítani sem szoktam gyakran. Vagy te túlzod el, VAGY a macskának van valami baja, mert ez nem normális, és akkor orvoshoz kéne vinni!

4, Mondd meg a párodnak, hogy fésülje meg naponta. Ilyen egyszerű.

2013. júl. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!