Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálam vannak itt gondok...

Nálam vannak itt gondok agyban? Vagy ti se tudnátok elviselni?

Figyelt kérdés

Páromnál csak 1 macska van. Ugye ilyenkor nyáron vedli le a téli bundáját, és borzasztóan száll a macska szőr mindenhová, mondtam neki már ezerszer, hogy vigyük el a macskát kozmetikushoz, és nyirassuk meg egy picit a szőrét, hogy ne hulljon annyira, de őt erre nem lehet rávenni, mert, hogy szeret esténként belebújni a macska hosszú meg selymes bundájába ha én nem vagyok ott, neki ez megnyugtató érzés. Agyban tudja, hogy ez nagyon zavaró, és próbálja azzal kompenzálni, hogy állandóan fürdeti a macskát, takarít,porszívóz, ágynemüket mos szinte 2 naponta, meg felmos naponta 2x 3x. De nagyon zavaró szokott lenni, mikor akárhová ülök, meg fekszek ott a macska szőr, meg a ruhám is tiszta macskaszőr lesz, bele megy a számba, meg néha a kajába is beleszáll macska szőr. Nekem ettől herótom van.


Mielőtt a páromat hibáztatnátok, tudtam hogy macskája van így fogadtam el őt, a macskával, csak télen jöttünk össze és akkor még nem tudtam előre mi lesz nyáron.


2013. júl. 19. 08:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Nekem is herótom lenne tőle, saját kutyám hulló szőre is idegesít pedig a kertben tartjuk. De amikor kimegyek hozzá csupa szőr leszek!


A kérdésedre válaszolva: Együtt laktok már? Mert ha nem, akkor csúnya nem csúnya nagyon nincs beleszólásod. Ilyen a legtöbb állattartó mint a barátnőd! Inkább örülj neki, hogy ilyen gyakran takarít, mert a legtöbben még ennél is inkább megfulladnak a macskaszőrben!


21/L

2013. júl. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Miért kellene megnyiratni? Hosszuszoru macska fajtát nem kellene.
2013. júl. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy semmi jogom beleszólni, mert nem együtt élünk, csak nem tudom, egyszerűen hogy tudnám jobb belátásra bírni, hogy az ő egészségi állapota is jobb lenne, ha elvinné nyáron kozmetikushoz, egy csomó stressztől, meg fölösleges takarítástól kímélné meg magát.
2013. júl. 19. 08:51
 4/21 A kérdező kommentje:
Ez nem perzsa macska, szimpla egyszerű házi macska, és nincs olyan hosszú a szőre mint egy perzsáé, de azért hosszabb mint egy európai rövidszőrűé. Azért kéne megnyiratni, hogy ne csomókba hulljon ki szerencsétlen macskának a szőre, most kb olyan, hogy ha végig simítom a macska hátát, az fél téli bundája, ha nem az egész, a kezemen van. Csomókba jön ki a macskából a szőre.
2013. júl. 19. 08:54
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
Mindenkitől bocs, de én ettől hánynék.
2013. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem akarja lenyíratni, akkor fésülni kell többször, van olyan fésű, ami begyűjti a szőrt. De becsülendő, hogy ennyit takarít, gondolom nincs még baba, na akkor majd meggondolja, hogy inkább elviszi. Nekünk is van hosszú szőrű macskánk, el el is szoktuk vinni, mert a gyerek ha hozzáér, tiszta szőr lesz, meg felszedte a szőrcsomókat a földről.
2013. júl. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk pincsink van a lakásban ami szintèn egy hosszù szőrü állat de mi pont emiatt nyáron szinte kopaszra nyiratjuk!Mond neki h a bűzmirigyét is ki kell évente egyszer tisztíttatni!!Èn ezzel vettem rá páromat:)Szerintem is undorítò mikor minden szőrös!!!!Keress te kozmetikust,ajáld fel h kifizeted....sok sikert!!!
2013. júl. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Hiába nyírod meg hullajtani ugyanúgy fogja, csak rövidebb szálakat...


A macska szőrét kezelni kell, minden nap többszőr fesülni, a gyakori fürdetés csak tönkreteszi a bőrét, aztán majd mégjobban hullik.



Tudom hogy nagyon zavaró, de azért az ennyire hiullő szőr nem normális. (én ezért sem tartanék lakásban sosem macskát, de más szabadonélő állatot sem, mert megőrülnék bele.)

2013. júl. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
3%
Micsoda problémák istenem....
2013. júl. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a Furminator megoldotta ezt a problemat. Elso alkalommal egy fel macskanyi szor jott ki belole...
2013. júl. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!