Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem nagy elvárás...

Szerintetek nem nagy elvárás valakitől hogy tegye le a cigit pluszban még fogyózzon is?

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 08:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

162 cm vagyok és 66-67kg,mindig is túlsulyos voltam,kb 2éve tartom ezt a sulyt.

Nem azzal van a gond hogy felszedek 3-5kg ot ez kb bekalkuláltam,hanem hogy olyan leszek mint a tesoja aki kb 110 kg.Azt hittem ettől tart,de kiderült hogy neki igy tetszek és jó lenne nem felszedni semmit.


Részben miatta szoktam le a cigiről,ezt ő is tudja,elvártam volna egy kis biztatást tőle meg egy kis támogatást.


10napja nem dohányzom,még nem hiztam eddig de hát gondolom majd eztán.Kevesebbet ezsem illtve delutánonként bringázom,eddig nem mozogtam semmit.hátha.

2013. júl. 19. 09:22
 12/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem nagy elvárás. Magadért leszel egészségesebb és csinosabb. Ha lelépne akkor is jól jön ha ápolt vagy és csinos. A dohányzásra fordított pénzből most többet költhetsz magadra. Fogd fel pozitívan. :)
2013. júl. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Azok alapján, amit utoljára leírtál, szerintem nem lesz gond. Plusz mozgás, normál étrend, mínusz cigi. Csupa jó dolog. :)
2013. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
32%
Ezek nem könnyű dolgok. A cigiről nem kis dolog leszokni és fogyókúrázni sem könnyű, mert az étel és a cigi is lehet örömforrás. Sokszor egyik pótolja a másikat. Miért akar megváltoztatni a férjed? Mellesleg miután 15 kilóval nehezebben is tetszettél neki, akkor nagy bunkóság azt kérni, hogy még fogyj le. A cigi sem olyan borzasztó szenvedély, ha mértékkel szívod és nem napi egy dobozt, meg nem bűzlesz tőle állandóan. Szerintem a férjed egy paraszt, bocsi. Tőlem is ugyanezeket kérte az exem, de egyből nemet mondtam. Sőt, még híztam is egy kicsit, hehe:D Akinek nem tetszik a normál testalkat, az inkább keressen magának egy 39 kilós, anorexiás modellt.
2013. júl. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
20%
A cigi lerakásától nem fogsz felszedni 40 kg-t. Ahhoz már durva elhanyagolás, és nem törődömség kell. Teljesen felesleges volt ebből konfliktust csinálni. Mint említettem, én is csak 10 kg-t szedtem fel terhesség+cigi letételével. Bár én kevesebb kg voltam 156 cm-hez volt 56 kg, most vagyok kb 160 cm és 66 kg. Egyél rendesen, sportolj, és ne csak a tv előtt ülj, és zabáld a chipset, meg a csokit. Nem kell fogyózni. Csak szimplán kontrollálni magad, hogy a cigi pótolására, ne egyél, hanem rágózzál, vagy rágjál tollat.
2013. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nagy elvárás. Úgy egyáltalán, szerintem egy kapcsolatban ne legyenek az egyik félnek "elvárásai" a másikkal szemben. Javasolhatja, hogy tedd le a cigit, mert egészségtelen, mondhatja, hogy milyen szép lennél, ha lemenne pár kiló. Na de elvárni?


Fogyókúrázni nem könnyű. Aki próbálta, tudja. Cigiről leszokni szintén nem könnyű. Aki próbálta, tudja. A kettő nem igazán összeegyeztethető, vagy ha mégis, akkor nem túl élvezhető...


Én 2x szoktam le. Először a terhesség miatt, akkor még könnyű is volt. Nem kívántam volna, mert tudtam, hogy a gyerek is kapna belőle. Hízás sem volt komoly, mert a terhesség/gyerekvárás eléggé kitöltötte a gondolataimat, nem kellett semmi pótcselekvés a cigi miatt. A gyerekek után egy rövid időre szoktam vissza, fél évre. Utána kínkeserves volt lerakni, és a mai napéig iszonyatosan kívánom. Nem szoktam le, csak nem gyújtok rá. Na ilyen formában képtelen lennék fogyózni mellette. Szerencsés alkat vagyok, vékony, így annyit ehetek amennyit akarok, meg is tettem az első hetekben. csak a genetikán múlt, hogy nem híztam :)

Egyébként a férjem még dohányzik. Örülnék, ha letenné, de nem várom el. Pedig rá igazán ráférne pár kiló, de azt sem várom el. Elvárásaim csak önmagammal szemben vannak :)

2013. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
15-ös - A terhesség és a cigi lerakásától nem csak 10 kilót híztál, hanem még nőttél is 4 centit? Na ez az igazán bámulatos teljesítmény :)))))
2013. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, de itt az én véleményem: Szerintem igen, nagy elvárás. Én ha párkapcsolatban élek valakivel, akkor úgy fogadom el, ahogy van, az addikcióival, és testsúlyával együtt. Ha annyira zavar valami a leányzóban, nem jövök össze vele, ha meg nem nagy ügy, nem törődök vele, elfogadom. Az már más tészta, hogyha az után kezdtél el cigizni, hogy összejöttél vele. Akkor teljesen jogos, hisz' abba a személybe szeretett bele, aki régen voltál, és negatív irányba változtál.



Más: Én amíg leszokóban voltam, nem "pótoltam" evéssel a dohányzást. Egyszerűen a dohányzás elnyomta az éhséget. Ezért tartunk cigi-ebédeket. Kevesebb idő, amíg elszívod a cigit, és lehet hogy olcsóbb is, az már más tészta, hogy sokkal, de sokkal egészségtelenebb.

2013. júl. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha ez elvárás, akkor nem jogos. Viszont az embernek magáért nagyon is érdemes felhagyni káros dolgokkal.


Én évekkel ezelőtt letettem a cigit, és nem hogy rosszabb lett, hanem sokkal jobb. Mióta egészségesen táplálkozom (csak egy kis fantázia és ésszerűség kell hozzá, nem önsanyargatás), nem tudnék újból egyenlőségjelet tenni a zsírcupák és az ízélmény közé. Jobban érzem magam a saját egészségért 100%-ig felelősséget vállalni tudó emberként. (Aki szerint a cigi és az elhízottság, meg a zsíros kaják finomak, a normális, emberi étel viszont sanyargatás, azt csak sajnálni tudom.)

2015. ápr. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Az egészség a legfontosabb, de agyilag is!!! Ha valaki belehülyül abba, hogy egész délelőtt azért gürcöl, hogy egész délután küzdhessen és még csak örülni sem tud neki, akkor megette a fene az egészet! Az nem vigasz, hogy néhány ismerős, meg sok ismeretlen szerint ez neked "jó", meg neked "egészséges"! Ha megéri az, hogy az egész életed másnak éld, (közben még arról is meg akarnak győzni, hogy ez csak neked jó), hát tedd azt."


Hát azok, akik ezért lepontoztak, kívánom, hogy az állításaimmal ellenkező módon éljék le az egész életüket! Akár még plusz száz évet... :)

2015. ápr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!