Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen szemetek a szüleim...

Miért ilyen szemetek a szüleim? Bőv. Lent!

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. A helyzet az, hogy soha nem voltam nekik elég jó(mindig kritizáltak mindenben, a négyesért is megszidtak,lehordtak mindennek,hogy én mennyire hülye és buta vagyok),pedig jó tanulónak számítottam. Minden más tulajdonságom sem felel meg nekik, többet törődnek a barátaikkal és az ő gyerekeikkel, mint velem. Ha próbálom szóba hozni a témát, hogy miért nem vagyok elég jó soha semmiben,akkor elküldenek, hogy hagyjam őket békén,azt mondják ne idegesítsem őket és ez nincs is így,csak én találtam ki! Az önbizalmam romokban hever, barátaim nincsenek, pasim sincs, és egyre nehezebben bírom ki ezt a egészet:S Ráadásul hamarosan itt az érettségi is...Mindenkivel törődnek,csak velem nem! Annyira rosszul érzem magam,nincs kire számítsak:S Mit tegyek?Valaki volt már így?
2009. okt. 20. 18:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
01:19! Nem a válaszolóknak írtam, hanem a kérdezőnek, de mindegy, hamár belekötöttél a mondanivalómba, veszem a fáradtságot és válaszolok. Bár ezt te soha nem értheted meg, de igenis vannak olyan helyzetek, mint az enyém. Nem fogom "kiteregetni a szennyest", de mondjuk úgy, hogy az én szüleim "elintézték", hogy ne lehessen iskoláztatási támogatásom (amiből a biztosításomat fizettem volna...) és diákigazolványom (ami igencsak nélkülözhetetlen ahoz, hogy utazhassak a bkv-n). A munka dolgot is rendesen "elintézték", ugyanis biztosítás híján nem vettek föl sehova dolgozni és a mai napig ez így van.(ezt is el tudnám mondani bővebben, de igazán senkinek, semmi köze hozzá, meg minek jártassam a szám, amikor az első válasz olyan stílusú, mint a tied, aki begyöpösödött agyú, és elképzelése sincs, milyen egy abnormális család és hogy tényleg van ilyen). Amúgy a 6 iskola, amit említettél, hogy nem az ő hibájuk... Hát sajnos 9 éves koromtól 13 éves koromig nem volt túl sok beleszólásom, hogy ne vegyenek ki a suliból, vagy hogy ne rúgjanak ki. Mondom nem hibáztatom őket 100%-osan, mert lettek volna olyan szélsőséges megoldások, mint pl. ha 6 évesen lett volna annyi eszem, elmehettem volna a gyermekjólétibe vagy később lett volna lehetőségem arra, hogy állami gondozásba vegyenek, de sajnos volt szerencsém megsimerni az állami gondozott gyerekek és kamaszok életkörülményeit és 13-14 évesen még nem volt anyi "eszem", hogy azt válasszam, bár nincs értelme azon vívódni, hogy mikor döntöttem rosszul, mert azért akárhonnan nézzük egy 13 éves azért még gyerek és alkalmatlan felelősségteljes döntést hozni. Mindesetre annyi már 9 évesen is világos volt számomra, hogy kár volt megszületnem.
2009. okt. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Utolsó:igaz nem te írtad ki a kérdést.De!Nekem ne meséld be,hogy a szüleid elvették a diákodat és nem tudsz utazni,mert ebben az esetben az iskolában kérhettél volna másikat.

Milyen tanulási támogatásról beszélsz?

Méghogy nem 100%-ban te tehetsz róla,hogy kirúgtak.De bizony igen.

Ezt azért mondom,mert én is otthagytan egy sulit(nem rúgtak ki,de rezgett a léc,félévkor már sikerült megbuknom,fél tanári karnak visszabeszéltem stb..aztán a másik gimiben nagyon jó eredménnyel végeztem,mert rájöttem,ha azt is elcseszem,nem biztos,hogy lesz harmadik.Lúzer meg nem akartam lenni.És bizony 100%-ban rajtam múlott!)

2009. okt. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Mi az,hogy biztosítás nélkül nem vesznek fel dolgozni?Komolyan,legalább olyan indokokat találnál ki,ami minimálisan életszerű,mert amiket írsz,az röhejes.

Szerintem te vagy az,aki mindent megmagyaráz,csak tennit ne kelljen semmit se neki.Ne is haragudj,de a "szüleid"elrontották az iskoláidat-szerinted,akkor most felnőtten miért is nem bizonyítod be,hogy a munka terén meg tudod állni a helyedet,ergó tényleg nem te vagy a hibás?

2009. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Akkor elmondom, hogy volt, ha ennyire magamra vontam a figyelmet és ennyire lassú a felfogásotok. 16 éves koromban a szüleim kivettek az iskolából, mondván, hogy már nem vagyok tanköteles. Sajnos a diákigazolvány ez okból megszűnt így három hónapig nem tudtam menni sehova. Amikor elegem lett a tétlenségből és úgy döntöttem elmegyek dolgozni és kitörök a börtönből, kiderült, hogy ugyan a munkaadó fizeti a biztosítást hivatalosan, de az elmaradt tartozásokat nem állja, és mivel már három hónapja nem voltam diák így a biztosításomat sem állta az iskola már három hónapos tartozásom volt. Tehát se melózni nem tudtam, se iskolába járni, mivel még nem töltöttem be a 18-at, szülő aláírása kellett a beiratkozáshoz. Aztán 17 évesen végre megint járhattam iskolába (csodával határos módon), ahol ki is használtam a lehetőséget és egy év alatt két tanévet tudtam le, tehát 9. és 10. osztály egyszerre egy év alatt. Csak azzal nem számoltam, hogy esti tagozaton nem állja a társadalom biztosítást az iskola, viszont az iskolázatási támogatást, amiből tudtam volna fizetni, a szüleim elvették, vagyis az anyám nevére jött és esélyem sem volt hozzájutni. Így most ott vagyok, ahol írtam, neki kezdtem a következő évnek, 11.-es vagyok és most fogom a második félévben kezdeni a 12. és érettségi év végén. De melózni még mindíg nem tudok, nincs pénzem olyan bérletre, ami nagykorúaknak van és ha össze is tudnám hozni a bérletet, akkor sem tudok munkát vállalni biztosítás híján. De ugya a diákhoz kell fénykép, de senki nem ad pénzt fényképre és be kell fizetni még plussz 500 Ft-ot, az már ezer Ft úgy hogy kellene venni egy 2700 Ft-os tömbjegyet, hogy eljussak megcsináltatni a fényképet és bevigyem az iskolába. Az már 3700 Ft, és tudom nehéz elhinni, de nekem nincs 3700 Ft-om, jelenleg egy db 50 Ft-osom van. De majd összehozom a diákot valahogy, majd legfeljeb kiállok az utcasarokra árulni a testem, mert ugye ahogy itt mondjátok, ha valaki akar, akkor tud... Nem akarok több kérdést, mert így is egy nagyon rövid változatot írtam le és a helyzet sokkal bonyolultabb, csak lusta vagyok arctalan, névtelen vadidegeneknek 10 perceben leírni az élettörténetemet. De inkább lennék olyan családban, ahol szerethiány van, de biztosítják az életkörülményeket, ahoz, hogy tudjak iskolába járni, dolgozni és élni. Mint itt a nevetségesen abnormális családban, ahol nem jutok egyről a kettőre és egyet lépek előre kettőt meg hátra. És ugyan egész nap azt mondogatják a szüleim, hogy mennyire szeretnek, de közben kész gyötrelem, ahogy próbálok fejutni a ranglétrán.
2009. okt. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Ja és azt kihagytam, hogy amíg nincs adókártyám színtén nem tudok dolgozni, de az adókárytát, amikor csináltani akartam az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalban az volt a gond, hogy amíg nincs fedezve a most már 2 éves társadalom biztosítási tartozásom, addig nem kapok adókártyát. Ez egy kelepce...
2009. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Tudom, most jönnek a nagyszerű és hasznos válaszok, hogy miért nem igényeltem munkanélküli segélyt... Hát próbáltam, csak az űrlap kitöltésénél kiderült, hogy amíg egy háztatrtásban van két ember, akinek van fix jövedelme, addig nem kapok segélyt :) Szóval a kérdező meg úgy általában mindenki túlértékeli a problémáit szerintem. Néha én is túlértékelem és meg vagyok róla győződve, hogy igazi sanyarú sorsú fiatal vagyok, de aztán meg nézem a híradót és elgondolkodok, hogy igenis van rosszab is és máris jobb kedvem lesz, hogy van fedél a fejem fölött, van fűtés, van "családom" sőt még kutyánk is van -.-' és még mindíg van bennem annyi élni akarás, hogy ha törik ha szakad, bármilyen rosszak és kilátástalanok a körülmények, akkor is le érettségizek és valahogy kifizetem az "adósságom" és akkor is boldog leszek. Az én elképzelésem a halálról az, hogy miután meghalsz és találkozol egy felsőbbrenű lénnyel, megkérdezi milyen életet akarsz a következő életetben és akkor választhatunk, hogy könnyű vagy nehéz sorsot szeretnénk. Szerintem én magam választottam ezt az életet és végig is csinálom.
2009. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Milyen társadalombiztosítási tartozás,te szerencsétlen?

Tb-t a jövedelemből vonnak,ha van.(egyébként 18 éves korodig alanyi jogodon jár,mégha otthon hereverélsz is)

Amennyiben valaki munkanélküli annak az helyi önkormányzaton állítják ki a tb kártyáját.

Egyébként bazira nem értem minek neked munkavállalás elött,mert az a bér után levont járulék alapján "jár".

Na ne röhögtess,hogy 3500 ft-ot nem tudtál volna összeszedni egy hét alatt(szórólapozás,árufeltöltés,gyermekfelügyelet,kerti munkák)mindenesetre az jellemez erősen,hogy a sarokra kiállás motivál.Nem próbáltam,de biztos vagyok benne,hogy egy kőbányai munka szimpatikusabb lenne számomra.

2009. okt. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

12.09:te tényleg elmebeteg vagy.

Ne már erről is a szüleid tehessenek...azért nem kapsz munkanélküli segélyt,mert még nem dolgoztál.Nem azért mert a családban van két kereső.Egyébként regisztrálhatod magadat és tanfolyamra járhatsz,esetleg munkára is kiközvetítenek(de inkább keress magadnak,az biztosabb)

Egyébként bazira nem értem,ha az Apeh-ig el bírtál jutni 0 ft-ból,akkor a suliig miért nem?

Különben is felszálsz a buszra,ha jön az ellenőr megbüntet,azt a szüleidnek kellett volna kifizetni,míg kiskorú vagy,hamar visszadták volna a diákigazolványt.

Nem tudom,mintha a Holdon élnél,de szerintem veled van nagy gáz.Azért örülök ,hogy a szemét szüleid fizetik a netet,meg engedik használni.

2009. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Családi pótlék(amit te iskoláztatási támogatásnak hívsz)nem jár,ha estin tanulsz.Sem neked,sem anyádnak.Úgyhogy anyád nem teszi el.Az esti azért esti,hogy mellette lehessen dolgozni.Ja és nem vagy lángész,hogy egy év alatt végzel el kettőt,hanem az esti isk. általában összevontak,ha meg nem ,akkor bazira nem érdeklik a tanárokat,ha valaki vizsgát akar tenni,mindenkit átengednek úgyis.Ahhoz már síkhülyének kell lenni,hogy valaki estin ne tudjon leérettségizni.

Szóval szerintem szállj magadba,aztán kérj bocsánatot a szüleidtől,hogy tönkretetted az életüket.

2009. okt. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A diákigazolványt meg használhattad volna még adott év aug 31-ig,a fene nem nézte volna ,hogy tanulóviszonyod van-e.Szóval,az nem csak úgy "megszünik"

Komolyan miért nem írsz sci-fi-t?Aki ennyi marhaságot össze bír hordani....

2009. okt. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!