Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi irigy ember?

Miért van ennyi irigy ember?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan kérdést olvasok, ahol az embereknek az a bajuk, hogy a másiknak jól megy, és sokszor családtagokról van szó...az egyik irigyli a húgát, mert jó pasit talált, a másik a gazdag rokont és sorolhatnám...Tényleg ennyire sok a rosszindulatú, irigy ember?!

2013. jún. 29. 20:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
29%

Én meg a japános példát írtam. Nem utolsónál a pont csak majdnem. A kérdés a miért: Mert ha valaki EREDENDŐEN rossznak érzi magát, csak úgy segíthet magán, ha keres valakit, aki még rosszabb, vagy rosszabb esetben csinál, és közben megveti aki jobb.


De már erre is van megoldás: Pénzt csinálnak belőle, pl. Móunika show: Nem azon veszekszenek ugye soha, hogy a feleség miért csak a BMW-t mosta le, mert a merdzsót akkor nem is szereti, pedig kéne neki, mert bőrülés van benne…


Aki meg másodikban bukott: Pont ezért nem tudja leírni a nevét. Japánban is van elégtelen, de ott úgy hívják hogy még egy kicsit. Ha bukás helyett következő évben korepetálást kapott volna, most le tudná írni a nevét.


[link]

2013. jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
29%

ma 11:26 -nak.

HA figyelmesebben olvasod amit írtam akkor olvashattad, hogy azt írtam anyukámnak egy kis bódéja volt a temetőnél. Messze nem volt működőképes. Hiszen nem 1 hanem legalább 20-50 kis bódék voltak akkor. 14 éves korom óta ott dolgoztam. Nem sok 14 éves mondhatja el hogy hajnalban már a nagy csarnokban pakolt legyen tél vagy nyár.

Azt hogy ma sikeres lettem, az nem attól a kis bódé eredménye. (amit bár átvettem, de később a gazdasági helyzet miatt be is zárhattam.) A sikerem kulcsa az ismeretség, a tapasztalat, és a kis pénzem mellett egy elég komoly vállalkozói hitel. Szóval majdnem hogy nulláról indultam. Végül is nem, mert anyukám révén a szakmát kitanultam rendesen, neki köszönhetem, hogy lett gyakorlatom ebben az üzleti ágban..

2013. jún. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem attól hogy valaki irígy nem feltétlenül rosszindulatú, csak szeretné, ha ő is sikeres lenne, Én pl irígy vagyok másokra mert könnyen találnak maguknak már nekem meg 20 éves létemre 1 tetves kapcsolatom nem volt, az emberek leszarnak, kerülnek, nem ismernek el.
2013. jún. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
31%

Nem vagy rosszindulatú, az tudatos. Egyszerűen gonosz vagy: jól esik irigyelni a másikat. Ez tanult. A szüleid a hibásak érte, meg a tanáraid. Nekik is jólesett téged büntetni. Ez által felsőbbrendűnek érezték magukat. Szükségük volt rá, mert őket is így nevelték.


De mi lenne ha nem esne jól? Képzeld, vannak akik akkor találnak párt maguknak, amikor akarnak. És néhányan oktatják is. Hány flörttanfolyamon voltál már?!

2013. jún. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
és miért gonoszság az ha szeretnék magamnak egy kis sikerélményt?
2013. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam, aki írt! Azt meg nem tudom, hogy ki pontozgatta lefelé a válaszokat...
2013. jún. 30. 21:23
 27/29 anonim ***** válasza:
80%

Nem gonoszság, ha szeretnél sikerélményt. Az pont jó! Ezt már megint te fogod fel rosszul a nevelésed miatt.


De ugye az nem sikerélmény, ha irígyled akinek jobb élete van?! Mert ha e helyett csak szimplán érdekel hogy miért, akkor akár még tanulhatsz is tőle.

2013. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk az olyanokat én sem értem akik irigylik, hogy a másiknak van autója vagy eltud menni nyaralni, de azt hogy túlórázik vagy két munkahelye van azt senki sem irigyli.
2013. jún. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
80%
nem irigylem a gazdagokat, autóra sincs szükségem, csak egy kis figyelmet meg egy szép barátnőt szeretnék és akkor mindenem meglenne
2013. jún. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!