Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi irigy ember?

Miért van ennyi irigy ember?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan kérdést olvasok, ahol az embereknek az a bajuk, hogy a másiknak jól megy, és sokszor családtagokról van szó...az egyik irigyli a húgát, mert jó pasit talált, a másik a gazdag rokont és sorolhatnám...Tényleg ennyire sok a rosszindulatú, irigy ember?!

2013. jún. 29. 20:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos igen, lassan már az egészséget is irigylik egymástól az emberek.

En már nem is emlékszem arra, hogyha valaki beteg, és azt mondja neki,hogy gyágyulást!

2013. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%

Ezt már én is észrevettem, sőt ami szerintem még rosszabb az a földön fekvőbe rúgjunk bele még egyet, és buzdítsuk is rá.

Sajnos vannak beteg emberek.

2013. jún. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%

Én bevallom, hogy szoktam irigykedni. De csak 1 valamiért:

Irigy tudok lenni olyanokra akik könnyedén tanulnak idegen nyelveket. Bár nem rosszindulatú irigység van bennem, csak amolyan

" de jó neked.. úgy irigylem a tehetségedet, hogy ilyen könnyen tanulsz nyelveket"....

Mások boldogulására, pénzére, külsőségeire vagy szerencséjére nem vagyok irigy. Én jól érzem magam ahogy vagyok.. csak hát a nyelv tanulása....

2013. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Igazából, a saját életüket mérgezik ezzel...Csak furcsa, hogy a saját vérükre is irigyek, és szívesebben látnák őket rossz körülmények között! Nekem is vannak olyan ismerőseim, akik tőlem jobban állnak anyagilag stb. de valahogy inkább örülni tudok ennek. :) Pl. bátyám és felesége is nagyon jól élnek, de hála az égnek, hogy ez így van, inkább minthogy nyomorogni lássam őket, mért lenne az nekem jó?!
2013. jún. 29. 20:41
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

igen. nekem rengeteg ismerosom van aki csak akkor jo haver amikor valami bajom van, akkor kikerdeznek minden reszletrol, de ha epp jol megy akkor vagy leszolnak, vagy nem szolnak hozzam :D


a barataim nem csinaljak ezt, ilyen-olyan ismerosokrol beszelek.

2013. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom, mit értesz irigység alatt, de mondok pár helyzetet, amikor érthető, hogy a kevésbé szerencsésnek kellemetlen érzése van:

Gazdag rokonok, igazából inkább a szerencsén múlott a gazdagságuk, minden az ölükbe hullik, alig kell nekik tenni érte, jó kontra rossz párválasztás hasonló kaliberű embereknél (egyik sem szebb, vagy okosabb, csak az egyiknek nagyobb volt a szerencséje), súlyos betegség a családban, közben mások, akik semmivel nem éltek egészségesebben, megúszták.

Ilyenkor a legtöbb ember akaratlanul is érez valami irigységfélét, hogy "nekem miért nem sikerült, mikor én is minden tőlem telhetőt megtettem, ez olyan igazságtalan, ez nekem miért nem adatott meg?".


Ez csak elkeseredés. Ha valaki ezt rosszindulatnak értelmezi, ő maga a rosszindulatú.


Persze van rosszindulatú irigység is (ha nekem nincs, neki se legyen), de szerencsére ez a ritkább.

2013. jún. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Ha valakinek meg van mindene, ami szükséges az élethez (étel, egy hely, ahol alhat, tiszta víz stb.) akkor mért kellene rosszul éreznie magát azért, mert egy másik embernek ölébe hullott a szerencse, és felesleges holmikre is tud immár költeni?
2013. jún. 29. 20:54
 8/29 anonim ***** válasza:
60%
De provokálni sem kell a másikat, vagyis idejönni és kiírni hogy nekem ez van, az van, mindenem van meg ennyi pénzem van. Kit érdekel ez de komolyan? Még jó hogy elküldik a rákba az ilyet
2013. jún. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Volt nemrég egy kérdés. Abban felmerült, hogy egy csávónak 6 kocsija van. Ugynézki tényleg van mert képeket is mutatott róluk és nem ilyen nettől vadászott képeknek tűnnek. Az a 6 kocsi nem is akármilyen hanem nagyon durva kocsik!

Őszintén szólva nagyon irigy vagyok rá, hogy van 6 ilyen kocsija! Ettől függetlenül nem sajnálom tőle, de azért olyan jó lenne ha nekem is futná legalább egyre azok közül!

2013. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Én azt az irigységet addig észre sem vettem amíg meg nem vettem az első autómat szüleimtől akik 100.000Ft-ot kértek érte tőlem (amúgy egy opel Astra f akkor kb 600.000Ft ért). Amikor először mentem vele iskolába senki nem foglalkozott vele, de utána naponta azzal jártam és azt vettem észre hogy egyre kevesebb haverom van és egyre több ellenségem. Addig mindig az iskola ablaka alá álltam hogy szünetekben rálássak az autóra. De miután kezdetek tőlem elfordulni keresetem másik parkolóhelyet és mondtam hogy eladtam az autót és láss csodát szinte mindenki újra akart haver lenni... Aztán másik eset: Amikor a legjobb haverom megtudta hogy vettem egy autót egyik napról a másikra eltűnt az életemből 2-2,5 évig teljesen nem beszéltünk egyáltalán még csak nem is nagyon akart köszönni nekem. Mikor ő is meg tudta venni az első autóját hitelre egyből köszönt és beszéltünk/ hülyültünk. Egyszerűen nem értettem miért nem akar köszönni/beszélni velem. Aztán rá kellet jönnöm hogy csak irigy volt, mert nekem jobban nézett ki a bankkártyám. Ezzel szemben másik haverom meg ha volt valami gondom ő egyből ugrott jött segíteni vagy éppen én mentem. Szerencsére már senki nem irigy rám.
2013. jún. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!