Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni vele?

Mit lehetne tenni vele?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy én, kezdő gimnazistaként (14/f) rendelkezem egy olyan testvérrel aki így belegondolva egyáltalán nem épeszű.indokok:

-A város egyik legjobb sulijából eljött csak mert az katolikus lett

-elment a legrosszabba ahol megbukott (a legrosszabban ismétlem!)

-kijelentette hogy ő nem fog dolgozni de suliba sem jár

-többször megfenyegette anyumat hogy ha nem ad neki pénzt leszúrja (apum külföldön dolgozik de neki is "felajánlotta " már

-ha beszélni akarnak vele szüleim akkor lerendezi a menjetek a pi*ába nem érdekel a ba*tatásotokkal-al.

Mit lehetne vele kezdeni? Ez így csak nem normális hogy semmit sem akar csinálni csak itt eltartatni magát (ő egyébként 18 lesz novemberben)


2013. jún. 26. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Feljelenteni.
2013. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A testvérem egyik volt barátjának a testvére ugyanezt csinálta. Anyukája elvált az apja nem tudom hol van/volt.

Megesett, hogy este felhívta anyukáját a tesója és egy féltéglával állt az autójuk felett a lakás előtt, hogy ha nem kap pénzt összetöri az autót. Drogfüggő munkakerülő mihaszna... szegény anyukája nem tudott mit tenni, pénzelte és félt tőle. Nagyon sajnálom, nem tudott mit csinálni.

Nagyon jólelkű kedves nő volt, nem hívta volna ki a rendőröket a saját fiára.

A másik fia szorgalmas kedves volt egyetemre járt, támogatta anyukáját. Azóta nem tudom, h mi lett velük

:((((

2013. jún. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok, meg kellett volna szakítani vele a kapcsolatot, mert teljesen tönkretette őket lelkileg.

De képtelenek voltak rá, bíztak benne, hogy megváltozik, de ez nem történt meg.

2013. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tesóm is ilyen volt, mondanám, hogy benő a feje lágya, de nem fog sajna...
2013. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :S ugyan ez van nálunk is mint amit írtál 2.

Már többen feltették a kérdést hogy hogy jött ez össze hogy 2 ilyen gyerek van

2013. jún. 26. 22:26
 6/10 A kérdező kommentje:
Már hogy mert én valamilyen szinten normálisabb vagyok állítólag
2013. jún. 26. 22:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, még lehetséges, hogy megválozik!

Legalábbis ezt kívánom

2013. jún. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem sokat lehet. Én nővérem is ugyanilyen volt, még most is az, bár nem tudom mert elment jó messzire innen új életet kezdeni de ismerőseim a szomszéd kisvárosban látják őt szóval mindegy is.

Én nővérem is ilyen volt. 18 évesen elvégeztem a gimnáziumot kettes érettségivel.

Elment szakképző iskolába, és ott kezdődtek a gondok. A sulit otthagyta mert munkát ajánlottak neki pedig mondták a szüleim hogy ne tegye mert kell a szakma és ameddig eltudják tartani addig tanuljon. De nem így tett, otthagyta a sulit elment dolgozni egy vállalkozóhoz, egy üzletbe akivel járt is titokba, majd szépen bekerült egy társaságba ahol elkezdett durvábban bulizni, drog nem volt a háttérben csak az i8talok, de nagyon durván. Akkor a párja kidobta őt mert az üzlet rovására ment a dolog, a nővérem nálunk élt 1 évig munkanélküliként, hiába próbáltuk rávenni hogy dolgozzon anyámék egy tucat lehetőséget adtak neki protekcióval is olyan munkahelyekre tudták volna berakni ha a nővérem elfogadta volna és nem szúrta volna el az interjút sem. De nem így tett. Ez mellett ivott folyamatosan, depressziós volt, volt már pszichiátrián mert öngyilkos akart lenni. Apám gyógyszereit marékszám bevette majd ivott rá házi pálinkát majd kihívta magára a mentőket.

Akkor ugye elköltözött itthonról mert valamilyen szanatóriumba ment de nem segített rajta semmit, elment külön élni egy emberrel de elég rossz körülmények voltak de akkor anyámékkal meg velem kibékült és pénzt kunyerált tőlünk én is sok pénzt adtam neki mert akkor már én is dolgoztam és volt keresetem, minden hónapba egy 10-15 ezret adtam neki kölcsön plusz anyáméktól is kért, amiről nem is tudtam sőt a párja sem tudott róla ez a vicc és abból bulizott meg ivott keményen, ennyit a változásról. Majd miután mindannyiunkat kiforgatott anyagilag majd a volt párját otthagyta a providentje miatt amit felvetetett vele így össze szedett egy csomó pénzt és elköltözött egy gazdag csókához akit anyagilag kezdett elhúzni csak ő időbe észrevette és kivágta 1 hónap alatt, akkor ugye megszakadt vele teljesen a kapcsolat, annyit írt apámnak sms-be hogy végleg új életet kezd és felejtsük őt el. Én akkor felhívtam őt rejtett számról, a barátom telefonjáról, akkor mondta hogy felejtsem el a pénzem nem kötelessége kifizetni mert a testvérem, és amúgy sem érdekel hogy mi van velem felőle meg is dögölhetek, éhen is hallhatok.

Állítólag anyámat többször is megfenyegette hogy felgyújtja a házunkat meg kifoszt minket. Igaz a házunkat nem gyújtotta fel, de kifosztott minket. Anyám figyelmét elterelte valamivel, és szépen lenyúlta a pénztárcáját, de mivel látta hogy nincs benne a bankkártyája így csak ki emelt belőle 15 ezret kb és utána megkérte hogy menjen fel és adjon le neki egy fájdalomcsillapítót, akkor szedte elő a nappali szekrényéből a bankkártyát.

Persze anyám észrevette pár órával később, hívta is apámat, és szerencsére időben sikerült letiltaniuk a kártyát így róla nem ment le pénz. De onnantól kezdve a nővérem ki lett tagadva a családból. És apám megmondta neki ha még egyszer beteszi oda a lábát akkor nagyon megbánja egy életre. Azóta nem tudunk róla semmit, engem nem is érdekel, tartozik nekünk, meg a családunk idegeit is teljesen tönkrevágta.

Hiába az ilyenekkel nem lehet mit tenni egyszerűen rossz társaság, jött az alkohol és egyéb szenvedélyes dolgok, és ilyenkor teljesen megőrülnek aztán depisek lesznek és másokra kenik a saját hibájukat.

Egyik ismerősöméknél is hasonló volt,csak ott az anya kattant be, de az nem volt ilyen durva, de az ismerősöm is kitagadta az édesanyját, helyette a nevelő anyja van akit saját anyjaként szereti.

2013. jún. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ha a 2. stimmel rá, akkor drogos a tesód, nem?

Kérjetek addiktológián tanácsot, és a magadert.hu oldalon is.

És még a kerületi családsegítőnél.

Nem szabad laikusként őrizgetnetek a családban ezt a terhet.

2013. jún. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 27. 17:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!