Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen emberrel? Hogyan értessük meg vele, hogy nem szólhat bele a mi életünkbe?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, kislány korunk óta nagyon jó barátságban vagyunk. Azóta már mindketten férjhez is mentünk, gyerekünk/gyerekeink vannak. Mivel a gyerekek is hasonló korúak, ezért gyakran vendégeskedünk egymásnál, nem csak mi ketten tartva így a kapcsolatot, hanem a két család is. Az sajnos hozzátartozik a dologhoz, hogy más nézetek, vagy elvek szerint élünk. Nálunk az a szokás, hogy mivel mindketten dolgozunk, ezért megoszlanak a házimunkák is, bár azért azt hozzátenném, hogy a férjem inkább a kertet, utcafrontot tartja rendben, míg én inkább a főzés, takarítás, mosás, vasalás fronton vagyok. :) De előfordult már, hogy ha valaki fáradtabb volt, rosszul érezte magát, több volt a munkája akkor átvettük a másik "feladatait" is. Nálunk ebből sosem volt gond, mindketten ezt hoztuk otthonról, szóval úgy gondolom nincs gond azzal, hogy mi így csináljuk, osztjuk meg a dolgokat, ha ez mindkettőnknek tökéletesen megfelel.

A barátnőméknél viszont az a felállás, hogy, bár mindketten dolgoznak, az otthoni dolgokat barátnőmnek kell egyedül megcsinálni. Sokszor panaszkodik, hogy 10-11 óra mire este ágyba kerül, mert a férje nem tűri, hogy rendetlenség maradjon. Én ezzel úgy vagyok, hogy bár baromira igazságtalannak tartom a dolgot, de nem akarok beleszólni, hiszen ez az ő életük. Ráadásul, ha a barátnőmnek annyira nem felelne meg ez a helyzet, akkor ki is léphetne ebből a kapcsolatból, így magamban tartom a véleményem. Vagyis max a férjemmel beszéljük meg a dolgot.

A probléma a barátnőm férjével van. Folyton beszólogat nekem. Eleinte csak finomabban, inkább csak célozgatás szinten, de most már ott tartunk, hogy bicskanyitogató a stílusa. Például ilyen, hogy tegnapelőtt nálunk voltak vendégségben. Beszélgettünk, és elfogyott az üdítő az asztalról. Férjem meg felkelt, és hozott egy újabb üveggel. Erre a barátnőm férje beszólt, hogy milyen semmirekellő nő vagyok én, nem sül le a pofámról a bőr, hogy a férjem szolgál ki engem? Meg hogy ha az ő felesége lennék, már elásott volna a kert végében.

Hát őszintén szólva megfagyott a levegő, mindenki baromi kellemetlenül érezte magát, kivéve természetesen őt. Lényeg a lényeg, hogy miután elmentek, a férjem azt mondta, hogy ez volt az utolsó alkalom, hogy így összeült a két család, és hogy csak a 20 éves barátságunkra való tekintettel nem dobta ki őket egyből, de többet nem tűri ezt a viselkedést velem szemben. Persze egyet is értek a férjemmel, sőt hihetetlen jól esik, hogy így kiáll mellettem, és védelmez, csak hát a barátnőm 7 éves korom óta a barátnőm, nem akarom megbántani, a gyerekeink is szeretik egymást, biztos szomorúak lennének, ha többet nem játszhatnának együtt.

Viszont azt sem akarom eltűrni, hogy a saját otthonomban így beszéljenek velem, vagy beleszóljanak abba, hogyan élünk. Főleg, hogy ez az ócsárolás már rendszeres a részéről. Kérte már a barátnőm is, én is hogy fejezze be, semmi köze hozzá, hogy élünk, főleg ha nekünk így jó. A férjem is többször mondta már neki normálisan, kevésbé normálisan, hogy hagyja abba, ne sértegessen, de semmi nem használt.

Mit tehetnék? Azt érzem, hogy ebből a szituációból egyszerűen nem lehet jól kijönni. És a legjobban az fáj, hogy tudom, hogy ezt a barátságunk is meg fogja sínyleni. Ti mit tennétek a helyemben?

Bocs, hogy ilyen hosszú lett! :)


2012. máj. 29. 12:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én legjobb barátnőm férje is pont ilyen. És ilyenkor azt hiszi, nagyon vicces, és mosolyogva, elégedetten néz körül, hogy már megint milyen poénos volt. Eleinte nagyon zavart, és nyomatékosan megkértem, hogy a poénjaiból engem hagyjon ki! Mivel nem vette a lapot, a saját fegyverével sütögettem neki vissza, ami persze nem tetszett neki. :) Mostmár eljutottunk odáig, hogy 18 éve járunk össze, és nincs felém semmi rossz reakciója, most épp a 80 éves apját piszkálja, aki pont olyan mint ő.. .és ők nem sértődnek meg egymásra :)
2012. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt most bizony mérlegre került a két kapcsolat. A férjednek tökéletesen igaza van és ezt te is érzed. Megmondhatod a barátnődnek, ha tényleg ennyire nagy barátnők vagytok, hogy mi a probléma. Nem az életmódjuk, mindenki úgy él, ahogy akar, de én biztosan nem tűrtem volna ezt el! A férjed egy szelíd ember tényleg. Az enyém asztalt bontott volna, megköszönte volna a látogatást, és azonnal véget vet a beszélgetésnek. (Mellékinfo, de nálunk 50-50% van. Az tereget, főz, takarít, pakol és szerel, aki előbb odaér, akinek ideje van. Egyetlen munka sem szégyenletes, és nem is kromoszómával öröklődik. A család egyensúlyáért mindkét szülő felelős. Ezeket gondoljuk mi is.)
2012. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Találkozzatok a férj nélkül, vagy az nem lehetséges, hogy csak a barátnődet hívod meg a gyerekekkel?
2012. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Pici off: Kedves utolsó! Nem látok bele az életükbe, de a "típust" ismerem. Ha nem fekhet le, amíg kupi van, akkor szerintem nem is mehet ide-oda akkor, amikor kedve szottyan. Az ilyen embert nem lehet csak úgy lerázni.
2012. máj. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Vissza kellett volna válaszolni, hogy engem szeret a férjem, és nem csak rabszolgának tart.
2012. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Semmiképp se tűrd ezt el neki!!!

Szólj vissza, szólj be neki! Hátha észreveszi magát! Szerintem ne várd meg míg kiborul a bili, akár nálad, akár a férjednél - ami nem csoda és igen is időszerű- , hanem tedd szóvá, hogy nálatok nem szokás ez a stílus és a ti házatokban próbáljon meg viselkedni vagy el lehet ballagni!

2012. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak, ez nagyon nehéz helyzet lehet. Ilyenkor mondjuk el lehet ütni egy poénnal a dolgot, de tény, nem mindig van ilyen gonosz beszólás után lélekjelenléte az embernek. Hadd írjak le egy példát, apósommal kapcsolatban. Ő is az a típus, akit ki kell szolgálni, és hiába ezt a példát látták a fiai, ők nem ilyenek lettek szerencsére. Férjem házias, ő mindent megcsinál itthon, úgy mint én, szóval mi úgy élünk, mint ti :)


Egyszer apósom felugrott valamiért apuékhoz (nem tartják már a kapcsolatot többek között ilyenekért), és megszólalt a férjemnek, aki akkor még nem volt a férjem: "Te, kérj már egy kávét az asszonytól". Apu meg én csak lestünk, a férjem kényszeredetten mosolygott és megkérdezte, hogy ő feltehetne-e egy kávét. Erre apósom: "Teee? Hát miért nem az asszony? Hát mire tanítottalak én?"


Erre megfagyott szintén a levegő, de csak egy mp-re, ugyanis elkezdtem röhögni és azt mondta a férjemnek: "Ha kávét szeretnél inni, menj ki nyugodtan és tegyél fel egyet!" Ránéztem apósra: "Engem meg erre tanított az én apám!"


Hát ez volt az a pont, amikor apu megutálta apósomat egy életre, férjemnek égett a feje, de mi feltaláltuk magunkat, ő kiment és feltett egy kávét, és együtt hoztuk be a csészéket. LÁssa csak az após, hogy IGAZI kapcsolatban a felek egyenrangúak.


A barátnőd férjével beszélhetne esetleg a tiéd, vagy inkább ketten együtt. Mondjátok meg, hogy ti egyenrangúak vagytok, mindketten dolgoztok, tehát a házimunka is közös, ugyanis hahóóóó XXI. században vagyunk. Ha nem érti meg, akkor forduljon fel, maximum majd férje nélkül találkozgattok. Áthívjátok csak a lányt és a gyereket, a férjet meg nem. Ha rákérdez, megmondjátok, hogy nem akarjátok hogy a gyereketek ilyen rossz példát lásson maga előtt, mint a kedves uraság, aki ittragadt a földesúri korszakból.

2012. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom hazazavarta volna és megmondta volna, hogy soha többet nem akarja a küszöbön belül látni! SOHA!
2012. máj. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos az a baj, hogy a barátnőm kicsit ilyen "szolga" típus. Náluk a férj az úr, szóval ha ő nem megy valahova, akkor a többiek sem. Ne értsetek félre, ahogy látom, ez a barátnőmnek többnyire megfelel. Néha panaszkodik kicsit, ha fáradtabb, de hát nálunk sem mindig rózsaszín habos az élet. :D :D Szerintem mindezek ellenére ő boldog, nincs gond a házasságukkal. Legalábbis kívülállóként ezt látom, ezért sem érzem úgy, hogy beleszólhatnék az ő dolgukba.

Szoktunk kettesben is találkozni a barátnőmmel, ezzel nincs is gond, a kapcsolat biztos megmaradna így is. De én szeretném, ha a helyzet valahogy rendeződne. Már csak a gyerekek miatt is. Csak azt nem tudom, hogy lehetne "leszerelni" az ilyen beszólásokat, mert ezen kívül jól elvagyunk együtt 4-en is.

2012. máj. 29. 12:58
 10/18 A kérdező kommentje:

Egyébként az én férjem is teljesen ki volt akadva. Láttam rajta, hogy hajszálon múlt, hogy ráborítsa az asztalt. Csak hát a barátnőm miatt türtőztette magát, mert őt meg nem akarta megbántani.

Próbálkoztunk még az elején viccel elütni a dolgot, de az inkább csak olaj volt a tűzre, mert azt hitte, hogy valami oltári jópofát sikerült mondania. Meg tényleg mondtuk már neki, együtt is, külön is, hogy ezeket tartsa meg magának, vagy mondja el otthon, ha annyira kikívánkozik belőle, és olyan kor kicsit vissza is vesz, de aztán mindig újra jönnek a beszólások egy idő után.

2012. máj. 29. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!