Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen emberrel? Hogyan értessük meg vele, hogy nem szólhat bele a mi életünkbe?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, kislány korunk óta nagyon jó barátságban vagyunk. Azóta már mindketten férjhez is mentünk, gyerekünk/gyerekeink vannak. Mivel a gyerekek is hasonló korúak, ezért gyakran vendégeskedünk egymásnál, nem csak mi ketten tartva így a kapcsolatot, hanem a két család is. Az sajnos hozzátartozik a dologhoz, hogy más nézetek, vagy elvek szerint élünk. Nálunk az a szokás, hogy mivel mindketten dolgozunk, ezért megoszlanak a házimunkák is, bár azért azt hozzátenném, hogy a férjem inkább a kertet, utcafrontot tartja rendben, míg én inkább a főzés, takarítás, mosás, vasalás fronton vagyok. :) De előfordult már, hogy ha valaki fáradtabb volt, rosszul érezte magát, több volt a munkája akkor átvettük a másik "feladatait" is. Nálunk ebből sosem volt gond, mindketten ezt hoztuk otthonról, szóval úgy gondolom nincs gond azzal, hogy mi így csináljuk, osztjuk meg a dolgokat, ha ez mindkettőnknek tökéletesen megfelel.

A barátnőméknél viszont az a felállás, hogy, bár mindketten dolgoznak, az otthoni dolgokat barátnőmnek kell egyedül megcsinálni. Sokszor panaszkodik, hogy 10-11 óra mire este ágyba kerül, mert a férje nem tűri, hogy rendetlenség maradjon. Én ezzel úgy vagyok, hogy bár baromira igazságtalannak tartom a dolgot, de nem akarok beleszólni, hiszen ez az ő életük. Ráadásul, ha a barátnőmnek annyira nem felelne meg ez a helyzet, akkor ki is léphetne ebből a kapcsolatból, így magamban tartom a véleményem. Vagyis max a férjemmel beszéljük meg a dolgot.

A probléma a barátnőm férjével van. Folyton beszólogat nekem. Eleinte csak finomabban, inkább csak célozgatás szinten, de most már ott tartunk, hogy bicskanyitogató a stílusa. Például ilyen, hogy tegnapelőtt nálunk voltak vendégségben. Beszélgettünk, és elfogyott az üdítő az asztalról. Férjem meg felkelt, és hozott egy újabb üveggel. Erre a barátnőm férje beszólt, hogy milyen semmirekellő nő vagyok én, nem sül le a pofámról a bőr, hogy a férjem szolgál ki engem? Meg hogy ha az ő felesége lennék, már elásott volna a kert végében.

Hát őszintén szólva megfagyott a levegő, mindenki baromi kellemetlenül érezte magát, kivéve természetesen őt. Lényeg a lényeg, hogy miután elmentek, a férjem azt mondta, hogy ez volt az utolsó alkalom, hogy így összeült a két család, és hogy csak a 20 éves barátságunkra való tekintettel nem dobta ki őket egyből, de többet nem tűri ezt a viselkedést velem szemben. Persze egyet is értek a férjemmel, sőt hihetetlen jól esik, hogy így kiáll mellettem, és védelmez, csak hát a barátnőm 7 éves korom óta a barátnőm, nem akarom megbántani, a gyerekeink is szeretik egymást, biztos szomorúak lennének, ha többet nem játszhatnának együtt.

Viszont azt sem akarom eltűrni, hogy a saját otthonomban így beszéljenek velem, vagy beleszóljanak abba, hogyan élünk. Főleg, hogy ez az ócsárolás már rendszeres a részéről. Kérte már a barátnőm is, én is hogy fejezze be, semmi köze hozzá, hogy élünk, főleg ha nekünk így jó. A férjem is többször mondta már neki normálisan, kevésbé normálisan, hogy hagyja abba, ne sértegessen, de semmi nem használt.

Mit tehetnék? Azt érzem, hogy ebből a szituációból egyszerűen nem lehet jól kijönni. És a legjobban az fáj, hogy tudom, hogy ezt a barátságunk is meg fogja sínyleni. Ti mit tennétek a helyemben?

Bocs, hogy ilyen hosszú lett! :)


2012. máj. 29. 12:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha látja a reakcióitokon, hogy "padlót fogtok" a jópofaságaitól, nem fogja abbahagyni. Vagy pókerarc, mintha semmit se mondott volna, vagy pedig vissza-vicces-beszólogatás, de ugyanolyan durván, mint ő... ha a szép szó nem használ.
2012. máj. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ahogy 12.55. kommentben van. Nevetéssel fűszerezett, de éles válasszal, amitől nem lesz kedve tovább firtatni a szokásaitokat.


Pl. férjed részéről "Én az egyenrangúság híve vagyok, nem fog leszakadni a tököm, ha én hozom be az üdítőt"


Vagy "Ugyan, nem attól férfi a férfi, hogy mit csinál a nappaliban, hanem hogy mit csinál más helyiségben"


Vagy "EGy igazi férfi férfi marad akkor is, ha néha ő ugrik fel a vendégeknek. De ez csak az igazi férfiakra igaz ám!"


Vagy "Én nem hiszek a múltszázadi dolgokban, sosem voltam földesúr-típus"


RÉszedről: "Mi mindent megosztva csinálunk, persze ha szerinted egy férfi nem bírja el azt az üveg üdcsit, akkor behozhatom én is"


Vagy "Nálunk nem okoz gondot ha a Sanyi megy ki valamiért, ő itthon is feltalálja magát!"


Vagy "Ha elásnál a kert végében, ahogy ismerlek éhen és szomjan halnál három nap után"


Vagy "Nem engem szolgál ki kicsi bogár, hanem a feleségedet és a gyermekedet. Mellesleg ez nem kiszolgálás, hanem a vendégfogadás alapvető udvariassági formája, ami úgy néz ki nem mindenkinek egyértelmű."


Vagy "Nálunk a vendégeknek a férfi is kedveskedik, miért, nálatok nem így van? Hiszen az ő vendégei is vagytok, vagy ha csak hozzám jöttetek, akkor légyszi Sanyi menj ki a kertbe amíg elmennek, köszi"


Nem kell durván, hanem mosollyal, de azért legyen éle a beszólásnak. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Sókristály ***** válasza:

12-es, ez fantasztikus! Mindegyik humoros, de mindegyiknek éle van. Gratulálok!

Nálunk annyiban hasonló a helyzet, hogy az én férjem is otthonosan mozog a háztartásban, de én is kiveszem a részem a férfiasabb melókból is.

A szomszéd házaspár időnként átjön, és a férj konkrétan papucsnak titulálta a férjemet, amikor mosogatáson kapta. Ő meglehetősen szelíd lelkű ember, de akkor kifejtette, hogy egyrészt szeret a mosogatással pepecselni, kikapcsolja vele az agyát, másrészt aznap összevágtam cirkulával 2 pótkocsinyi fát, amíg Ő dolgozott a számítógép mellett. És szeret annyira, hogy legalább ezt a terhet levegye rólam.

Azóta is előkerül a téma, de már inkább poénból, bántó él nélkül.

2012. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
VAgy csak röviden: "Ugye nem mondtál semmi? Én is így gondoltam!" és folytatni máshol.
2012. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

12-es jókat irt


le kell osztani kicsit,visszaszolni,másképp nem megy

2012. máj. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

:D :D 12-es olyan jókat nevettem. :D Az a baj, hogy fel sem veszi az ilyen beszólásokat. Próbálkoztam már én is ilyenekkel. Szerintem konkrétan felsőbbrendűnek képzeli magát, csak azért mert férfi. Volt már olyan, hogy boltból kifelé barátnőm cipelte a 6-os rekesz ásványvizet, a tetején a szatyorral, ami szintén kb 10 kiló, férje meg sétálgatott mellette üres kézzel a kocsiig. Na hát ott én is azt hittem, hogy a pofám leszakad.

Most abban bízom, hogy ha megmondom barátnőmnek, hogy a férjem meg akarja emiatt szakítani a kapcsolatot az ő férjével, és nem szívesen látjuk a házunkban, akkor talán észbe kap.

2012. máj. 29. 13:45
 17/18 anonim ***** válasza:
Hivjátok meg,telepedjetek be a konyhába,de őt hagyjátok a nappaliban azzal hogy a nőnek a konyháéban a helye,párod papucs,akkor ő is jöhet a konyhába,őt meg had egye a fene.
2012. máj. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondanék: Ha nem tetszik a rendszer húzzál ki szépen addig míg nem én raklak ki!
2012. máj. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!