Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családod a középosztályba...

A családod a középosztályba tartozik szerinted? Miért igen/nem?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 18:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én családom a most lecsúszott középosztályba tartozik.

Van házunk, kocsink, stb. Volt pénz mindig a nyaralásra, hasonlókra.

De nem csak ez számít szerintem, hanem a felfogás, neveltetés is. Kicsi korunktól kellett tanulnunk zenét, nyelvet, táncot, a kötelezőkön kívül is olvasnunk kellett válogatott klasszikus és modern szerzőket. Az értékrendünk is ezek szerint alakult.

Gimnáziumba, majd egyetemre mentünk, a tanulás, a tudás a legnagyobb érték a családunkban.


Az utóbbi években anyagilag eléggé ellehetetlenültek a szüleim, így ma már persze sokkal többször kerül elő a pénz kérdése. De itt jön elő, hogy megtérül a tanulásba fektetett munka és energia, mert így mi, gyerekek is besegítünk, és szerencsére elég jó munkákat tudunk vállalni elég jó pénzért. Szóval ez az értékrend jónak tűnik :)

2013. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as válaszoló: Pontosan ugyanúgy definiáltad a középosztályt,ahogy én tenném. S akkor én a családommal odatartozunk.
2013. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az én értékrendem szerint mi is a középosztályba tartozunk, de azon belül inkább a felső rétegébe. 1 tehermentes társasházi lakásunk és 1 autónk van (mivel a férjemnek nincs jogsija) és 3 gyerekünk van. Van megtakarításunk és minden évben elmegyünk nyaralni. Mivel a gyerekek kicsik, így velük belföldre (1 hét + 2-3 hétvége), ill. külön a férjemmel kettesben évi 1 hosszú hétvégére külföldre. Luxuscikkekre nem költünk és nem szórjuk a pénzt, de amire szükség van, meg tudjuk venni. Telik szórakozásra is: könyvek, koncert, múzeum, gyerekes programok belépőjegye, stb. Ruhát újat és használtat is veszek.

Ha valamire hirtelen szükség van (pl. javítás a lakásban), akkor a megtakarításból telik rá. Műszaki cikkekre nem nagyon költünk, pl. csak 1 régi tévénk van, nincs okostelefonunk, ezeket nem tartjuk annyira létszükségletnek.

2013. jún. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Lecsúszott középosztály. Még éppen nem kell amiatt aggódnunk hogy mit együnk.
2013. jún. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Albérletben lakunk, de jól megélünk. Nem költekezzük halálra magunkat, de ha kell egy gatya vagy egy cipő, akkor tudunk újat venni, el tudunk menni néha kikapcsolódni, van saját autónk, félre tudok rakni az egyetemi tandíjamra stb. Nincs még saját házunk, valószínűleg csak hitellel lesz. De ma szerintem ez pont belefér a magyar középosztálybeli társadalomba. Nálunk ezerszer szegényebbek vannak.
2013. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!