Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért sértődik meg valaki ha...

Miért sértődik meg valaki ha kérdez valakit és én azt válaszolom hogy "bocsáss meg, de ez nem tartozik rád"?

Figyelt kérdés

Miért kéne kiteregetnem hogy hány kiló vagyok, meddig szopott a gyerekem, milyen a házasságunk?


Főleg unokatestvérem. Jól elpanaszkodik az egész családnak, aztán én vagyok a fekete bárány aki titkolózik.


2012. júl. 23. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő ilyen.
2012. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Az hogy "nem tartozik rád" az olyan kioktató, és azért sértődik meg. Másképp kellene válaszoljál a kérdéseire, ha azt kérdi hány kiló vagy,akkor viccesen is lehet válaszolni, hogy hú már inkább rá sem állok mert nem akarom tudni én sem. Tehát olyan kitérő válaszokkal válaszolj, amiből nem tudja meg milyen pl. a házasságod. Így nem lesz sértődés.
2012. júl. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem teljesen igazad van!! Ilyet kérdezni egyszerűen bunkóság! Semmi gond azzal, ha visszautasítod, bár a "nem tartozik rád" tényleg kicsit támadóan hangzik. Akkor inkább azt mond, hogy ez a magánügyed, amit nem szeretnél kitárgyalni.
2012. júl. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Igazad van abban, hogy nem tartozik rá, de szerintem lehet ezt kicsit finomabban is a tudtára adni.

Sokkal elegánsabb lenne azt mondani, hogy "Nem tudom, hány kiló vagyok, nem szoktam mérni", vagy, ha a házasságodról kérdez, annyit mondasz, hogy "Jól megvagyunk, köszönjük", majd eltereled a szót.


Nem muszáj rögtön tüskéket növeszteni, és bökni, mint a sündisznó, csak azért, mert igazad van valamiben - amit egyébként nem tagadok.

2012. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Már miért lenne sértő a "nem tartozik rád"? Sokkal sértőbb, hogy valaki ennyire személyes dolgokat kérdez.


Kérdező, gondolom, nem olyan hangsúllyal mondod a "nem tartozik rád"-ot, mint egy sértett óvodás.


Unokatesód meg azért sértődik meg, mert minden lében kanál, és valaki mer neki nemet mondani. A válaszokból is látod, hogy a bunkó embernek nem szabad egy olyan trágár dolgot mondani, hogy semmi köze hozzá, valószínűleg kevesen mondják ezt neki.

2012. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem azt, hogy "bocsáss meg, de ez nem tartozik rád" el lehet mondani teljesen normális hangsúllyal is, minden bántó él és hanghordozás nélkül. Feltételezem a kérdező is normálisan ejti ki a száján ezt a mondatot. A magam részéről semmi kivetnivalót nem találok ebben a közlésben.
2012. júl. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is van ilyen. Én ilyen kifelé tipus vagyok, mindenről fecsegni, meg nagyon szeretem az unokatesomat, és ezért míg gyerekek voltunk állandóan elmondtam neki minden szivfájdalmamat, meg mindent ami az eszembe jutott. Viszont ő csendes tipus, nem beszél nagyon semmiről...


Már volt, hogy azt mondta, nem tartozik rám, olyankor futottam egyet a ház körül, és durcáskodtam pár órát, aztán elmúlt, s egy kis idővel úgyis elmesélte, csak addigra mondjuk már nem volt aktuális....



Ne törődj vele! Nálunk mindenki tudja a felállást, csak vállat vonnak, ha kiakadok, h Ő bezzeg soha semmit nem mond el :D

2012. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
A nem tartozik rád mondatot olyannak mondanám, akivel többet az életben nem akarok kommunikálni. Ügyesen ki lehet kerülni a kérdéseket, ha nem akarsz rá válaszolni, de ne így. Én általában úgy válaszolok vissza az ilyen kérdésekre, hogy nem jut eszébe több kérdést feltenni az illetőnek. És még csak meg sem sértem.
2012. júl. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

érdekes nálam azon is megsértődnek ha azt mondom hogy "bocsi, nem szeretnék erről beszélni" vagy "bocsi ez az én dolgom".

akkor máris én vagyok a rossz. van mikor "elegánsan" terelném a témát, de erőszakosan akkor is belekapaszkodik mint kutya a csontba és faggat.

na azt nem bírom. többnyire igyekszem az ilyen rokonokkal az időjárásra szorítkozni vagy ezt megelőzendő, agyon kérdezgetem őket, nehogy szóhoz jusson és visszakérdezen.

de ha rossz napom van, elmegyek mással beszélgetni és abból nagy sértődések szoktak lenni.

én sem tudom felfogni, miért érzi úgy pl. az osztálytársam hogy neki köze van ahhoz, mikor és hány napig menstruálok, vagy hogy kipróbáltam-e extrém dolgokat a párommal.

vannak ilyen indiszkrét emberek. fordítsd ellenük a fegyvered, ezerrel faggatózz vagy rövid útón hagyd őket a bánatos rossz.sebbe

2012. júl. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát ha a gyermek szopási idejéről kérdez és te elküldöd melegebb éghajlatra ,akkor vagy az unoka tesód szintjén!

A házasságod és a test súlyod,na az tényleg nem tartozik rá!

2012. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!