Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tartozik/tartozhat bele az...

Mi tartozik/tartozhat bele az egészséges féltékenységbe? Mi sérti meg a magánszféránkat?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha van rá ok.

Ha nincs, akkor szerintem egészségtelen.

2012. febr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt kérdezed, ha ránk féltékenyek, ha jól értem. Nálam az egészséges féltékenység addig tart, hogy érezzem, hogy fontos vagyok neki, fontos a kapcsolatunk, tehát nem saját magát félti attól, hogy elhagyom, hanem a kapcsolatunkat, tehát kettőnket félt. Mihelyt ő engem mint a "tulajdonát" félt, az már túlzás NEKEM.

A magánszférámat sértené, ha pl. nyomozna utánam. Vagy tesztelné a hűségemet különböző beugrató módszerekkel.


Ja! Régen hallottam, hogy aki féltékeny (alaptalanul), az a saját elvetemült gondolatait vetíti rá a másikra. Tehát abból indul ki, hogy ő megtenné (csak vmi miatt nem teszi), és azt gondolja, hogy te meg is teszed. Lehet benne valami!

2012. febr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy egészséges féltékenység.

A féltékenység egy negatív érzelem, ami a szerelemmel vagy a szeretettel jár, HA valami nincs rendben. Ha minden rendben van, szó sincs erről.


A magánszféra pedig emberfüggő.

2012. febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam az verné ki a biztosítékot, ha társaságban ki akarna sajátítani magának, vagy ha szóba elegyednék egy sráccal, akkor rögtön patália lenne belőle, hogy biztos akarok valamit tőle . . . ilyesmi.

Ilyen "alapszintű" féltékenység bennem is van, vagyis az tetszik, ha megnézi egy nő, csak az nem, amikor bepróbálkozik nála. De ez is inkább nem tetszik, igazából nem akadok fenn rajta.

Nálunk működik a bizalom köre, olyannyira, hogy ismeri az összes PIN-kódomat, a jelszavaimat, akkor és oda lép be az én nevemmel, amikor akar. És ez fordítva is igaz.

2012. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!