Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családod a középosztályba...

A családod a középosztályba tartozik szerinted? Miért igen/nem?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 18:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem igen. Hárman vagyunk tesók és mindenre van pénzünk persze nem szórjuk ha kell valami akkor megtudják nekünk venni persze nem 100e tételre gondolok.

19L

2013. jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Nemtudom mi tartozik a középosztályba. Van nagy házunk hitel nélkül, 2 kocsink szintén hitel nélkül. 20 éves a fiunk, nem szenvedett soha hiányt semmiben. Nyaralni minden évben voltunk, megyünk az idén is. Ugyanakkor mind a ketten dolgozunk, nem csak a pénzt mossuk. Ha ez középosztály, akkor oda tartozunk.
2013. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Egyik szülő 3 milliót megkeres minimum (banki vezető), másik 250 ezret, nincs hitel, nagy ház, három gyönyörű autó, 2 gyermek egyik egyetemista Bécsben, kapott egy lakást. Úgyhogy szerintem igen.
2013. jún. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, bár csúszunk lefelé, van egy családi házunk, illetve két 10 év körüli autónk és ezeknek a fenntartását tudjuk fizetni, illetve az egyéb szokásos havi költségeket (kaja stb.), bár hó végén általában kicsit spórolni kell már. Nyáron általában elmegyünk a balatonra, 3-4 évente, pedig külföldi nyaralás is belefér.
2013. jún. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi talán azért, mert van két panellakásunk, hitelmentes, egy középkategóriás személyautónk (szintén hitelmentes), egy külterületi zártkertünk, és a csekkek befizetése után, hó végére is marad ennivalóra pénz.
2013. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a szegény réteg vagyunk.


Albérletben élünk 3-an, összes nettó bevételünk 100 ezer ft.

Én csak GYES-t kapok.

2013. jún. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Régebben oda, mert a szüleim mindent meg tudtak venni amire szükség volt, minden nyáron 1-2-3 szobát ki tudtak festeni, minden hétvégén nagy bevásárlás. Néha szombaton élelmiszer a nagyobb boltokban, vasárnap ruha egy nagy piacon. A számlák is be voltak fizetve. Most meg már vagy 3 éve nem fesetettek, az éven akarnak de nem tudom mi lesz belőle, a vásárlást nehezebb megoldani, jobban át kell gondolni és nemrég lettek befizetve a márciusi számlák...
2013. jún. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

1,2,5 nem középosztály, hanem magasabb. 3as meg: nyilván te is tudod hogy ez magasan magasan átlag feletti.... (gondolom csak a bosszantásból teszed a hülyét)


középosztály szerintem: a társadalom dereka, az a csoport, ahova a legtöbben tartoznak. akinek nem okoznak folyamatos aggódást a számlák, de meggondolja mire költ. nem jut el minden évben nyaralni (főleg nem külföldre). max van háza, esetleg párszázezres autója. akinek jut új autóra többmilliós összeg, az már átlagon felüli.


amúgy készültek kutatások ilyen témában, amik azt az eredményt hozták, hogy a magyar emberek jellemzően rosszabbnak hiszik az anyagi helyzetüket (másokhoz képest főleg), mint amilyen az valójában.

2013. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
Akkor biztosan azért lettem lepontozva, mert nem vagyunk tele hitellel, és nyaralni is eltudunk menni....
2013. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

nem azért :)

semmi baj nincs vele, hogy több pénzed van az átlagnál, komolyan.

de az bosszantó, hogy úgy adod elő magad, mintha nem tudnál róla. jóhogynem rögtön szegénynek tituláltad magadat :D

2013. jún. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!