Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzik úgy egyes emberek...

Miért érzik úgy egyes emberek hogy rájuk tartozik, hogy mikor akarunk a párommal gyereket?

Figyelt kérdés
És sokszor olyanok akiket nem is ismerek, anyósom munkatársa, szomszédja, stb. Inkább párom ismeretségi körében vannak ilyen emberek. És úgy érzem, hogy én, mivel akkor látom őket először nem kéne beszóljak nekik. Nem tudhatom hirtelen hogy párom milyen kapcsolatban van velük. Letámadnak a kérdéssel. De engem nagyon zavar! Az én méhem, basszus!! És ha soha nem lesz gyerekünk, akkor életem végéig ezt fogom hallgatni? És akiknek nem lehet? Nem elég hogy nem lehet nekik, de még minden alkalommal emlékeztetik őket rá, és magyarázkodni is kell, mert valószínű nem akarják mindenki orrára kötni, hogy nem lehet.
2012. nov. 28. 15:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Egyenlőre nem akarunk és kész. Más problémájuk nincs?
2012. nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Jó kérdés! Én még terhes vagyok az elsővel, még meg se született, de már kérdezik, hogy mikorra tervezzük a másodikat....
2012. nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Erre csak annyit érdemes válaszolni, hogy ez magánügyünk, másnak semmi köze hozzá.
2012. nov. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%
Túlérzékeny vagy, mintha már terhes lennél.
2012. nov. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Mi is évekig hallgattuk, és tényleg idegesítő egy idő után. 19 éves volt, mikor összejöttünk, már 3-4 év múlva elkezdték kérdezgetni, mikor mondtam hogy semmire nem szülök és fiatal vagyok egyébként is, akkor bólogattak, hogy igazam van. 30 évesen szültem, úgyhogy jó pár évig hallgattuk :) Most 5 évesek a gyerekek, mostanában azt kérdezik, hogy mikor jön a következő? Mikor mondjuk, hogy két gyerek éppen elég, akkor meg erre helyeselnek. Szerintem csak rossz társalkodók, vagy nem tudom, én sosem kérdeztem ilyeneket :)
2012. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Miért mit kérdezzen? Senki nem gondolja, hogy ez majd felbosszant. Ha meg már útban van, vagy megvan, akkor meg a nőket lehet alig leállítani, mert egyfolytában arról beszélnek.


De most komolyan udvariasságból kérdez valamit, ami lehet a témába vág. Kérdezze meg, hogy miért barna a cipőd, vagy szereted-e a főzeléket?

2012. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Mert kíváncsiak...
2012. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudnak hogy elkezdeni egy beszélgetést. Fiatal pároknál meg aktuális a eljegyzés, házasság, gyerek téma (nem tizenévesekre gondolok). Tolunk is a kistesot kérdezgetik. Majd késobb szeretnénk! és kész.
2012. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De ha azt mondom hogy majd, akkor azzal jönnek hogy ne várjunk túl sokáig, meg stb.
2012. nov. 28. 15:42
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Ó, aki ilyen típus az soha nem fogy ki a kérdésekből. Az is más amikor csak rákérdez valaki és az is más amikor napi rendszerességgel teszi fel ugyanazt a megszokott kérdést és az ember már legszívesebben elbújna, ha meglátja az utcán.

Amíg nincs gyerek: Mikor lesz baba?

Első gyerek után: Mikor lesz kistesó?

Összejön a kistesó: Jól meggondoltátok?

Kistesó után: Mikor lesz harmadik?

Összejön a harmadik baba: Biztosak vagytok benne, hogy bírni fogjátok?

És így tovább...

Az egyik kollégám egy 10 perces beszélgetés alatt 9* (direkt számoltam) tette fel a kérdést, hogy mikor lesz baba.

Ha nem jön a gyerek akkor még rosszabb, mert akkor mindenki a lehetséges megoldásokkal jön és hozzá még sajnálkozik is.

Én ezeket a rokonokat, ismerősöket szépen leépítettem. Volt akinél csak az segített, hogy megmondtam, foglalkozzon a saját dolgával.

2012. nov. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!