Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19évesen mit "kéne" megengedni?

19évesen mit "kéne" megengedni?

Figyelt kérdés

Tanulok,dolgozok,itthon vezettem a háztartást,de akárhányszor arra kerül a sor hogy kikapcsolódjak mindig arról van szó hogy nem a pasizásra és a bulizásra kéne gondolni,ha 9-re érek haza már jön a hiszti.

Lehet hogy én látom rosszul de nem pont ez az élet való egy 19éves lánynak és hiába próbálom elmagyarázni csak jön a vita hogy biztos drogozni akarok vagy széb*szatni magamat,nem most kell élnem hanem később.

Ilyenkor mit lehet tenni a szülővel?



2013. jún. 15. 23:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Na, ezt bebuktad..! Elfelejtettél átjelentkezni a kamukérdésedhez! Egyébként mi a fenének regiztél kétszer? Saját magadnak válaszolgatsz, vagy skizofrén vagy? Itt a szünidő, nagyon unatkoztok, mi?
2013. jún. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
en nem a kerdezo vagyok hanem a 8. valaszolo es nekem irta a 9. amit irt...
2013. jún. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

nem marad más, mint a lázadás. ha eddig nem tetted meg.

milyen komolyabb szankciók lesznek ha elmész bulizni, barátnőkkel erre-arra? mert ha csak szájhúzás, akkor menj nyugodtan, idővel megbékélnek. ha mondjuk emiatt nem kapsz enni és kukoricán kell térdelned egész éjjel, akkor marad az engedelmesség.


próbálj egyezkedni. nekem tiniként ez vált be. megcsinálok valami komolyabb otthoni feladatot, cserébe mehetek koncertre. pl.


vagy ahogy már más is tanácsolta, hízelegj. méltasd anyudat, h milyen jól nevelt, neked eszedbe nem jutna úgy élni mint a kortársaid, csupán szeretnél egy kicsit kikapcsolódni, színt vinni az életedbe, nem csak a munka és tanulás közt tengetni a napjaidat.


nekem nem volt olyan engedékeny anyukám, harcolnom kellett az engedményekért, de 19 éves koromban már eszébe nem jutott volna bármi miatt szólni. 18 éve volt rá, h átadjon egy értékrendet, embert neveljen belőlem, érettségi után pedig elengedte a kezemet, mert onnantól magamért kellet megtanulnom felelősséget vállalni.

2013. jún. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom a helyzetedet, DE ha csak rinyálsz és nem teszel ellene, nem fog javulni.


Ha a szüleiddel beszélni nem tudsz, akkor iratkozz be kollégiumba, vagy vegyél ki egy szobát, menj el lakótársnak. Ez talán kijön a fizetésedből. Egyszerűen ne adj le 1 hónapig, és kész. Biztos van olyan barátnőd, akivel össze tudnátok költözni és osztozni a költségeken!


Ha nem jön ki, akkor muszáj lesz átiratkoznod levelező vagy esti képzésre és dolgozni mellette, ha nem akarod, hogy még 25 évesen is az legyen, hogy 9-re otthon.

2013. jún. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ne add neki oda a fizetésed felét, rakd el magadnak, és próbálj meg koliba költözni / albérletbe barátokkal, úgy osztódnak a költségek... meg lehet oldani, megoldották már mások is, csak okosan kell beosztani a pénzt és az időt. Ne hagyd, hogy rabszolgának tartsanak.
2013. jún. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
11-es,nem kamu a kérdés,gondlom te tökéletes családban nőttél fel,de bármilyen fura vannak rossz családok is
2013. jún. 16. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!