Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19évesen mit "kéne" megengedni?

19évesen mit "kéne" megengedni?

Figyelt kérdés

Tanulok,dolgozok,itthon vezettem a háztartást,de akárhányszor arra kerül a sor hogy kikapcsolódjak mindig arról van szó hogy nem a pasizásra és a bulizásra kéne gondolni,ha 9-re érek haza már jön a hiszti.

Lehet hogy én látom rosszul de nem pont ez az élet való egy 19éves lánynak és hiába próbálom elmagyarázni csak jön a vita hogy biztos drogozni akarok vagy széb*szatni magamat,nem most kell élnem hanem később.

Ilyenkor mit lehet tenni a szülővel?



2013. jún. 15. 23:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
elköltözni babám! Vagy maradni és elfogadni a játékszabályokat. Ilyen egyszerű.
2013. jún. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Amig otthon elsz veluk, alkalmazkodni kell hozzajuk.
2013. jún. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Elköltöznénk ha a fizetésem több mint a felét nem kérnék el,ha meg elolvastad akkor láthatod hogy tanulok,szerinted egy diák mennyit tud keresni iskola mellett?

Amúgy van 2tetsvérem,velük nem így viselkedik.

2013. jún. 16. 00:04
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne úgy próbáld elmagyarázni nekik, hogy minden lány ezt csinálja, azt nem csípik. 2 megoldást látok

1; leülsz és elmondod nekik, hogy teljesen megérted a félelmeiket, de bizniuk kell abban, hogy megfelelően neveltek téged, és tudsz felnőttként viselkedni ha úgy hozza a sors. Tedd hozzá, hogy te nagyon adsz a véleményükre, így ha azt látják rajtad, hogy negatív irányba mész, szóljanak és nem mész többet el.

2; érzelmi zsarolás, főleg akkor jó, ha az első nem jött be: kamusírás, "miért nem bíztok bennem? mit csinálok rosszul?", pár nap rosszkedv. Ez megtöri a legmorcosabb szülőket is.


ui: másodikat nem ajánlom, csak ha minden kötél szakad, nekem első váltbe a szüleimnél. Ha nemet mondanak mindkettőre, akkor csak annyit mondj: "rendben megértettem"; az ilyen mindig bűntudatot okoz bennük.


Sok sikert! ;)

2013. jún. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Azért mert ott lakik, nem kell rabszolgának tartani. Ki az a b*rom, aki leír ilyet, hogy mert ott lakik, ezért meg kell csinálnia mindent kérdés nélkül...?
2013. jún. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem félelem miatt van,igazából az egész családom elég érdekes,de még is csak a családom.

Bátyám 23éves,nem dolgozik,nem tanul,nővérem dolgozik de tőle nem kér pénzt,én viszont mindig elakartam szabadulni a bezártságból és az irányításból,bíztam benne hogy ez idővel változik,de már 19vagyok,reméltem hogy úgy fog hozzáállni a dolgokhoz mint ahogy a testvéreimmel tette,de nem így van(azért írok egyes számban mert apum már nem él)

2013. jún. 16. 00:17
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Már évekkel ezelőtt fel kellett volna kicsit lázadnod a rendszer ellen, és ha éppen úgy volt megmondani otthon, hogy elmegyek az XY-al ide vagy oda, ekkor meg akkor (pl.: éjfélkor jövök) és lelépni és ha jött volna az a rész, hogy nem mert előbb jössz megmondod, hogy nem, nem jövök előbb. A legtöbb szülőnél a legkomolyabb amit fel tud hozni az az, hogy kirak otthonról, de ezt a szülők 90%-a úgyse tenné meg. Tudom, hogy kegyetlen módszer, de ezt 1-2-szer eljátszod és nem lesz ilyen probléma. De persze ezt csak akkor, ha az, hogy szépen megbeszélitek az nem működik....
2013. jún. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Jesszus durva ezt olvasni....a sok kis 15-16eves meg fel van haborodva, ha nem engedik el oket a barataikkal nyaralni es itt teszik az agyukat gyik-en.... en azthittem h az en szuleim a legszigorubbak a vilagon de ugy latszik megse*-*

nem mehetek bulizni, nem aludhatok baratomnal( 1eve vagyunk egyutt) nem festhetem be a hajam, este 7-8ra haza kell ernem, 10ig gepezhetek

L/17

2013. jún. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
61%
már 2 és fél órája nem gépezhetnél, menj aludni!!
2013. jún. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
telefonrol irok...nem gepezek...
2013. jún. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!