Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szabad-e egy apának megengedni...

Szabad-e egy apának megengedni, hogy 5-12 éves lánya beleszóljon a párkapcsolatába?

Figyelt kérdés
Miközben semmiféle hátrányt nem élvez, sőt! 1-3 napot töltöttem náluk időnként, mostam, takarítottam, finanszíroztam egy csomó kiadást. A kislány folyamatosan tiltakozott minden mozdulatunkra, szinte minden óhaja teljesült, még az is, hogy nem a barátom mellett aludtam. 7 év után barátom szakított velem.
2012. aug. 9. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet. Ez eléggé non-sense helyzet.
2012. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen szinten szerintem nem. Főleg, ha a gyermek nem szenved hátrányt semmiben, úgyanúgy foglalkozva van vele, mindenben számíthat az apjára. Az más kérdés lenne, ha emiatt a kislány háttérbe szorulna, vagy csúnyán bánnál vele. Anno az én apám feleségével is volta vitáink, volt, hogy tök ok nélkül hisztizett velem a nő, bár én ilyenkor sem mondtam apámnak, hogy tegye lapátra, de ha már sok volt a indokolatlan szemétkedés akkor apám rászólt, hogy most már fejezze be. Szóval nem tartom jogosnak a te esetedet, de talán jobb is így, nem? Bár 7 év sok idő, ennyi ideig nem szabadott volna pazarolnia a te idődet.
2012. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Ha most engeded neki, később már ő irányítja az egész életedet, és azt sem fogja "elfogadni" tőled, hogy te mondd meg neki, hogy ő mit tehet meg, és mit nem.

Könnyen kialakulhat belőle egy "fordított felállású" családi élet.

2012. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

A kislány az apja viselkedéséből itéli meg a helyzetet, ehhez igazodik. Ha ennyi időn keresztül nem fogadott el minden igyekezeted ellenére akkor az apában keresd a hibát és a kapcsolatotok bizonytalanságát ne a kislányban.

Ha az apa egyértelmüen állt volna hozzád a lánya pikk-pakk elfogadott volna. Sajnos nem ez történt, de a kislánynak ehhez nincs köze.

2012. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Így igaz, én is azt mondom, a kislány nem tehet semmiről. Igazából az apa sem fogadott el. Ez van. Az eszemmel mindig tudtam nem oké, de a szívem irányított, sajnos.
2012. aug. 9. 12:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy a 3 éves gyermeknek is joga van ahhoz, hogy mindenről elmondja a véleményét a szüleinek, de úgy kell nevelni, hogy tudomásul vegye, hogy akarata nem mindig érvényesül. Pl. egy 8 éves szorgalmasan tanuló, rendes gyermek szerintem több tiszteletet érdemel, mint egy rendetlen, lusta felnőtt.


Családban természetes hogy szülőkhöz párjuk és gyerekeik állnak legközelebb, utána általában következnek szüleik, testvéreik.


Ha egy apa bizalmát viselkedésével kiérdemelte a lánya, akkor természetes hogy jobban hallgat rá, mint egy nem túl régóta meglevő párjára. És ha a lány úgy érzi, hogy apjához nem való a párja, akkor lehet hogy szemét módszereket is bevet annak érdekében hogy a nőt eltávolítsa.


Az apának viszont az kell mérlegelni, hogy lánya miért akarja párját eltávolítani, ha pl. látja hogy csak azért, mert nem akarja hogy apja mást is szeressen, akkor elbeszélgetéssel helyre kell tenni a kislányt, megmondani neki, hogy miért van szüksége a férfinak a nőre.

2012. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy értelmes, önérzetes kiscsaj soha sem fogja kedvelni azt a nőt, akit bűnösnek érez abban, hogy családjukat szétrombolta, vagy ha azóta másik nő van apja életében, akkor meg lehet hogy lehetőséget érez arra hogy apu, anyu és ő újra egy család legyen.
2012. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem éltünk együtt. Amikor mentem csupa jó dolgokat csináltam, igyekeztem alkalmazkodni. Viszont a kislány borzasztóan féltékeny volt rám, a nagymama szerint bárki lett volna helyembe arra is.
2012. aug. 9. 12:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha az apa nem szeretett,akkor kislány ide,vagy oda,nem vesztettél vele semmit.
2012. aug. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De én nagyon szerettem.

Igaz egyoldalú volt az érzelem, Ő nem bántott, És ezt nagyon tudtam értékelni, engem kielégített.

2012. aug. 9. 18:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!