Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy érezhetően látszat házassá...

Egy érezhetően látszat házasságban vajon belszól-e, beleszóljon-e (beleszólhat-e) a férj, ha a felesége egy nagyon régi jóbaráttal összeszűrte a levet?

Figyelt kérdés
Mindhárman túl vagyunk az ötvenen. Ugyanabban az évben házasodtunk. Barátomék még vacsoravendégek is voltak az esküvőnkön. mindkettőnknek gyerekei is vannak, nekek unokám is. Én már húsz éve el is váltam, és nem házasodtam újra. A barátomék házassága is megromlott, szinte nyílt titok, hogy a ház, a vállalkozás, a vagyon - és a barátom esetleges zsarolhatósága - tartja őket össze, és már tíz éve külön hálószobában is alszanak. Egy közös ismerősünk jobban ismeri, úgy tudja, azóta nincs is köztük semmi. A fiú sokáig nem merte kijelenteni, hogy csak egy fedél alatt laknak, de kb. egy éve mondta, hogy én jobban jártam, mint Ő, mert már nem élek rossz házasságban. Szóval összejöttem az asszonnyal. Semmilyen tervünk nincs, egyszerűen kihasznájuk azt a "kapuzárás előtti" lehetőséget, hogy érzelmileg függetlenek vagyok, ráadásul én jogilag is. Olyan rég óta nincs köztük semmi, hogy ezt nem lehet házastársi hűtlenségnek tekinteni. Természetesen a találkák nálam történnek. Ennek ellenére az asszony megváltozott viselkedéséből, véletlenül meghallott telefonhívásokból a férj, a barátom megsejthet valamit. Számon nem kérne, mert 10 évig Ő sem bírhatta ki nő nélkül, és megvannak a "csatornái", de mit kellene válaszolnom, ha rákérdezne, hogy viszonyom van-e a /gyakorlatilkag volt/ feleségével? Ilyen családi háttérrel vállalhatjuk ezt a partnernőmmel nyíltan?
2009. jún. 7. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem itt nem is az a kulcs motívum, hogy a hölgy férjezett e vagy sem. Hanem az, hogy a férje a barátod. Attól függetlenül, hogy már nem szereti, az szégyen ha nyíltan megcsalnak valakit. Én biztosan megszakítanám a barátságot veled, ha a férj helyében lennék és kiderül. Mondjuk más kérdés, hogy én nem tudnék ilyen látszat házasságban élni, akármilyen anyagi áldozat is lenne az ára.
2009. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet a kedves első hozászólóval, hogy ez nyiltan megcsalás lenne, hiszen a kérdés kirója külön ihangsúlyozta, hogy a pásztorórák nála zajlanak. Tíz év kihagyás után mit csalnak meg. És ha a házaspár már külön költözött volna? És a férj nem csal? (Tán önmetartóztat?) Előfordulhat, hogy az ötvenéves asszonynak az elmúlt tíz évben nem is volt "kalandja"

Ez csak arra volt válasz, hogy ezt nem tartom házastársi hűtlenségnek.

Arra meg, őszintén megmondva, képtelenség válaszolni, hogy ezt a a kérdés kiirója bevallja-e a hölgy férjének, ha rákérdez, mert a feleségét biztosan nem fogja, mint kiderült, olyan nagy erkölcsi alapja sincs.

2009. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kérdezne rá a férj? Talán lelkiismert furdalásod van? Akkor - bármennyire is jó Nektek - sürgösen be kell szüntetni a kapcsolatot.

Egyébként 10, egy fedél alatt, külön hálószobákban átaludt év az akkora idő, hogy egy nyitás szinte már megengedhető.

Csak azt tanácsolom, annyira "ügyesen" kell csinálni, hogy a férj ne jusson el a gyanujában addig, hogy legyen bátorsága rákérdezni!

2009. jún. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

"Olyan rég óta nincs köztük semmi, hogy ezt nem lehet házastársi hűtlenségnek tekinteni."


Ez szép! Ki kell ábrándítsalak, attól még, hogy nem tetszik, ez igenis megcsalás és hűtlenség, a férjjel szemben meg nagyon gerinctelen a viselkedésed. A férj kilengései nem jogosítanak fel arra titeket, amit csináltok.

2009. jún. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A legnagyobb tisztele hangján mondom, nehog személyeskedésbe menjen át a dolog: Nem kettőnkről és nem magamról kértem véleményt, hanem választ arra, hogy mit mondjak, mit tegyek, ha a dolog kezd nagyon gyanússá válni. 10 éve elváltak ágytól asztaltól! A papnak nem tett fogadalom (u.i nem volt egyházi esküvőjük), a házastársi hűség ennyire (értelmetlenül) kötelez??
2009. jún. 8. 15:26
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

Nem lenne jobb, ha ele allnatok es megmondanatok, hogy ez van es kesz.

Hozzad nem koltozhet a holgy? Nem irtal semmit az erzelmekrol, gondolom szeretitek egymast. Ha mar igy alakult, mindenkepp mondjatok el neki is, hogy tisztan lasson, mert tenyleg nem lenne jo vege, ha magatol jonne ra.

Udv.

2009. júl. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Ez nem megcsalás. Ha 10 éve nem is élnek szinte "együtt", akkor akár testvérnek is lehet őket tekinteni (nagy túlzással). Szerintem ha szereted azt a hölgyet, akkor ne a barátság megváltozásán gondolkozz. Utánunk a vízözön alapon nyílt kártyákkal kell mostmár játszani. (Még valami. Ez csak elvi dolog; a házasságról. Az , hogy nem volt egyházi esküvő még nem jelenti azt, hogy "nincs érvényessége" egy házasságnak!Az csak egy külön ceremónia. Egyik felekezet papja sem esket-ezt rosszul mondják- ; hanem áldását adja a már megkötött frigyre)

2009. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez amolyan "a kecske is jól lakjon a káposzta is megmaradjon"-helyzet. Csakhogy! Amíg valaki házasságban él, addig bizony megcsalja a másikat, ha egy új kapcsolatot kezd. És itt teljesen mindegy, milyen indokkal, háttérrel teszi.


Sokkal becsületesebb, gerincesebb, tisztább dolog volna vagy nyíltan felvállalni, egyúttal elválni, vagy felhagyni a kapcsolattal, ha a vagyont fontosabbnak érzi a feleség, esetleg csak szexuális vonzalom van köztetek..


Mit mondj a barátodnak? Tényleg barátod? (Én akkor mást kerestem volna magamnak, nem a feleségét, még ha tetszik is. Esetleg megvártam volna, amíg rendezi a viszonyát, elválik.) Semmiképpen ne hazudj, és ne szépítgesd, amit tettél, tettetek.


Visszatetsző számomra érzelmek nélkül, pusztán a pénz miatti együtt maradás, aztán az ezzel járó kényelmetlenségekkel (szexhiány) takarózni.

2009. júl. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!