Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt mindenki már 18-19évesen...

Itt mindenki már 18-19évesen dolgozott?

Figyelt kérdés

Úgy letudjátok szólni az embert,ha 19-20 évesen nem ad haza még pénzt, simán kijelentitek,hogy szerezzen magának munkát(diplomás embernek sincs munkája, nemhogy egy érettségizett vagy érettségizetlen fiatalnak), szálljon be a családi kasszába,amit megakar venni saját pénzből vegye.

Ti mindannyian már dolgoztatok ilyen idős korotokban és majdnem függetlenül éltetek a családotoktól?

Ne meséljétek már be,hogy ti mindent egyedül csináltatok meg,miért ilyen álszent itt mindenki?


2012. júl. 7. 09:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%
mert az emberek igen szeretik verni a mellüket, ha "elesett" embert látnak, inkább meg is rugdalják....ez van, ilyenek az emberek....persze csak egy szint alatt, ne vedd magadra
2012. júl. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

Én még egy percet sem dolgoztam, csak a munkahelyi gyakorlaton suli időben és nyáron 2 hétig.

Kezelésre járok 5 éve minden nyáron, enyhítő körülmény, és árvaságiból tartom fenn magam és az alkesz apám...

22/L

2012. júl. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
74%

Pedig de,sőt,mivel anyám kisöcsémmel otthon volt,és feketén bedolgozást vállalt egy nyomdának,abba én is segitettem rengeteget,gimisként is havi 30-40 ezrem volt havonta (2003-2005 körül ez többet ért mint most).

Gimi utáni nyáron nem dolgoztam csak,aztán egyetemre erülve kezdtem el ismét,kerestem annyit hogy anyámék egy forintot nem kellett hogy adjanak,aztán már annyit is hogy egy albit fenntudjak tartani.

25/N

2012. júl. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
A francokat. Maximum diákmunkát vállaltak már azok akik azt mondják dolgoztak. Én 19 éves vagyok tavaly érettségiztem idén tanultam szakmát 1 év alatt és nem tudok elhelyezkedni. És rengeteg ilyen velem egykorú ember van, nagyon sok, akik még a szüleivel laknak és semmi keresetük meg munkájuk nincs. Szomszédomban van egy srác aki tavaly diplomázott mérnöki szakon és most segédmunkás egy vállalkozónál keres vagy havi 80-90 ezret és megszakad a munkába, nem sír hogy ő ezért tanult meg ezért, örül hogy végre munkája van. Az én barátnőmről meg nem is beszélek, ő is csak néz ki a fejéből, de ő még arra se hajlandó hogy plusz szakmát tanuljon. Ez van sajnos sokan nem tehetnek arról hogy nemtudnak beszállni a családi kasszába.
2012. júl. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 intrepid ***** válasza:
60%
Én speckó szakmunkásképző után 17 évesen dolgozni mentem, elköltöztem otthonról, és qrvára élveztem, hogy nem szólhattak bele az életembe. Ehhez hozzátartozik, hogy akkoriban a hosszú hajért is ugatott apám, de arra is volt megjegyzése, hogy miért járok edzőcipőben. Az az edzőcipő drágább volt, mint az ő legdrágább cipője. Viszont könnyen leszereltem, mert nem az ő pénzét költöttem, többet kerestem, mint ő.
2012. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
69%
15 éves koromtól kezdve csináltam diákmunkákat, aztán 19 voltam amikor az első bejelentett állásom lett. Amikor a jogsit csináltam 17,5 éves koromban azt is saját magam fizettem ki, miközben osztálytársaimnak mind a szülei fizették.
2012. júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%
Én érettségi után, mivel nem vettek fel az egyetemre, elmentem dolgozni. Aztán pár évvel később a fősulit is munka mellett csináltam.
2012. júl. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%
17 voltam mikor suli mellett kezdtem melózni,18tól 20éves koromig abból tartottam el magam.20éves vagyok,főállásom van.
2012. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, aki középiskola után azonnal munkába állt és nem tanult tovább, az miért ne mondhatná, hogy ő már 17/18/19 éves korától dolgozik?

Én 15 éves korom óta, igaz, hogy csak hétvégente illetve az összes szünetemben, de ez elég volt arra, hogy legalább "zsebpénzt" ne kelljen a szüleimnek adniuk, simán megvehettem az Adidas cipőt vagy a drágább biciklit, a tankönyveimet, nem anyámékat terheltem vele. Valódi munkába közel 23 évesen álltam, mint azok általában, akik továbbtanultak. De én legalább a szakmámban dolgozom, nem volt elvesztegetett idő az az 5 év. És nem, nem érzek lelkiismeretfurdalást azért, mert gimi után továbbtanultam. Amit tudtam, megtettem, hogy könnyítsek anyuék terhein, de úgy érzem, megérte még 5 évig az iskolapadot koptatni.

27/N

2012. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

Hát, én sajnos tényleg rá voltam erre kényszerülve.

A szüleim soha semmivel nem támogattak, bár ígérték, azért is mertem egyetemre jelentkezni, de csak az első egy-két hónapban kaptam egy kevés kaja pénzt, utána semmit.

Ráadásul gimi utolsó évében váltak el, mi egy munkásszállóba kerültünk anyával (munkahelye révén), ahol az ő fizetésének 70-80%-a elment a szállás díjára, a maradékból meg épp hogy nem haltunk éhen. Szóval 18 évesen már 12 óráztam egész nyáron (ez abszolút nem ritka diákok körében), és hálát adtam érte, bár ősszel így is egy fitying nélkül jöttem fel lányegében Pestre, mert a fizetésem elment otthon kajára meg a szállásra.

Onnantól kezdve csak a diákmunkára számíthattam (ha havi 20-at összeszedtem, már örültem, mert sokszor ennyi munkát sem kaptam, pedig nem keveset jártam utána), meg a szociális ösztöndíjra, de az is nagyon kevés volt, szóval havonta annyi pénzem volt, hogy kifizettem a koleszt, a bérletet, vettem néhány alap tisztálkodószert (sokra nem futotta), meg minden nap tudtam enni szendvicseket...

Hadd ne mondjam, mennyi erőm volt első év végére a tanulásra, meg a melóra (a depresszív alaptermészetem sem sokat segített, ahogy az sem, hogy a szüleimmel kb. nulla kapcsolatom volt ekkorra).

Szóval hiába írják itt sokan, hogy nehéz szakot végeznek, plusz rengeteget dolgoznak mellette, és aki nem bírja, az gyenge, meg is érdemli, amit kap.

Én nem szégyellem, hogy minden hátszél és családi támogatás nélkül belebuktam elsőre, meg másodszorra is az egyetemi létbe, de most próbálkozok harmadszorra, és mivel most már áll valaki mögöttem (a párom), érzem, hogy sokkal erősebb vagyok.

Nem az a gáz, hogy egyedül nem ment. Az lett volna baj, ha nem próbálkozok minden kudarc után újra.

2012. júl. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!