Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt mindenki már 18-19évesen...

Itt mindenki már 18-19évesen dolgozott?

Figyelt kérdés

Úgy letudjátok szólni az embert,ha 19-20 évesen nem ad haza még pénzt, simán kijelentitek,hogy szerezzen magának munkát(diplomás embernek sincs munkája, nemhogy egy érettségizett vagy érettségizetlen fiatalnak), szálljon be a családi kasszába,amit megakar venni saját pénzből vegye.

Ti mindannyian már dolgoztatok ilyen idős korotokban és majdnem függetlenül éltetek a családotoktól?

Ne meséljétek már be,hogy ti mindent egyedül csináltatok meg,miért ilyen álszent itt mindenki?


2012. júl. 7. 09:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
47%

Hát én igazából minden szabadidőmben melózok 14 éves korom óta, statisztálok. Jól fizet, egy napra kapok 7000 ft-ot (általában reggel 9-19-ig, ebben 4-5 órányi szünet van).


Mondjuk ehhez a kérdéshez szerntem pont nem olyanok írtak, akik ugatnak az általad említett kérdéseknél. Ilyenkor nincs nagy pofájuk.

2012. júl. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
78%
ez nem bemesélés,már a részemről.98 ban érettségiztem 2 hónap múlva kezdtem dolgozni.19 évesen költöztem el otthonról.Ezt miért nem lehet elhinni?Ha a gyerekeim 20 éves korukban még tanulni fognak természetesen elfogom látni őket mindennel .
2012. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
36%

nem

22 éves koromig csak tanultam,1x mentem nyári munkára abból hazaadtam,de nem mindet.

Sosem várta el anyukám aki egyedül nevelt fel,hogy hagyjam abba a tanulást csak azért hogy betudjak adni a kasszába.De tényleg sok itt az álszent és nem csak ebben a kérdésben.

2012. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
86%

Én igenis azt gondolom, hogy 19-20 évesen már felnőtt valaki annyira, hogy adjon haza pénzt.

Főállásom 19 éves korom óta van, a legelső fizetésemből is adtam már mert így éreztem helyesnek.

Amúgy diákmunkát nyári munkát 15 éves koromban már végeztem. És igen nekem is ugyanolyan nehéz volt elhelyezkedni, de véleményem szerint kifogás, hogy nem lehet munkát találni. Én bármit elvállaltam, dolgoztam raktárban feketén cipőket dobozoltam, bugyit csomagoltam ésatöbbi.

Szóval szerintem egy ennyi idős embernek illik már dolgozni és hazaadni. (amúgy én is továbbtanultam, de főállás mellett szereztem diplomát, és azt is én fizettem)

2012. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
25%
én 22 évesen kezdtem el dolgozni, azelőtt még sosem dolgoztam és semmi pénzt nem adtam haza, sőt anyám adott még zsebpénzt mindenre és nem is várta el, hogy adjak haza neki pénzt amikor már dolgoztam.
2012. júl. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

én 13-14 éves koromtól dolgoztam, filmforgatáson statisztaként, szülői emgedéllyel, és minden nyáron egy nagy cégnél, ahova 18 éves koromban fel is vettek állandóra, évekig még ott voltam.


18évesen már külön éltem, az akkoripárommal :D viszon nagyon szeretem a családomat és sűrűn járok haza, de igen, valamilyen szinten független voltam.


amikor később egyedül laktam albérletben, segített anygilag a családom, amikor megtehették.

2012. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
én 16 évesen kezdtem dolgozni,estin érettségiztem.
2012. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
69%

Én 19 évesen érettségi után, OKJ-s szakma mellett döntöttem, nem láttam értelmét a továbbtanulásnak.

Megcsináltam egy AWI hegesztő tanfolyamot. 2,5 - 3 hónapot ültem otthon a tanfolyam után és sikerült elhelyezkednem. 1 éve dolgozok már ott. 20 évesen kezdtem ott dolgozni, mondhatni külön élek, hétvégente járok csak haza, ha nem maradok hétvégi túlórán. Én borsodi vagyok, a munkahelyem meg pest mellett van.

Túlórákkal megkeresem a havi 220-300 ezret. December óta nem volt 200 alatt a keresetem.

Tettem is félre már több mint 1 millió forintot. Muterral élek, leszázalékolt, szóval segítenem kell.

Fizetek 14ezer hitelt, adok ezenfelül havi 30-50 ezret, van mikor odaadtam 90ezret, most 130at...

Szóval ez se jó, ha tudja a szülő, hogy mennyit keres a gyerek.... nem tudok nem adni..

De megvettem magamnak mindent amire szükségem volt, notebook, ruhák, mozik stb... És még így is tudtam félretenni majdnem 1,3 milliót 1 év alatt.


21F

2012. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azért nem mindenki szólja le a másikat!

Én már 16-17 évesen a nyári szünetekben diákmunkáztam (szórólapoztam, takarítottam egy vendéglőben, napszemüveget árultam), hogy legalább a tankönyveimet ne a szüleimnek kelljen fizetnie, meg valami ruhát is tudjak venni magamnak sulikezdésre.

18 évesen felvettek az egyetemre, de nem kezdhettem el, mert történt egy komoly dolog a családban, ami miatt inkább dolgozni kezdtem, hogy a szüleimnek segíteni tudjak.

Ha ez nem lett volna, nem kezdtem volna 18 évesen dolgozni, hanem tanulással telt volna el 4 évem. Ezek ismeretében én nem nézem le azokat, akik 18-19 évesen nem mennek dolgozni, hanem tanulnak.


Egyedül azokat nézem le, akik nem is akarnak dolgozni, miközben nem egyetemre vagy főiskolára járnak, hanem lopják a napot-szerintem jogosan...


27/L

2012. júl. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!