Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt mindenki már 18-19évesen...

Itt mindenki már 18-19évesen dolgozott?

Figyelt kérdés

Úgy letudjátok szólni az embert,ha 19-20 évesen nem ad haza még pénzt, simán kijelentitek,hogy szerezzen magának munkát(diplomás embernek sincs munkája, nemhogy egy érettségizett vagy érettségizetlen fiatalnak), szálljon be a családi kasszába,amit megakar venni saját pénzből vegye.

Ti mindannyian már dolgoztatok ilyen idős korotokban és majdnem függetlenül éltetek a családotoktól?

Ne meséljétek már be,hogy ti mindent egyedül csináltatok meg,miért ilyen álszent itt mindenki?


2012. júl. 7. 09:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
92%

én sosem írtam ilyen kérdéshez azt, hogy 18 évesen mindenkinek kötelező eltartani magát, de a luxust igenis ne követelje a szülőktől, azért dolgozzon meg.

teszem azt akar egy ájfónt, vagy autót, vagy robogót, vagy tökömtudja milyen 20 ezres rucikát.


ezzel arra szeretnék rávilágítani, hogy becsülje meg, h a szülei egész nap azért görnyednek, hogy neki kaja legyen az asztalon, és ezen felül ne követelőzzön.

jó, ha az ember fiatalon megtanulja, h bizony a pénz nem fán terem, és már egy ezresért is elég sokat kell gürizni.


amikor én egyetemre kerültem, elmentem dolgozni, h legyen miből szórakoznom, ruházkodnom, és még félre is tettem egy keveset.

anyukám nem húzott le, kaptam kaját, ha kellett kaptam könyvet, de az úgymond luxust, azt a saját zsebemből csengettem.

2012. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
42%

19 éves vagyok, és még egy percet nem dolgoztam soha életemben. OKJ-s szakmát tanulok, első évemnek vége, épp benne vagyok a nyári gyakorlatban, de ez sem munka, inkább tapasztalatszerzés, ami kötelező. Jövőre meglesz a papírom, akkor már úgyis el kell mennem. De mostanáig még nem dolgoztam, sőt ha fogok is, sem fogok itthonról elköltözni, hanem ugyanebben a házban segíteni fogok a bevásárlásban, számlák befizetésében, stb.


Ja, és abban igazat adok neked kedves Kérdező, hogy nehéz munkát szerezni, mindenhol kihalásos alapon veszik fel az embert, vagy jó nagy protekcióval... Ha meg találnál munkát, annak a feltételeibe meg nem esel bele. Az én munkakörömben is, ami van álláshirdetés, szinte csak csinos, jó külsejű lányokat vesznek fel, namármost, én nem vagyok az, szóval már itt elbukom...


Addig van rám is jó világ, amíg tanulok, utána, hogy mi lesz velem, nem tudom...


19/L

2012. júl. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Nos, én már valóban dolgoztam 18 éves koromban. Munka mellett diplomáztam. Épp ezért rohadtul nem voltam független a családtól. (másképp nem is ment volna a munka+diploma kombó)

Épp ezért nem is szólok le senkit.

2012. júl. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Igen, én már dolgoztam 20 évesen, de ha időben megyek el dolgozni, már 18.5 évesen is melóztam volna. Bánom is, hogy nem kezdtem még előbb.
2012. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
73%
18 vagyok, most érettségiztem és (hiába vagyok beregisztrálva a környék összes diákszövetkezeténél) alig dolgoztam még. szórólapos melóm volt meg kérdőívezős meg ilyenek, de az is csak alkalomadtán, sok pénz nem gyűlt össze. meg én úgy vagyok vele, hogy vagy a tanulás, vagy a munka. olyan gimibe jártam, ahol napi szinten megkövetelték a készülést elég durván, de meg is lett az eredménye (4,8-as érettségi osztályátlag pl.) és így jövőre az egyik pesti egyetemen tanulhatok tovább. és mivel ott is bent kell maradni, teljesíteni kell, nappali tagozatosként egyelőre biztos nem fogok munkát vállalni. a szüleim támogatnak és a gyakoris véleményekkel ellentétben nem érzem magam szarul emiatt. majd ha lesz rá lehetőségem később, meghálálom nekik.
2012. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
17 éves koromtól diák munkáztam végig az egész nyarat, de egyébként nem dolgoztam csak suliba jártam. Leérettségiztem, elkezdtem egy pénzügyes sulit amit abbahagytam. De a lakást fenn kell tartani valahogy, ezért már főállásban dolgozom. Szeptembertől levelezőn folytatom a sulit most már meló mellett.
2012. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
22/L. Utolsó voltam.
2012. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
mikor suliba jártam minden nyarat végigdolgoztam és mindent leadtam apának, mert segítettem neki. ilyen egy család. 19 évesen kezdtem el rendesen dolgozni, tehát 4. éve nyomom egy munkahelyen. segítettem apának 2 éven át, majd elköltöztem, de most is segítem valamennyi pénzzel. én nem vagyok álszent, köszönöm kérdésed :)
2012. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Én ha akartam se tudtam volna 18 évesen elkezdeni dolgozni, mert pont abban az időben lettem ennyi, amikor már elmúlt a szocializmus és nem kapott mindenki automatikusan munkát, viszont a diákmunka nagyon új volt még és nem volt elterjedve mifelénk. 22 évesen kezdtem suli utolsó éve mellett.
2012. júl. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
50%

Én dolgoztam,de csak diákmunkát,max heti 1-2 napot,meg nyáron. De ez nem jelenti azt,hogy független lettem,ez egy nagy baromság. Attól ugyanúgy anyámék fizették a rezsit,a kaját stb . Én ebből a pémnzből a ruháimat meg a bulizást fizettem,aztán ennyi.

Persze ha a szüleimnek szüksége lett volna rá,adtam volna belőle de nem fogadták el. Ne aggódj,engem már ezért is megszóltak itt,hogy miylen dolog ,hogy valaki 18 évesen nem fizeti ki a rezsinek a felét,sőt ,hogy lehet még otthon élni ilyen "aggastyán" korban,milyen gáz,élősködő stb:D Én ezeken csak röhögni tudok,vagy egy másik bolygón élnek,vagy valamilyen komplexusokat probálnak így kompenzálni. Mi egy tök normális család voltunk mindig is,és vagyunk is. Anyáméknál 18 éves korom után sem albérlő,hanem a gyerekük voltam és segítettek ahogy tudtak. Már nem lakok velük, de soha egy fillért sem fogadtak el tőlem,mondták,hogy gyüjtögessem inkább.

Ha vamaikor haza megyek,nyugodtan kivehetek a hütőből egy szelet süteményt,vagy kenhetek egy vajaskenyeret,és nem kell kifizetnem (ezt a hajmeresztő hüyleésget éppen ma olavstam,hogyha már nem laksz otthon ki kell fizetni ha eszel valamit) .

Hozzá tartozik,hogy tanultam,nem otthon lébecoltam még évekig érettségi után,akkor persze,jogos az élősködő kifejezés,na de ami ezen az oldalon folyik az egy vicc.

2012. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!