Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor jelentettétek be, hogy...

Mikor jelentettétek be, hogy babát vártok?

Figyelt kérdés

A vártnál kicsit korábban ugyan, de ma kiderült, hogy babát várunk a párommal. :)

A kérdésem az, hogy ti mikor szóltatok a szülőknek, rokonoknak és hogyan?

Illetve a munkáltatómnak mikor kellene elmondanom a nagy hírt és szintén hogyan? Jóban vagyok a főnökömmel, tudom hogy osztozna az örömömben, ugyanakkor azt is tudom, hogy jelenleg a cégnél senki nem tudna helyettesíteni, így külsőst kell majd felvennie, amíg én otthon leszek.



2013. jún. 12. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok :)!!! Hány hetes a kicsi ? A 12.hetet várd meg .A munkahelyen nem tudom mi a módi .
2013. jún. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
fokozatosan. szülőknek azonnal (mindketten felhívtuk őket telefonon még aznap), aztán röviddel utána tesók, pár héten belül szűkebb család (nagynéni, unokatesó). mindenki másnak én csak az első trimeszter lejárta után mondtam, még a barátoknak is, kivéve, ha épp elmentünk vhova este, akkor nem titkolóztam, olyna nyilvánvaló volt, h egyszercsak egyáltalán nem iszom és már nem is dohányzom. felesleges lett volna másra fogni, meg úgy éreztem, h ezzel picit mintha a babámat tagadnám meg. úgyhogy ha úgy hozta a helyzet, akkor elmondtam, de teljesen magamtól csak a 11. hét vége felé. a főnököddel közöld mielőbb, lehetőleg írásban.
2013. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid biztosan örülnek majd neki,menjetek el hozzájuk,és mondjátok el!
2013. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a családnak mind kétszer a 9. héten jelentettem be.és mi csak simán közössen a párommal elmondtuk ,hogy babàt várunk.nálunk is picit korábban jott a vártnál ,és igy azt is akkor jelentettük be ,hogy külön költözünk.

Munkába a 12héten jelentettem be,még a 8.hónapig dolgoztam,de én nemis terveztem,hogy oda vissza fogok menni szülés után.örültem ,hogy elszabadultam. :)

2013. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én korán-4-5 hetesen tudtam meg a jó hírt. Először persze a férjemnek szóltam, aztán a szülőknek, családnak. Nem vagyok babonás igazán, a barátaimnak, meg aki közel áll hozzám, annak elmondtam rögtön, ahogy összefutottam velük. A munkahelyemen akkor szóltam, mikor a védőnőtől megkaptam a kiskönyvet, a 8.-ik hét körül.
2013. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy írásban közöld a munkáltatóval akármilyen jóban is vagytok, így vagy a legnagyobb biztonságban. Legyen nálad a kiskönyv, írd meg e-mailben és mondd el személyesen is.
2013. jún. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 klopusz ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem, kb. tízhetes voltam, amikor elmondtuk szüleimnek. Egyszerűen megkérdeztük: mit szólnátok hozzá, ha háromszoros nagyszülők lennétek? (Tesómnak már volt kettő csemetéje.)


Barátnőmék meg úgy köszöntek a szülőknek: Szervusztok nagyszülők! Mire: Nem vagyunk nagyszülők? Erre barátnőmék: Fogadjunk?

Jófej az egész család, úgyhogy nagy röhögés és örömködés lett belőle.

2013. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Főnökömnek azonnal,mert rögtön veszélyeztetett lettem.Mindenki másnak 12.héten.Nem babonából,hanem a korábbi rossz tapasztalatok miatt.
2013. jún. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyen, édesanyámnak 7.hét. Férjem 6.hét, amikor megtudtuk :) Anyóséknak 8.hét, akkor már volt UHom róla. Amúgy sem tudtam titkolni, mert sokszor hánytam és anyósom rögtön levágta :)
2013. jún. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Páromon kivül csak a doki tudta a 7.hétig.

Akkor szóltam a főnöknek,rögtön könnyitett melót kaptam (bár addig se volt nehéz,de onnantól szabály szerűen zavart pihenni napközben).

Szülőknek csak 12.hét után,ahogy mindenki másnak.

2013. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!