Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez tényleg elég...

Szerintetek ez tényleg elég proli dolog?

Figyelt kérdés

Amikor a kislányom még kicsi volt sok ruhát kaptunk,nem kellet vennem sosem.Most már nagyobbacska és nem kapunk senkitől semmit.

Mivel nem élünk nagy lábon igy ezen is próbálok spórolni,méghozzá úgy hogy aukciókon keresem a legolcsóbb ruhacsomagokat,legtöbbször olyat veszek ahol sok ruhát adnak apró pénzért mert a ruhák szakadtak és foltosak.A szakadtat megvarrom vagy ha olyan akkor átalakitom kicsit, a foltosat meg kimosom,az esetek többségében kijön a folt.Sógornőm ledöbbent amikor ezt elmondtam neki,neki is ruhagondjai vannak és csak elmeséltem én hogyan hozom ki szinte ingyen a ruhákat.


2013. jún. 12. 09:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem proli dolog. Ügyes vagy és leleményes. Én is a turiból szedem össze a jobbnál jobb ruhákat. Fehérneműt és cipőt nem, de például a barátnőmnek még a fürdőruhája is márkás turis.
2013. jún. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi egész jól állunk anyagilag, mégis mindig turkálóban vásárolok magamnak is és a lányomnak is. Nincs szívem egy kis pólóért 2-3 ezer forintokat kifizetni, amikor találok használtan is ugyanolyan szépeket 200-ért. Én is márkás ruhákban járok, irodában dolgozom ahol megy a rongyrázás, de mindig divatos vagyok, kicsit sem lógok ki azok közül, akik a plázákban költik el a fizetésük nagy részét. Nem tudom, hogy hallottad-e, de például nagy botrány volt abból, hogy Ukrajnában betiltották a turkálókat, mert olyan szinten ott költötték el a pénzüket az emberek, hogy sorra mentek tönkre a ruhaüzletek. Az emberek nem hülyék.
2013. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
13%

Az, de nem olyan értelemben, ahogyan gondolod: a dicsekvéssel (lám te milyen leleményes vagy) kevert panaszkodás (csak szakadt és foltos jut a gyereknek, te milyen szegény vagy) sosem jelent jót.


Tanulj meg varrni és kötni! Vadi új ruhácskákat gyárthatsz a gyerekednek, potom pénzből. Na az a leleményesség, nem a szakadt ruha foltozása és a panaszkodás a nyomorról.

2013. jún. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha a kislányon a ruhák jól állnak, és tényleg nem koszos meg szakadt, akkor legyél büszke magadra, hogy milyen leleményesen oldod meg. Nem tartom proli dolognak.
2013. jún. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%

"Tanulj meg varrni és kötni! Vadi új ruhácskákat gyárthatsz a gyerekednek, potom pénzből."


Ja, persze, dolgozni meg majd a szomszéd Mariska fog helyette. Nincs erre idő. Ha dolgozik, akkor azért, ha meg otthon van, akkor töltse már inkább a gyerekével az idejét, mint hogy éjjel-nappal ruhatárat gyárt neki.


Azt, hogy leleményes, nem a kérdező mondta magáról, hanem aválaszolók. Nem látok sem panaszkodást, sem dicsekvést a leírásban, pedig elég érzékeny vagyok a rinyagépekre meg a beképzelt libákra is.

2013. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én szakadt, foltos ruhákat őszintén szólva nem vennék meg, de nem ítélem el azt, aki megteszi. Nekem ez szimplán túl sok. Remekül varrok, de egy szakadt ruhán mindig látszani fog a foltozás, varrás, és azért ilyen göncökben nem járatnám a gyerekemet.


Egyébként egyetértek azzal, hogy a gyerekruha drága, érdemes akciósan vagy turkálóban beszerezni azt, mert nagyon hamar kinövik.

2013. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te igazi anyuka vagy ,a kisgyereked olyan ruhákba járhat,amiben benne van a Te kezed munkája is! :) szerintem ez nem proli hanem inkább nagyon szép dolog!
2013. jún. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

a dicsekvéssel (lám te milyen leleményes vagy) kevert panaszkodás (csak szakadt és foltos jut a gyereknek, te milyen szegény vagy) sosem jelent jót.


Tanulj meg varrni és kötni! Vadi új ruhácskákat gyárthatsz a gyerekednek, potom pénzből. Na az a leleményesség, nem a szakadt ruha foltozása és a panaszkodás a nyomorról.


Nem dicsekszem,a családomon kivül erről senki nem tud,itt meg senki nem ismer:)

Nem vagyunk mély szegények,nem nyomorgunk,talán ezért döbbenhetet meg a sógornőm is mert ugymond ezt nem nézné ki belőlünk.Spórolós tipus vagyok,és úgy érzem ezen kivül máson nem lehet egy gyereknél spórolni.

Nyilván vannak szép ruhái is boltba vagy ha valahova kimozdulunk,de itthonra ilyen ruhákat adok rá.Szakadt ruha annyit tesz hogy elengedte a varrásnál,tátongó lyuk egyik ruhán sem volt amit vettem,gondolom azokat már nem adják el.

Simán megértem ha valakinek ez már sok,nekem is vannak olyan dolgok amire azt mondom na azért ezt már inkább ne mert nekem nem fér bele,de attól még nem nézem le mert másnak meg belefér.

2013. jún. 12. 11:11
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Ügyes vagy. A barátnőm és én is megengedhetjük magunknak, hogy a gyerekeket új ruhába járassuk, de egy-egy jó vételt nem hagynánk ki, én pl. szuper farmer kötényruhácskákat vettem a vaterán, olcsón, tökéletes minőségben. Sőt, cserélgetünk is, amit kinőtt a gyerekünk, egymásnak kölcsönadjuk. Anyukám is szokott varrni a gyerekeknek, főleg a pizsamákat, filléres összegből. Amit meg megspórolok a ruhákon, azon inkább veszek egy könyvet a gyerekeknek.
2013. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

13-nak

Látszik, hogy se kötni, se varrni nem tudsz.

Ugyanis nem hogy olcsóbban nem jön ki, de még sokszor drágább is az alapanyag, mint a bolti.

Egy pulóverhez kell 3-4 gombolyag fonal, ami rögtön legalább 2000 Ft. Ennyiből jobb esetben én is egy-két ruhacsomagot veszek.

Varrásnál dettó. Egy méter anyag 780-2500 Ft között mozog, és a gyereket biztos nem járatnám műszálas ruhában.

Egy méter anyag áráért két-három tiszta pamut, márkás, sok esetben címkés (tehát sosem hordott) gyerekpólót tudok venni a turiban.


Kérdező:

Le kell tojni másokat, és ennyi. Nektek megfelel ez a módszer, meg még pár ezer spórolós anyukának szerte az országban, a sógornőd meg sopánkodjon. Gondolom arra akart kilyukadni, kitől kapod a ruhákat ingyen, mert ő is ment volna kunyerálni, így meg nem tud.

:P

2013. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!