Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez tényleg elég...

Szerintetek ez tényleg elég proli dolog?

Figyelt kérdés

Amikor a kislányom még kicsi volt sok ruhát kaptunk,nem kellet vennem sosem.Most már nagyobbacska és nem kapunk senkitől semmit.

Mivel nem élünk nagy lábon igy ezen is próbálok spórolni,méghozzá úgy hogy aukciókon keresem a legolcsóbb ruhacsomagokat,legtöbbször olyat veszek ahol sok ruhát adnak apró pénzért mert a ruhák szakadtak és foltosak.A szakadtat megvarrom vagy ha olyan akkor átalakitom kicsit, a foltosat meg kimosom,az esetek többségében kijön a folt.Sógornőm ledöbbent amikor ezt elmondtam neki,neki is ruhagondjai vannak és csak elmeséltem én hogyan hozom ki szinte ingyen a ruhákat.


2013. jún. 12. 09:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig neki nem tűnt fel, hogy nem Armaniban jár a gyereked, nem tudom hova hüledezik :) Te legalább tiszta ruhákat adsz a gyerekedre, és a szorult helyzetből is megpróbálod kihozni a legjobbat.
2013. jún. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Láttam miben vannak az ő gyerekei,cseppet sem szebbek,jobbak mint az én lányom ruhái,már megbántam hogy elmondtam neki.
2013. jún. 12. 09:12
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Ha ugy érted, hogy a proletárok soha nem tartoztak a gazdagok közé, ezért takarékosságra kényszerültek, akkor igen. De mi a gondod a prolikkal? Inkább egy becsületes proli legyél mint egy trafikmutyis.
2013. jún. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hat szakadt, foltos ruhat en nem vennek meg, hogy oszinte legyek, de nem is itelem el azt, aki megveszi. Plane, hogy azt irod, rendbe tudod hozni. Ha neked ez igy megfelel, akkor kinek mi koze hozza???
2013. jún. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Járjatok turiba. Előtte nekem sem tetszett a turi, úgy voltam vele, hogy inkább megveszem plázában a ruhákat drágán, de jó minőségűen. De amióta rátaláltam egy kis, jelentéktelen, eldugott turira, megváltozott a véleményem, mert nagyon jó cuccokat találtam fillérekért. Nekem is ruhagondjaim voltak, mert alig volt mit felvennem, de ennek már vége, van egy csomó ruhám, ráadásul nem is akármilyen minőség:)))))
2013. jún. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs ezzel.

Gyerekruha irtó drága,nagyon hamar kinövi,felesleges az új (én is csak bugyit,zoknit,cipőt veszek újat neki,azok mindig ujak,többi jó használtan)

Senki nem mondja meg,hogy nem rajta volt először.

1-1 szakadtra olyan aranyos mintás folt varrható 50-100Ft-ért,hogy amikor kinövi és felteszem 1Ft-ért,többért is elviszik mint amibe nekem került.(bár ugye én dolgoztam is vele,már nem szakadt,kopott)

2013. jún. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy proli egyáltalán. Én proli családból jövök, ezért tudom mi számít annak: mackóalsóban, koszos, szakadt, gyűrödt ruhában járatni a gyereket, aki egy kódis benyomását kelti. Na, ez voltam én. Ha tényleg figyelsz arra, hogy amikor a gyerekre kerül a ruha, akkor jól nézzen ki, akkor győzelem. Legfeljebb azt lehet mondani, hogy élelmes vagy.
2013. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

És ha nincs pénzed jobbra? Ez van, a gyereket tisztán járatod, inkább költsél az egészséges ételekre, mint hogy csak kenyér legyen, de szép ruhában járjon.


Egyébként a gyerekek pillanatok alatt leeszik, összemaszatolják, elszakítják a ruhákat, ha egy vadonatúj kis pulóverre lecsöppen a főzelék, azt se dobjuk ki azonnal.


Sógornőék azok a típusok lehetnek, ahol rongyrázás van, de a számlák nincsenek kifizetve... Ne foglalkozz velük!

2013. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Turiba jártam egyébként egészen addig mig rá nem jöttem hogy igy még olcsóbban kijövök.Legjobb szerzeményem 2 turisruha áráért 25darab ruhát vettem.Ezek között volt 1től 5éves korig ruha,ami nem jó a lányomra és jó állapontban van eladom darabszámra drágábban.Külföldi vagyok egyébként.

Ha lenne neki sok pénze és nem rinyálna hogy nincs mit adni a gyerekre akkor megérteném hogy lenéz e miatt.Ő vesz egy drágábbat én ahelyett veszek több olcsobbat.Nem én dicsekedtem hogy csinálom,ő kérdezte meg,aztán meg lenéz ha elmondom nekem hogy sikerül.Pluszban még neki is vettem egyszer,és örült neki,nem is tudta akkor még miről van szó.

2013. jún. 12. 09:26
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Leleményes vagy! Én is sok ruhát vettem használtam, főleg mamához, játszóra, mert utána úgy néztek ki a gyerekek mindig, mint a malac :) Nem érte volna meg drágát venni. Hamar kinövik, főleg a kicsik. Ha proli, ha nem, nincs ráírva a ruhára, hogy a nagytesótól maradt rá vagy más gyerekről. Engem ez nem zavarna, ott spórol az ember, ahol tud.
2013. jún. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!