Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljem rá anyámat...

Hogy beszéljem rá anyámat hogy ne kelljen mennem osztálykirándulásra?

Figyelt kérdés

Csütörtökön megyünk és pénteken jövünk vissza,az a baj hogy egyrészt ott alvós,és a "menők" az osztályból már eltervezték hogy be fognak rúgni.Én meg nem szeretnék részegek között lenni..

Másik problémám hogy már 10x voltam ott,tehát számomra nem lesz semmi érdekes..

Anyámat kéne valahogy rábeszélni,igaz lehet egyedül én nem mennék az osztályból..

3. gond : Anyám igazolt már 3 napot,tehát azt kéne mondani hogy megbetegedtem,és az orvos igazolná..de akkor úgy kéne hogy ezen a héten már nem megyek(ne legyen feltűnő)..és kárba vesz a pénz..

Anyám megengedné hogy ne menjek,ha nem én lennék az egyetlen aki nem megy..

Jó tanuló vagyok amúgy,osztályban kb. mindenki barátkozik mindenkivel..


2013. jún. 9. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha ezeket amiket itt leírtál elmondod anyukádnak ôszintén,biztosan talál rá megoldást,hogy ne kelljen menned az osztálykirándulásra.
2013. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Mondd el így ahogy leírtad és legkésőbb szerdán menj le a dokihoz igazolásért. Anyudnak meg mond azt hogy más se megy
2013. jún. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
szerintem is mondd meg anyudnak. pénz nem feltétlenül úszik el, én 2 nappal a kirándulás előtt szóltam ofőmnek, hogy nem mennék, és egy múzeumbelépőn kívül minden belépőt, szállásárat le tudott mondani.
2013. jún. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Hazudhatsz anyukádnak, ha úgy érzed semmiképp sem akarsz menni. Viszont... Biztos nem élnéd túl? Attól, hogy a "menők" beb*sznak nem jelenti azt, hogy mindenki lerészegedik, gondolom nem tartozol közéjük, saját baráti társaságod nincs? Velem is volt ilyen, akkor egyedüli barátnőmmel két másik lánnyal tettek össze és nagyon jól összebarátkoztunk és később is somolyogtunk, mikor a többiek kapták az ívet, mi pedig nyilván nem. Szereztem két barátot, már ezért megérte elmenni. :) Lehet te is összebarátkoznál valakivel ott.
2013. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Én sosem élveztem az osztálykirándulásokat, de az osztályból 2 barátnőm volt, akikkel együtt szenvedtünk rajtuk. Senki nem szólt hozzánk, nem is nagyon volt osztályközösség, de ha voltak este vicces játékok,vetélkedők, azon mindig jól éreztük magunkat. Ha van legalább 1 barátod az osztályból, én elmennék a helyedben(az együtt szenvedés is jó móka ám). Nálam így ment ez 17 éves koromig, idén 18 vagyok,elballagtam,s bár idén a rossz magaviselet miatt nem volt már utolsó osztálykirándulásunk, el nem hinnéd, de utolsó évre,hogy megváltoztam, nyíltabb lettem, kikupáltam magam kicsit és máshogy kezdtem el tekinteni az addig ismert emberekre(is); vannak olyanok az osztályomból, fiúk és lányok is, akik a 8 év után most jöttek rá hogy jófej vagyok, hiányoznak nekik a dolgaim, és közös programokat,bulikat szervezünk.

Szóval én azt tanácsolom hogy menj el, és próbálj meg pár emberrel kettesben beszélgetni, mert nálunk az volt a módi hogy az ilyen magukat 'menőnek' tartó emberek közösségben lenézően, felsőbbrendűen viselkedtek, ha viszont face to face beszélt velük az ember, akkor teljesen máshogy reagáltak és akár meg is láthatnák benned,hogy igenis kedves srác vagy.

2013. jún. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Attól még,hogy sokan isznak nem kell neked is beállni a sorba. :) Nincs barátnőd az osztályban? Az osztálykirándulás nem csak a műemlékekből és az ivásból áll. Plusz a közös unatkozásban nagyon kreatív tud lenni az ember. Nem beszélve arról,hogy utána hetekig erről lesz szó, ráadásul ezekről az osztálykirándulásokról még sokat fogtok beszélni. Ne hagyd ki csak amiatt,mert úgy érzed ßar lesz, minden kirándulásra mindenki így indul neki. :)
2013. jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Osztályból vannak barátaim,de csak iskolában szoktunk barátkozni,beszélni..

Az a helyzet hogy hatosztályosba mentem,most vagyok 9-es.

Régi osztályomból vannak jó barátaim,akiket kis korom óta ismerek,velük szoktam "úgy" barátkozni hogy elmegyek valahova stb.

Ivók közé semmiképpen sem állok be.

Köszi mindenkinek a válaszokat,ment a zöld kéz!

2013. jún. 9. 11:20
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy nem értem, az miért kifogás, hogy csak te nem mész...

Szerintem, ha megbeszéled anyukáddal, nem kéne kihagynod az egész hetet, elég lenne csak a kirándulást. Meg ofőddel is beszélhetnél, nálunk sose volt gond az igazolás, ha valaki nem akart jönni! :)

2013. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én osztályfőnökömnél sem lenne baj,csak amikor kérdezte hogy ugye mindenki jön?Akkor osztály előtt nem akartam mondani,nem én nem megyek.Mást meg nem tudtam kitalálni,mert áprilisban megbeszéltük mikor megyünk,addig meg volt vagy más fél hónap!

Majd leírom mire jutottam később! Ha elmentem akkor majd azt hogy mi volt.

Köszi mindenkinek! :)

2013. jún. 9. 11:35
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Osztálykirándulás elmulasztásához nem kell igazolás. Sokszor még a pénzt is vissza adják. Talán a te esetedben már nem, hisz későn szóltál.


De én a te helyedben mennék.

Attól hogy már 10x jártál ott még lehet jó. Lehetsz afféle idegenvezető, vagy hallhatsz valami újat is a helyről a tanárodtól.

Másrészt az osztálykirándulás, (főleg a többnapos) a barátkozásokról szól és csak aztán a tanulásról.

Nekem is volt sok olyan iskolatársam, akit utáltam. De kiránduláson teljesen más oldaláról ismertem meg. Így a következő évem már egész kellemes volt.

És életem legmókásabb emlékei is onnan vannak: A menő csaj nem mert elmenni egyedül a 20m-re lévő wc-re. Vagy amikor a nagyszájú pasi helyett én ütöttem le a pókot a sarokból.


Inni nem muszáj. Nem is kell velük foglalkozni. Biztosan lesznek mások is, akik nem akarnak majd piálni.

Sőt, az is lehet, hogy az egész vedelősdi csupán csak terv marad. Nem fog össze jönni.


Nekünk is így volt egyszer kiránduláson.

Össze dobtuk a pénzt és kiszöktünk a boltba. Viszont kevés lett a pia, mi meg sokan voltunk. Egy gyereknek sikerült csak lerészegednie, de ő rögtön utána el is aludt. Amit ittunk, afféle aperitívnek lett volna jó.

2013. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!