Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 éves lány hagyható egyedól...

Dextergabor kérdése:

15 éves lány hagyható egyedól 10 napra?

Figyelt kérdés
Lányunknak mindene a ló, ezért nyaralás helyett is a lovardába akar járni naponta. Én viszont a feleségemmel szeretnék elmenni nyaralni külföldre. Itthon hagyható-e a lányunk ennyi időre? Aránylag biztonságos helyen lakunk (Nyugat-Dunántúl).
2013. jún. 5. 10:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a lány értékrendjével semmi baj nincs. Lassan felnő, talált egy nagyon is egészséges szórakozást/munkát magának, és maga az elv, hogy a szülők párosban pihenhetnek, amíg ő elfoglalja magát, szerintem rendjén van. Én is inkább a közbiztonság miatt aggódok... Ma, amikor heti szinten elvágják valaki torkát pár ezresért vagy csak úgy... Ha lenne valamilyen felügyelet neki, akkor oké, de totál egyedül...?
2013. jún. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
76%

Azért az a 10 nap kicsit sok én szerintem.

Ha 2-3 napra hagynátok egyedül az még okés is lenne de 10 nap az sok. Bármi történhet otthon most nem feltétlen betörés vagy valami, de lehet tűz vagy elektromos hiba vagy csőtörés, mert ugye ha elmegy az ember akkor nyilván lekapcsolja az áramot a gázt meg a vizet is de a lányod egyedül otthon nyilván igényelni fogja ezeket és ugyanúgy megtörténhet még akkor is ha otthon vagytok éppen.

Ha van egy megbízható ember aki minden nap ránéz és tudna kihez fordulni ha gond van akkor nem lenne baj ez a 10 nap. Vagy ha addig a nagyszüleinél lenne, vagy inkább ők mennek oda. Meg persze el kell látnotok 10 napra kajával, meg mindennel ami sok szerintem az a 10 nap erre, meg annyit így előre főzni nem nagyon lehet, ha van fagyasztó akkor nem gond mert lefagyasztjátok adagokba ő előveszi meg mikrózza és jó az, de én sokallom erre ezt a 10 napot. Ha sehogy sem megoldható akkor menjetek csak rövidebb időre, vagy találjatok egy olyan utat ami mindenkinek jó.

2013. jún. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
82%
Hát inkább maradjon és csinálja, amit szeret, mint a nyaralást végignyűglődje, vergődjön és tönkre tegye az egészet. Te ismered, te tudod, mennyire felelősségteljes lányod van.
2013. jún. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
76%
A legtöbb lovastanyán lehet ott aludni, van rá hely.. ha sokat jár oda beszélj a tulajdonossal, hogy fizettek, hogy a lányotok ott táborozhasson.. Ha nincs erre lehetőség, akkor csak valaki felügyeletével hagynám otthon.. Egyedül semmiképp ennyi időre...
2013. jún. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
40%

Ne mondjátok nekem, hogy egy külföldi nyaralást végig kell szenvedni. Ha ráérek majd sajnálom szegény lányt hogy nyaralni kell mennie. Nap mint nap olvasható ezen az oldalon felnőtt emberek írásai, hogy nem voltak soha nyaralni, vagy nem tudnak menni mert nincs rá.

Az is elgondolkodtató hogy miért is nem akar menni. Én nagyon szerettem menni nyaralni akárhová.most is szeretek.

2013. jún. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
78%
és mi van akkor, ha anyuci és apuci végre kettesben akar lenni kicsit, a lány meg átlátja a helyzetet?..
2013. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
78%

Látszik ti nem vagytok lovasok. Neki ez most a minden és annyira eltökélt, hogy őt jobban mozgatja a lovazás, mint a külföldi nyaralás. Ez van meg kell érteni. Rajongásig oda van a lovakért, akkor menjen lovagolni.

Sőt én a szülők helyében nem is a közeli loviba küldeném, hanem valami komolyabb bentlakásos lovastáborba, ahol rendes edzők vannak, fejlődhet a tudása. Én lovasként oda-vissza lettem volna egy ilyen lehetőségtől, szerintem a leányzó is örülne neki, ráadásul 2 hétre 80 ezerből simán megvan, ami valljuk be töredéke egy külföldi nyaralásának árának.

2013. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
81%

Öcsém 16 volt, amikor nem akart külföldre jönni nyaralni, anyuek 10 napra nem akarták othonhagyni...vittük magunkkal.

Nah a 10 napból 3 szor jött le a partra, abból egy este csak sétálós volt. Egész nap felöltözve ült a parton...a többi időt az apartmanban töltötte, azőta egyszer sem ment anyuékkal nyaralni, nem erőltették...

2013. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
78%
15 évesen én sem akartam menni anyuékkal nyaralni, itthon maradtam. Átjött az egyik barátnőm, egy hetet töltöttünk el kettesben csak a barátnőmmel, semmi bajunk nem lett, nem haltunk éhen és a többi. Következő évben már öcsém sem kívánt a szüleimmel menni... Attól függ milyen felelősség teljes, én otthon merném hagyni. :)
2013. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem otthon lehet hagyni, ha megbízható és van aki néha ránézzen.

Azért egy 15 éves lány már nem hülye. El lehet neki mondani, hogy ezt a számot hívd, ha rendőr kell, ezt ha tűzoltó, ezt ha mentő. Ha olaj gyullad ki így kell oltani, ha elektromos berendezés, akkor úgy... Ha gáz szagot érzel azonnal irány ki a házból, ha csőtörés van szólj a szomszéd Pista bácsinak és ő majd tudja kihez kell fordulni... Azért valljuk be nem olyan nagy a valószínűsége, hogy pont ebben a 10 napban lesz elektromos zárlat, vagy gáz/víz cső törés. :) Erre viszont fel lehet készíteni egy ekkora gyereket és nem is árt amúgysem, nem csak a 10 nap miatt.


A kaja. Járjon át a nagyihoz enni, így legalább nagyi is rajta tartja a szemét, ha nem megoldható, akkor legyen otthon könnyen elkészíthető étel és a szomszéd nézzen rá legalább egy nap egyszer. 1-2 naponta ti is felhívhatjátok fél percre, vagy írjon egy sms-t mindennap, hogy jól van, minden oké.


Legyen valaki, akiről tudja, hogy hozzá bármivel fordulhat ha gond lenne!

2013. jún. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!