Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal lány vagyok tanulok...

Fiatal lány vagyok tanulok dolgozok de nem tudok már szinte megélni a fizumból mit tegyek?

Figyelt kérdés
Senkire nem számithatók tanulók még magántanuloként hogy el tudjak járni dolgozni de albérletet kell fizetnem és rezsit nem marad szinte semmire.Valami önkormányzati támogatást lehet kérni vagy valami lakhatási megoldást?
2013. máj. 28. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Létezik lakhatási támogatás, az iskolában, illetve az önkormányzatnál érdeklődj.

De ami sokkal hatékonyabb: keress olcsóbb albérletet. Egy szobát még Budapesten is ki lehet fogni 30 ezer körül (én egy éve 25 ezerért találtam, igaz a város szélén), annyit meg minimálbérből is ki lehet fizetni.

Esetleg kollégium? Az még olcsóbb.

2013. máj. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
most is 30-at fizetek+rezsit de nem tudok állandóan dolgozni mert suliba is kell járnom ha nem teszem soha nem török ki ebből a szegénységből.Olcsóbb kollégiumot meg szállót próbáltam már még a cipőmet is ellopták.De köszi hogy mondtad a támogatást utánajárok ha havi 8-10 ezeret adnának már nagyon sokat segítenének.
2013. máj. 28. 10:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vag keress lakótársat. Hirdess az iskolában vagy az egyetemen, hogy ne valami szottyadt perverzet fogjál ki, hanem valaki veled egykorú, normálisat. ha megosztjátok a lakbért meg a rezsit, úgy jobban ki lehet jönni. De tényleg jobb megoldás, hogyha olcsóbb albérletet keresel. A bátyám tavaly 25 ezerből fizette az albérletet és a rezsit együtt. Mondjuk ezért 6 idegennel lakott együtt, de jó fejek voltak és zömmel vele egyidős srácok, szóval szerintem be kell vállalni valamit, vagy lejjebb adni az igényeket, mert kijönni kis pénzből nem könnyű. (Tapasztalat. :P )

Amúgy megpróbálhatsz valami iskolai támogatást: szociális támogatás vagy hasonló. Arra sajnos kevés az esélyed, hogy az önkormányzat ad valamit, mivel egyedül élsz, nincs eltartott a családban rajtad kívül, van munkád, így a jövedelmed az egy főre eső nettód kereset. ha minimálbért keresel, az 50-60 ezer körül van. Állami támogatás/segély/stb. meg általában nem jár, csak 50 alatt. Esetleg kérdezz utána az önkormányzatnál, hátha.

2013. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

20-ért, de max. 25-ért már lehet szobát kapni budapesten + rezsi!!!


Keresgélj!

2013. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
9%

Nézd...mivel nő vagy a tested fizetőeszköz.


Ma magyarországon az egyetemista"lányok"89%-a valamilyen testi munkából él-az egyetem mellett.

2013. máj. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
30+rezsi alatt lehet kapni szobát! Én írtam, hogy 25-ért kaptam, de az fix ár, rezsivel együtt. Ezzel legalább 10-15 ezret spórolhatnál havonta.
2013. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A tesi dolgot kihagyom.A főbérlő nem enged ide senkit és nem Pesten hanem Pécsen lakom.Köszönöm a válaszokat.
2013. máj. 28. 10:50
 8/12 anonim ***** válasza:
mehetnél koliba lakni és az olcsóbb.
2013. máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Pécsett ez nagyon, de nagyon drága! Mondj fel és menj olcsóbb albérletbe!


Például 25ezerért:

[link]

[link]

2013. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A kolesz iszonyat olcsó, ráadásul Pécsett simán találhat albérletet 25-ért mindennel együtt. Az, hogy ellopta valami idióta a cipődet az egyik koliban, az nem indok arra, hogy az összeset kizárd a lehetőségek közül. Szociális támogatást pedig a DC-ben tudsz kérni félév elején. Egyéb ösztöndíjak is vannak, csak utána kell kérdezni. Gondolom, van még tanulmányi ösztöndíj is.
2013. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!