Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 éves lány hagyható egyedól...

Dextergabor kérdése:

15 éves lány hagyható egyedól 10 napra?

Figyelt kérdés
Lányunknak mindene a ló, ezért nyaralás helyett is a lovardába akar járni naponta. Én viszont a feleségemmel szeretnék elmenni nyaralni külföldre. Itthon hagyható-e a lányunk ennyi időre? Aránylag biztonságos helyen lakunk (Nyugat-Dunántúl).
2013. jún. 5. 10:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%
Határeset. Ha történik vele valami, akkor csúnyán előszednek benneteket, hiszen hivatalosan ti vagytok érte felelősek. Mindezzel együtt ha van nagyi vagy rokon vagy megbízható szomszéd, akik ránéznek, és a lány maga is komoly és megbízható, hát esetleg... Bár szerintem elég rizikós.
2013. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
lányodtól függ. Ha van, aki figyel rá (akár a lovardában, hogy tényleg ott van-e) és ha a lovardába akar menni nem ilyen napi 1-2 óra, hanem egész nap, van mit ennie, nem chips-kóla lesz végig, akkor lehetne. Persze csak ha tudod, hogy nem rendez bulit, meg vigyáz a házra (nem írja ki facebookra, twitterre, hogy dejó enyém a ház 10 napig stb)
2013. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
12%
Szóval szeret lovagolni...magában ez intő jel.
2013. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Ha normális, rendes lány, akkor minden további nélkül. Nagymama-nagypapa vagy nagynéni-nagybácsi néha nézzen rá, ugorjon át 1-2 órára mondjuk minden 3. nap, aztán nem lehet baj.
2013. jún. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%

Ha a lovinak van tábora inkább írassátok be bentlakásosba, mert akkor tuti enni is fog :D

Valaki ismerőst, rokont is megkérhettek, hogy néha nézzen rá vagy jelentkezzen le nála napi 2-3 alkalommal telefonon.

Meg ti tudjátok mennyire önálló a lenyázó, szóval tud-e magára főzni, mosni. Esetleg főzhettek előre is neki és mehet a fagyasztóba, így tud meleg kaját is enni, de a legbiztosabb a lovastábor lenne.

2013. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
44%

Oké hogy szereti a lovakat de családi nyaralás az családi nyaralás, fontossági sorrendet kellene a lányodnak is kialakítani. Gondolom lovagolni máskor is járhat, nem lehet gond az a 10 nap kihagyás.

Biztos hogy nem hagynék egyedül egy 15 éves kislányt, főleg nem 10 napra ebben a mai világban.

2013. jún. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
27%

Ne haragudj, de a te lányod se normális, ha inkább otthon marad egy külföldi nyaralás helyett.


Otthon lehet hagyni, ha egyébként megbízható.

Ennyi idősen én is inkább egy hetet otthon voltam egyedül, mikor a szüleim elmentek a vállalati üdülőbe, és nem volt valami jó az előző két évi nyaralás számomra.


A bulit se érdemes tiltani, csak beszéljétek meg a kereteket. Pl. nálam minden este más barátnő aludt (nem kell kiakadni, lány vagyok és hetero), és elmentem strandra, csavarogni, stb.


Semmi bajom nem lett.


Telefonon tudjátok tartani a kapcsolatot.


Csak szerintem nem komplett, ha egy mindennapi tevékenységet választ egy külföldi nyaralás helyett. :(

2013. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
79%
Engem is otthon hagytak annyi idősen is, teljesen jól megvoltam egyedül, na persze néha azért éhes voltam, mert ebédet annyira nem tudok készíteni, de olyankor meg átmentem a menzára. Hagytak otthon pénzt ételre, és arra az esetre, ha valami gond történne. Szerintem 15 évesen már tudhat magára vigyázni, de neked kell ismerned a lányodat, mennyire felelősségteljes. Én szombathelyi vagyok, 19 éves. Kellemes pihenést a feleségeddel! :)
2013. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
62%
Az én lányom 16, nagyon önálló, de nem hagynám itthon. nincs egy rokon, barátnő, akinél ellakhat ez idő alatt?
2013. jún. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
24%

Látom aki támogatja hogy otthon maradjon az fel lett pontozva aki meg azt írta hogy nem azt meg jól lepontozták.

De 15 évesen még kiskorú, másrészt már nem az a régi vállalati üdülős világ van, mikor az embereket 5000 Forintért meg ölik az utcán fényes nappal. 10 nap alatt bárki kifigyelheti a házat. Nem néztek híradót , hogy mi folyik mostanában?

Meg amúgy ne hogy már egy ló miatt maradjon itthon a családi nyaralásból, mikor egész évben járhat a lovardába. Rossz a kislány értékrendje.

2013. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!