Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai világban...

Szerintetek a mai világban lehet pénzt félrerakni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 4. 12:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindketten 90 körül keresünk, nem szülőknél lakunk....

Havi 40 a ltp


Ezen felül van 1 mellékállás szerü ott havi 30 bejön azt fixen eltesszük...ha van plusz ami bejön ( időnkent jutalék) akkor azt eltesszük vagy plusz luxusra költjük...szgép, autóba magnó..stb

2013. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

Erre a kérdésre lehetne igennel és nemmel is válaszolni.

Van saját lakásod? Hiteled? Egyedül élsz? Van gyereked?

Persze egy multimilliárdos görény félretud rakni, mert van miből. De egy szegény ember miből rakjon félre, amikor az utolsó forintját is elkölti csekkre, hitelre, kajára?

2013. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%
Lehet. Nekem szerencsére van állandó munkahelyem, de a férjemnek csak alkalmi munkái vannak, szóval átlagos a jövedelmünk. Megfigyeltem, hogy egy csomó pénzt megspórolunk olyan dolgokon, amikre mások rengeteg pénzt kiadnak (és utána nem tudnak félretenni). Nem járunk fodrászhoz, műkörmöshöz, moziba, nem veszünk üdítőt sem automatából, sem boltból, hanem forrásvizet iszunk. Nem járunk étterembe, hanem otthon főzünk finomakat (szeretünk főzni). Nem dobunk ki kaját, úgy tervezzük az étkezést, hogy az előző napról maradt ételek is fel legyenek használva. Ha menni kell valahova kocsival, akkor úgy tervezzük az útvonalat, hogy egyszerre több dolgot el tudjunk intézni. A bankszámlán lekötött pénznél figyeljük a neten a fordulónapot, és rögtön átkötjük akciós kamatra. Az ajándékokat nem az utolsó pillanatban szerezzük be, hanem egész évben nyitvatartjuk a szemünket, és ha valami jót látunk akciósan, akkor megvesszük. Van egy kis konyhakertünk, ott termeljük a zöldségeinket. Esővízzel locsolunk. Üzletben minden háztartási cikket akkor veszünk meg nagy mennyiségben, amikor akciós. Nem járunk privát orvosi rendelésre, a körzeti orvoshoz is csak nagyon ritkán. Gyógyteákat iszunk, amihez magunk szedjük a gyógynövényeket. Nem repülünk külföldre, tengerpartra nyaralni, hanem a Balatonra megyünk. A gyerekeink nem lovagolni és jéghokizni járnak, hanem táncolni és röplabdázni.
2013. jún. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért lett mindenki lepontozva aki félre tudott tenni?


Most lesz az esküvőnk én sajnos nem dolgozom páromnak állandó munkahelye van átlag fizetéssel. Lakáshitelünk van sajnos elég magas lett az utóbbi időkben, így egy pár havert beköltöztettünk a 3szobánkbó 2-be ....így tudunk spórolni elég sokat 15 év helyett ha minden jól megy 5 év alatt ki tudjuk fizetni a lakást, persze a helyzet csak addig tartható fenn még nem jön a bab...de sok lemondással igenis lehet spórolni.

2013. jún. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Mióta egyedül élek, nemhogy félretenni nem tudok, de állandóan mínuszban vagyok, sajnos.
2013. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk változó. Ebben a hónapban össz. 270.000-t kerestünk, ebből elmentünk egy hétvégére pihenni az első házassági évfordulónkra: 40.000 kb. Számlákat kifizettem, ~25.000. Marad 205.000. Ebből 35.000-t megtakarítási számlára vezettem, hogy lehetőleg ne nyúljunk hozzá, de ha kell, tudunk belőle kivenni. Az albérlet kb. 75000 lesz. Biztosítás 10.000, bérlet+jegy: 13.000. Kutya: 10.000. kb. ebben most a nyírás is benne van. Most a férjem megy elsőáldozásra kb. 10.000, én ballagásra, legalább 5000. Ez idáig 92.000. És ezután jön a kaja, ruha, tisztítószer, mondjuk legyen 65-70 ezer. Tegyük fel, hogy még ezután is marad egy 20-as, azt mondhatnánk, hogy minden megvan ok.

De sajnos a gyakorlat nem ez, amíg kifizetünk mindent, addig is kell enni, inni, ruházkodni, és most abból a 270.000-ből most van 167.000 úgy, hogy nem fizettünk albérletet, bérletet, kutyát, kaját, nem voltunk a ballagáson és az elsőáldozáson, nem vettünk ruhát, mert nyárra ugye az is kell. stb. Soknak tűnik, de nagyon hamar elmegy. :( általában 20-30 marad belőle hónap végére.

Ezen kívül van 150.000 forint lekötve a bankban. Ennyi a megtakarításunk.

2013. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"Persze egy multimilliárdos görény félretud rakni, mert van miből. "



Attól,hogy multimilliomos miért lenne görény?

2013. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igazán lehet,max.,annak aki több százat(pl.:250-300.000) keres.
2013. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk eddig működik a spórolás. :)


Én nettó 83 ezret kapok, a párom nettó 110-120 ezret. Ezeken felül van még a cafetériánk ami kettőnknek összesen, erzsébet utalvány 14 ezer egészségpénztár 7 000 ft.


Ebből az albérletünk fix 50 000 + a rezsi és van egy autónk is.


Általában az én fizetésemből félre tudunk tenni 60 ezret havonta. Ha vannak "extra" kiadásaink, pl most vettünk egy fényképezőgépet, ezek az "én" kártyámról mennek. :) Közös kasszán vagyunk, de próbáljuk az egyik kártyán tartani a spórolt pénzt, a másikon pedig a minden napi élethez szükséges pénzt.


22/L

2013. jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!