Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért vannak...

Szerintetek miért vannak ilyen súlyos generációs ellentétek a mai világban?

Figyelt kérdés

Sajnos mi sem jöttünk ki túl jól édesanyámmal, de amit itt olvasok és pláne amilyen mennyiségben, az egyenesen elkeserítő :(


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=any%E1m


A családok szétperegnek, a válások aránya az egekben. Hova vezet mindez? Hogy lehetne ezt visszafordítani?


2012. nov. 25. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem csak generációs ellentétek vannak. Az azonos korúak között is legalább annyi a perpatvar. Házastársak, barátok, férjek-feleségek....


Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az emberekben kevés a tolerancia és önmaguk és mások elfogadása.

2012. nov. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Megy tönkre minden,ennyi.Egyre több aberrált ember van.
2012. nov. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert tulságosan szabadon akarunk élni.
2012. nov. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a mai vilagban megvaltozott minden a fejlett technikanak koszonhetoen es igy elidegenedtek egymastol az emberek.Tarsasagban is nem h.beszelgetnenk,hanem tobbsegunk potyoget..kommunikacio hianyaban az erzelmek is eltunnek.
2012. nov. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Jajj, hagyjuk ezt a "maivilágozást". Régen is volt ennyi, ha nem több konfliktus, esetleg más jellegűek voltak. Csak akkoriban nem volt internet és kevésbé lehetett belelátni mások magánéletébe.


Ahogy az örökérvényű mondás tartja: Nem a világ lett rosszabb, hanem a hírközlés jobb!

2012. nov. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
A technikát sem érdemes szidni, az csak egy eszköz. A használója maga az ember. Gyilkolni sem a fegyverek szoktak, hanem az őket használó emberek.
2012. nov. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, írjatok minél többen, kíváncsi vagyok a véleményetekre :)


#5-ös neked is igazad van, de a kérdés lényege az lenne, hogy a jobb hírközlés MIÉRT NEM tudja azt közvetíteni, hogy általában rendben mennek a dolgok? Miért csak a baj van mindenütt?

2012. nov. 25. 12:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az nem hír, hogy minden rendben van. Az a hír, ha megölték, megverték, ellopták, kirabolták, stb...
2012. nov. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

A jobb hírközlés arról nem ritkán számol be, hogy a nagymami vígan cseverészik az FB-én az unokával és a lányával/fiával. Az én szüleim ott nyomulnak mindenhol a neten. Néha túlságosan is :D

És már rég felnőtt az a nemzedék, akiknek ez otthonos mozgásterük.

Én informatikus vagyok. A nálam idősebbek is már ebbe nőttek fel, és meg van az az előnyük, hogy a fejlődésben ők már benne voltak, jobban ismerik, míg a fiatalabbak csak az aktuális helyzetbe csöppentek bele.


Ha két közel egykorú nem ért egyet valamiben, az csak nézeteltérés, ha az egyik jóval idősebb, akkor már generációs eltérés? :D


A mai világban ilyen annyira már nem létezik. Emberek vannak, akiknek van valamilyen értékrendje, amit megéltek, ahogy látják a világot, de én ezt nem generációs ellentétnek mondanám. Ismerek laza 50-eseket, és koravén 20-asokat is.

2012. nov. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

A híradó, mint műfaj, deklaráltan a bulvár alá sorolt. Tehát minden, ami érdeklődésre tart számot.

A híradó tehát egy bulvárműsor, a célja a szórakoztatás (!!), nem a teljesen kiegyensúlyozott közlés.

No meg a kereskedelmi televíziók a nézettségből élnek. Ami felháborít, felbolygat, azt nézik. (Ahogy ez igaz az egyébként alacsony színvonalú egyéb műsorokra, mint a valóság show-k, tehetségkutatók - megosztja az embereket, szeretik vagy utálják, de NÉZIK).


Tehát tessék a színfalak mögé nézni és nem elhinni mindent, amit a tévé mond. Vagyis a hírek igazak, csak egyoldalúan vannak összeválogatva.


Gondolj bele, te sem hívod fel azzal a barátaidat, hogy "kéééépzeljétek mit történt ma! Egész nap jókedvem volt! Ok nélkül." Mindenki értetlenkedne, hogy emiatt mi a kutyafülének hívtad fel.


Az nem hír, hogy "János bácsi boldogan, eseménytelenül éli életét". A kutya nem nézne egy ilyen híradót.

2012. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!