Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem magam túl ezen...

Hogyan tegyem magam túl ezen a bánásmódon?

Figyelt kérdés

A szüleim már 18 éves korom óta élősködőnek tartanak, semmiben nem támogatnak, nem kapok segítséget tőlük. 21 éves lány vagyok. Van megfelelő iskolai végzettségem, de nem tudok munkába állni, kis faluban élek, és még a környékbeli városokban sem jártam sikerrel, lett volna közmunkaprogramban hely, hogy mégsem otthon tengjek-lengjek egész nap, de nem tudtam menni, mert édesanyám azt mondta, hogy ne jelentkezzek hiszen akkor tönkretennék mindent a jelenlétemmel. Ezek után az otthoni teendőkkel kezdtem el foglalatoskodni, viszont mostanában rendszeresen a fejemhez vágják, hogy nem csinálok semmit, és egy sz.r vagyok aki egész nap csak fekszik otthon. Barátomat is felzaklatták ezek a vádak, mert látja, hogy ez nem igaz. Akármit mondok a végén mindig odajutunk, hogy egy senki lettem, és ahelyett hogy támaszt nyújtanának a szüleim lehordanak, ez nekem nagyon rosszul esik. Elköltözni eltudok, de azzal van a baj, amiért a kérdést is kiírtam, Nem tudok megbirkózni a gondolattal, hogy valószínűleg sosem leszek egy porszemnél nagyobb a szüleim szemében, és csak a hibát fogják látni minden mozdulatomban ahogy azt eddig is tették.

Ezzel kapcsolatos tapasztalatokat válaszban várom :) köszönöm előre is.


2013. máj. 25. 01:30
1 2
 1/14 At_ válasza:
100%

Hát nem vagy egyedül... szar a gazdasági helyzet, nagyon nehéz elhelyezkedni a fiataloknak, főleg vidéken. Én pl. 30 éves vagyok, két diplomával, és én is itthon tengődöm, szüleim "nyakán". Van ismerősöm, aki PhD-t végzett, és ugyanilyen szituban van. Spanyolországban még rosszabb a helyzet, ott a fiatalok több mint fele munkanélküli. Szerintem lehetnének megértőbbek a szüleid... nem akarom megbántani őket, de lehetne kicsit felvilágosultabb a hozzáállásuk... ha nagyon durván beszólnak, szerintem vágj vissza azzal, hogy nem a te generációd hozta a nyakunkra a világgazdasági válságot.


Szóval ne csüggedj el, nagyon fiatal vagy, előre kell menekülni! Tanulhatsz pl. nyelveket a szabadidődben, vagy bármit, ami érdekel és később hasznos lehet. Lehetőségként kell felfogni ezt az időszakot, nem nyűgként. Biztos, hogy előbb-utóbb kerül állás is.

2013. máj. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Salx Narval ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy a leírtak ellenére, van némi alapja a szüleid viselkedésének? Nehéz elhinni, hogy azok akik 18 éven át rendesen neveltek, iskoláztattak, most gonosz, rosszindulatú szülőkké váltak. Hol tennél tönkre mindent a jelenléteddel? Ezt a mondatot, kifejtenéd bővebben, mert nem teljesen világos, hogy miért nem tudtál dolgozni? Egyenlőre még nem tudom eldönteni, hogy sajnáljalak, vagy jól beolvassak neked.:D
2013. máj. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

a szomoru az egeszben az, hogy ez a sajat frusztraciojuk amit rad vetitenek. tehat, valoszinuleg ok erzik/ereztek magukat haszontalannak.

ha erdekel a tema, olvass pszichologia konyveket, lehet, hogy jobban megerted oket, es ha megerted oket kicsit jobban, akkor jobban is tudod kezelni. + magadat is:)

2013. máj. 25. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne a szüleidnek akarj bizonyítani, és ne nekik akarj megfelelni, mert ha ők mindenben a hibát keresik, akkor úgysem fog sikerülni, és csak tönkremész benne.

Szerintem egy szülőnek az lenne a feladata, hogy bátorítsa a gyerekét, nem pedig az, hogy az állandó kritizálásával sárba tiporja az önbizalmát.

Nem tudom hogy lehetne ezen túllépni, mert ez igazságtalanság, és azt úgyis hiába tanácsolnám, hogy lépj túl rajta, ne foglalkozz vele.

Esetleg megkérdezhetnéd a szüleidtől, hogy mit kellene ahhoz felmutatnod, hogy ne egy nagy rakás szerencsétlenségnek tartsanak. Mondjuk nem hiszem, hogy érdemleges választ fognak adni.

Ha elköltöznél, akkor meg az lenne a bajuk.

Próbálj inkább olyan célokat kitűzni magad elé, amitől te hasznosnak érzed magad, de még egyszer mondom, ne a szüleidnek akarj megfelelni, mert attól úgysem leszel boldog, és nem is biztos, hogy sikerül.

Amúgy szerintem ilyen minden családban van. Engem is cseszegettek ennyi idősen, hogy miért nem dolgozom (apám és nagyanyám, pedig tanultam), elmentem dolgozni, de olyan helyre, hogy 2 év alatt lelkileg tönkrementem.

Azóta van már 2 diplomám, folyamatosan képzem magam, de az ő szemükben ez semmi. Szerencsére anyukám nem ilyen.

Sok kitartást kívánok!

2013. máj. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én egy dolgot tudnék csak javasolni, ha már megpróbáltál mindent. Feltételezm, hogy már sok beszélgetés volt erről, próbáltál kezdeményezni, változtatni a helyzeten és semmi eredménye. Kegyetlenek, sajnálom, hogy így kellett eddig élned.

Költözz el és hátra se nézz. Én csak így tudnám magam túltenni..idővel. Elmegyek otthonról és egyszerűen csak elfelejtem évek múltán, kizárom magamból.

És célom lesz, hogy a saját gyerekeimnek mindent megadjak, jó szülő legyek és mindig szeressem őket.

2013. máj. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm a válaszod! :)


Második válaszadó, Sajnálom, hogy nehéz elhinni, de ez a helyzet. Okuk erre nincs Édesanyám pedig úgy értette ezt a "tönkretennél mindent a jelenléteddel" mondatot, hogy neki a munkahelyén vannak barátai, és nem szeretné hogy én is esetleg beilleszkedjek közéjük, mert az a társaság az "Övé" saját elmondása szerint. Most nincs szükségem sajnálatra, illetve beolvasásra. Köszi a válaszod. :)


Harmadik válaszadó, megfogok nézni néhányat érdekel a téma!


Negyedik válaszadó nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat! :)

2013. máj. 25. 09:40
 7/14 anonim ***** válasza:

Velem is ezt csinálták!

Végül rájöttem, hogy azért, hogy porig rombolják az önbizalmamat, és így tartsanak folyamatosan otthon hogy legyen kinek szívni a vérét, és tudjanak mindíg hibáztatni valakit a szar életük miatt. És azért, hogy valakit idiótábbnak tarthassanak, hogy ők ezáltal jobban érezzék magukat.

Nincs ellentmondás abban, hogy elmehettél volna dolgozni, de visszafogtak, aztán csak még jobban jött a szemétkedés?

Én azt javaslom, lépj le minél előbb, mert sosem fognak megváltozni, egyszerűen berendezkedtek a vérszívó életmódra.

Én úgy voltam vele, hogy ha nekik ennyire futja saját magukból tegyék, de én egy percig nem fogom tovább tűrni.

Már elnézést a kifejezésért, de ha egy utolsó sz*r alakok a szüleid, nem kell velük maradnod, sőt! Ha bármilyen lehetőséged van máshová költözni, vagy elmenni dolgozni, esetleg barátodhoz költözni vagy közös albérletbe, ne tétovázz egy percet sem. És ne várj a szüleidtől semmi jót, ha ilyenek.

2013. máj. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Jó 5 éve már, hogy távol költöztem tőlük, pedig kezdésként sehová nem volt mennem, barátom, és az ő szülei támogattak.

De hosszú ideig, még én emésztettem magam miattuk, hogy végülis én voltam e a rossz.

De ilyen távlatból, már látom, hogy ha akkor maradok, alighanem pokoli életem lenne, és még megkeseredettebb, és boldogtalanabb lennék, mint ők. Valószínűleg a depressziómból sem tudtam volna ott kievickélni.

2013. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

09:18- igen próbáltam mindent megtenni a lelki békémért, és a családért, de én is azt hiszem hogy a legjobb az lenne ha elmennék, sem most sem ezelőtt nem érdemeltem meg ezt a viselkedést. Fölényes beszédstíluson kívül nem is szólnak hozzám már jó ideje, édesapám azt szokta mondani hogy "leveszi rólam a kezét" és ,hogy tűnjek otthonról, mert ugye egy senki vagyok munka, és kereset nélkül.

És éppen azért nem könnyű túltennem magam ezen mert nem tudok őket utálni csak arról van szó, hogy vágytam volna (lelki) támogatásra, és ezt pont tőlük nem kapom meg bármit is csinálok.

Köszönöm a válaszod! :)

2013. máj. 25. 09:56
 10/14 A kérdező kommentje:

09:47- Sajnálom, hogy veled is így viselkedtek, és ilyenkor már tényleg nem lehet mást csinálni mint hogy elmenni. :/

Köszönöm a válaszod!

2013. máj. 25. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!