Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bizzam a lelkiismeretemre a...

Bizzam a lelkiismeretemre a dolgot, vagy nézzem mi a helyes, vagy tegyem ugyanazt amit ők?

Figyelt kérdés

Anyósom bajban van, egyedül van és meg kell műteni.

Soha nem szerettek, amikor szültem sem érdekelte, hogy mi van velünk, egyszer sem telefonált, meglátogatott, lefotózta a gyereket és hazament. Nagyon bántott adolog,most nem érdekel.

1.Mivel nincs senki mellette, nekem kellene megtennem, amit viszolyogva tennék,mivelmég a fejemhez vágná, hogy ő nem hívott és nemkért segítséget, amibe amúgy meg is szakadna, mert ő túl büszke ahhoz hogy segítséget kérjen. Ez lenne a helyes, hogy minden érzelmem félretegyem és segítsek neki.

2.Menjek én is egyszer meglátogatni és kész, ugyanúgy mint ő.

3.Bizzam a lelkiismeretemre, megérdemelné hogy rá se nézzek.


2013. febr. 25. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:

a 3-as egy bosszúvágy- semmik köze a lelkiismeretedhez!! (csak megjegyzem, sokan örülnének, ha anyós csak fényképzene és menne és nem nyüzsögne a kisbabánál..)


A lelkiismereted hangja szerintem az 1. pont utolsó mondata.

Egy fontos dolog: csak annak segíthetünk, aki kéri!!! nem biztos, hogy szavakkal, lehet metakommunikációval, de de kéri (különösen furcsa a fuldokló kérése, és reakciója- úgy néz ki felületesen, nem akarja, hogy kihúzzák, sőt le is ránthatja a segítőt- holott valószínű, hogy ha szavakkal képes lenne megfogalmazni, kérné. Különben tolakodás..

Tehát meg kell beszélni: szívesen segítesz, hogy tudnád megtenni? mi az, amiben tudnál segíteni? a kórházban: meglátogatnám, mit vigyek? mit enne-inna szívesen? meg kell kérdezni..

2013. febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Anyósomsemmibe veszi a gyerekét, az unokáját és mindenkit,mert csak magával van elfoglalva.

A lelkiismeretem nyugodt lenne akkor is ha csak egyszer látogatnám meg, de a tisztesség mást diktál.

2013. febr. 25. 09:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy pont ez a "semmibevevés" változna meg.. A lelkiismereted hangja az 1. utolsó mondata:

"Ez lenne a helyes, hogy minden érzelmem félretegyem és segítsek neki."- ez így, ahogy írod: GYÓGYÍTÓ.

Mert nem csak a teste beteg- a lelke is(mert ez mindig együtt is van) Jól néznénk ki, ha egy mentős előbb megnézné: nna ez a vérző sebesült milyen ember?

- nem, azonnal hozzálát a fizikai test gyógyításához, minden lelkizés nélkül.

Te viszont ezt lelki oldalról tudod ugyanígy megtenni-

És gyógyítasz.

2013. febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az érzelmek félretételétáltszentségnek hívom, tehát segítek akkor is ha nins gyomrom hozzá, csak mert muszálj!
2013. febr. 25. 10:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért te segítesz neki? Miért nem a férjed. Túl sokat ne segítsetek, azt is közösen, pl hétvégén férjeddel együtt kitakarítotok nála, akkor neked különösebben beszélned se kell vele, beszéljen vele a saját fia. Hétközben meg bevásárolsz neki, becsöngetsz, jó napot, hoztam a bevásárlást, mit hozzak holnap? Viszontlátásra. Mondjuk nem tudom, mennyire beteg, mennyi segítség kell neki, de én valami ilyet csinálnék.
2013. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"4Az érzelmek félretételét álszentségnek hívom"

-hm. A mentősét is? nem vagy neki szimpatikus -az "érzelmeire" hallgat és otthagy a francba.

Az 'érzés' és az 'érzelem' más- az érzésed pedig azt diktálja: segíts.

2013. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, nem lehet összehasonlítani egy szakmát, hivatást és a családi kapcsolatokat.
2013. febr. 25. 11:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Természetesen menj és segíts neki. Ugyan ő nem viselkedett veled valami szépen, de most egy egyedül maradt, beteg, segítségre szoruló ember.

Gondolj arra, mit éreznél a helyében. Hogy egyedül maradt és nincs aki segítene neki. Iszonyú érzés lehet. El tudnál számolni a lelkiismereteddel, hogy nem segítettél valakinek, aki rászorult?


Jó, ez most nagyon keresztényi ájtatos dumának tűnik, de tényleg így gondolom. És egyébként visszakapod majd ezt, ha nem is most. Lesz aki tudni fogja, hogy mit tettél vagy mit nem tettél és aszerint fog kezelni téged - például amikor te kerülsz esetleg ilyen helyzetbe!

2013. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezném, hogy segítsek-e. Ha valakinek szívesség kell, a legkevesebb, hogy szépen kérje. Ha azt mondja, hogy takarodjak, nyugodt lelkiismerettel eltakarodnék.
2013. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!