Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan számoltok el a pénzzel...

Hogyan számoltok el a pénzzel egymásnak?

Figyelt kérdés
Nálunk csak én (férfi) dolgozok, a párom gyesen van, a kislányunk 5 hónapos. Neki az összbevétele a gyes + a családi, 37000 ft kb. Nekem több helyről van pénzem, munkából + vállalkozásból. (kb. 120-300e között ft összesen, de változó.) Nem rég költöztünk egy új félkész házba, az egészre én gyűjtöttem össze a pénzt, nem volt szülői segítség. Elkezdtem a házat megcsinálni, sok megy rá, de mindig úgy gazdálkodok, hogy maradjon is amire kell. A bevásárlást is én intézem. Tegnap vettem a motoromhoz egy alkatrészt 5000 ft-ért, aztán számon kérte a párom, hogy miért költöttem rá, amikor a múlt hónapban csak ennyit kerestem, és miért nincs arra 10000 ftom, hogy elmenjünk a szüleihez akkor. (faluban lakunk, gyógyszertár napi 3 órát van nyitva, szomszéd faluba meg rendesen nyitva van + a piac is 2 falura van, ezzel a kb 30 éves motorral szoktam néha átszaladni, kocsink nincs.) Meg a szülei lehúztak fél m ftal, nem szívesen megyek oda. De amúgy ezen akadtam ki, hogy túlórázok a munkahelyemen, intézem a vállalkozást, az is meló, közben csinállom a házat amikor van egy kis időm, neki kevés a jövedelme és számon kéri, hogy csak ennyit kerestem.

2013. máj. 24. 12:11
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
66%

#29, a kérdésben nem szerepel ilyen, az van ott, hogy a KÉRDEZŐ nem akar az anyósékhoz menni... "elmenJÜNK a szüleihez"

Egyébként meg találós kérdés, hogy miért a Kérdezőéknek kell utazgatni az 5 hónapos gyerekkel? Anyósék tán mozgáskorlátozottak mindketten?

2013. máj. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem jogosan haragudott meg rád, hogy 5000 Ft elköltöttél motorra, de arra nincs pénz, hogy elmenjen a szüleihez.

Az, hogy te nem vagy jóba a szüleivel kit érdekel? Nem kell neked kötelező jelleggel menned, ő is elmehet magában és még szent a béke. Az a fél m lehúzás ide vagy oda, ők mindig a szülei lesznek a feleségednek!!

2013. máj. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Nem talált munkahelyet/amit találtunk volna neki az minimálbér lett volna, így megbíztam ezzel azzal, lényegében nekem dolgozott, a vállalkozásomban ilyen irodai munkákat végzett, ügyfelekkel tartott kapcsolatot stb. 3 hónapra volt csak bejelentve az egész tavalyi évben, amikor egy kollégám kilépett, akkor a munkahelyemre felvetettem őt, de akkor már terhes volt, így határozott 3 hóra szólt a megbízása, és mielőtt szült, meg is szűnt.

Szülei az 1 hónap alatt amióta az új helyen lakunk, egyszer jártak nálunk, jöhetnének, ha akarnának, nem jönnek. Mi autóval szoktunk lemenni, amit a munkahelyemről szoktam elkérni, nem saját. Tömegközlekedéssel a költözés előtt sem nagyon mentünk le, drágábbra jön ki és tovább tart.

2013. máj. 24. 16:02
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért a férj is hadd vehessen már magának valamit, ha ő tartja el az egész családot! Feleséged meg akkor szólhatna a szüleinek, hogy jöjjenek ők, mert nektek macerásabb és drágább.
2013. máj. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Tudjátok, a nők kifürkészhetetlenek. Én változatlanul fenntartom, hogy az a baja, hogy nem mentek el a szüleihez. Ő el akar menni, te nem, és valószínűleg azzal takarózol, hogy drága az utazás. De a feleséged meg azt látja, hogy lenne rá pénz, hisz nem haltok éhen és még a motorra is tudsz költeni. Mivel feszült, ezért cseszeget téged, hisz valószínűleg úgy van vele, hogy betartasz neki, visszaélsz azzal, hogy anyagilag függ tőled, s ami neked fontos (pl. motor), arra költesz, ami meg neki (pl. a szülők meglátogatása), arra nem.


Komolyan mondom, hogy ha ezt nem beszélitek meg, az asszony durvább magatartásformákat (pl. beszólogatások, hisztéria, dühroham) fog felvenni, mert képtelen veled szemben érvényesíteni az akaratát és a feszültség így fog kijönni belőle.


Meg kéne beszélni, hogy te nem csíped a szüleit, hisz megvágták 500 e Ft-tal. Valószínűleg a szülőknek ez nem lesz új (tulajdonképpen nem is kell róla tudniuk), hisz ők se akarnak hozzátok menni, jó eséllyel ők se csípnek téged. De nem őket vetted feleségül, így ez nem gond. De a feleségednek mégis csak a szülei. És egy kismamának néha elég fontos lenne, hogy kizökkenjen egy kicsit a 24 órai robotból, a gyerek is elég nagy már, simán lehetne tömegközlekedésen is vinni.


Ha te nem akarod őket elvinni kocsival, én azt javaslom, hogy küldd el őket ketten, tömegközlekedéssel. Most mit számít az a pár ezer Ft különbség? Annyit csak megér, hogy ne kelljen a szülőknél jó pofizni, és hogy az asszony kicsit helyrebillenjen lelkileg, nem?


Valamint beszéljétek meg, hogy az asszonynak legyen arra lehetősége, hogy kb. fél évente elmehessen a szüleihez, mert ahogy elnézem, ez neki nagyon fontos. Nem azért szólt be neked ilyen durván, mert szerinte valóban keveset keresel. Szerintem azzal takarózol, hogy drága a benzin, ezért nem mentek. Az asszony meg csak felcseszte magát, hogy meg se próbálsz spórolni az utazásra. Egyébként szerintem kb. lesz@rta volna azt az alkatrészt, csak már kicsit agyára ment a dolog.

2013. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!